Πρόβλημα σε δισκανδαλο

Έχω ένα saint etiene πλάγιο, από τον πατέρα μου. Είναι δισκανδαλο.
Παρουσιαζει το εξής πρόβλημα, όταν πατάω την δεύτερη σκανδάλη, με την εκπυσοκροτηση η πρώτη σκανδάλη μου χτυπάει το δάχτυλο, με αποτέλεσμα μετά από κάποιες τουφεκιες να ματώνει.. Έχετε αντιμετωπίσει ίδιο πρόβλημα και πως το λύσατε?
Έχω ακούσει για λαστιχάκι που βάζουν ανάμεσα στις σκανδάλες, αλλά δεν θέλω καποια παρέμβαση που θα χαλάσει την αισθητική του

Το ιδιο προβλημα ειχα σε ενα ΒΟΙΤΟ ποζε που αγορασα....Με την 3η τουφεκια ματωνε το δαχτυλο!!!
Ειχε πολυ σκληρες σκανδαλες....τοσο σκληρες που εχανα τον στοχο κατα την πυροδοτηση....
Εστειλα σε εναν Μαστορα οπλουργο και μου τις εφτιαξε αλλαζοντας ελατηρια βαζοντας δικα του
χειροποιητα....Εξοδα μολις 30 ευρω + τα μεταφορικα....
Του ειχα πει οτι τις θελω με την ιδια σκληροτητα που εχει η σκανδαλη της Α-390.
Ακριβως ιδιες της εκανε.....και το προβλημα τελειωσε!!!
 
Το ιδιο προβλημα ειχα σε ενα ΒΟΙΤΟ ποζε που αγορασα....Με την 3η τουφεκια ματωνε το δαχτυλο!!!
Ειχε πολυ σκληρες σκανδαλες....τοσο σκληρες που εχανα τον στοχο κατα την πυροδοτηση....
Εστειλα σε εναν Μαστορα οπλουργο και μου τις εφτιαξε αλλαζοντας ελατηρια βαζοντας δικα του
χειροποιητα....Εξοδα μολις 30 ευρω + τα μεταφορικα....
Του ειχα πει οτι τις θελω με την ιδια σκληροτητα που εχει η σκανδαλη της Α-390.
Ακριβως ιδιες της εκανε.....και το προβλημα τελειωσε!!!
Μαστρονίκο, σίγουρα θα ασχοληθώ με τις σκανδάλες, αφού πρώτα δω τι γίνεται με τα μέτρα στο κοντάκι
 
Μαστρονίκο, σίγουρα θα ασχοληθώ με τις σκανδάλες, αφού πρώτα δω τι γίνεται με τα μέτρα στο κοντάκι

Κανε αυτο που εσυ νομιζεις καλυτερο!!!
Ωστοσο το προβλημα ειναι απο τις σκανδαλες του που ειναι σκληρες...Και προσεξε....δεν ξερω απο οπλα...
Αλλα ο οπλουργος που τις εφτιαξε του ειπα .....οτι ειχα ακουσει οτι κατι κανουν με λιμα δλδ καποιο σημειο
του οπλου το λιμαρουν ωστε να μαλακωσουν οι σκανδαλες...
Η απαντηση του....Αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας.....Οταν θελεις να κανεις σωστη δουλεια
αλλαζεις ελατηρια...
Το κοντακι του οπλου με 1,70 υψος που εχω ειναι στους 36,5 ποντους απο την πρωτη σκανδαλη και στους
35 απο την δευτερη...εχοντας πελμα 2,5 ποντους...
Χωρις να αλλαξω τιποτα....το δαχτυλο δεν ματωνει πλεον ...ουτε καν βρισκει μπροστα.
 
Κανε αυτο που εσυ νομιζεις καλυτερο!!!
Ωστοσο το προβλημα ειναι απο τις σκανδαλες του που ειναι σκληρες...Και προσεξε....δεν ξερω απο οπλα...
Αλλα ο οπλουργος που τις εφτιαξε του ειπα .....οτι ειχα ακουσει οτι κατι κανουν με λιμα δλδ καποιο σημειο
του οπλου το λιμαρουν ωστε να μαλακωσουν οι σκανδαλες...
Η απαντηση του....Αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας.....Οταν θελεις να κανεις σωστη δουλεια
αλλαζεις ελατηρια...
Το κοντακι του οπλου με 1,70 υψος που εχω ειναι στους 36,5 ποντους απο την πρωτη σκανδαλη και στους
35 απο την δευτερη...εχοντας πελμα 2,5 ποντους...
Χωρις να αλλαξω τιποτα....το δαχτυλο δεν ματωνει πλεον ...ουτε καν βρισκει μπροστα.
Κατάλαβα μαστρονίκο, ευχαριστώ για την πληροφορηση
 
Back
Top