Καιρός

Εδώ έχει ηλιο
Κι εδω εις το κωλοχανειον εβγαλε ηλιο με καποια σύννεφα αλλα εχει πολύ αέρα.
Ευτυχώς η θεσσαλία τη γλίτωσε γιατί από ότι είπε ο Κικίλιας ήταν εκεί έλεγξε την κατάσταση ο κρατικός μηχανισμός λειτούργησε και όλα πήγαν καλά.

Τι ακούω ρε μαλάκα μου πρωί-πρωί Σαββάτου
 
62mm γράψαμε εδώ. Ξεβρωμισε ο τοπος επιτέλους με 15 ώρες συνεχούς βροχόπτωσης και αρκετά δυνατή κατά διαστήματα. Το δάσος προχτές μύριζε Ιούλιο σήμερα μυρίζει Νοέμβρη και τα κοτσυφια το λένε το τραγούδι ασταμάτητα σήμερα.
 
62mm γράψαμε εδώ. Ξεβρωμισε ο τοπος επιτέλους με 15 ώρες συνεχούς βροχόπτωσης και αρκετά δυνατή κατά διαστήματα. Το δάσος προχτές μύριζε Ιούλιο σήμερα μυρίζει Νοέμβρη και τα κοτσυφια το λένε το τραγούδι ασταμάτητα σήμερα.
Γ@@### αβερτα οι μαυροι:oops:
 
Και εδώ έκανε καλή ποτιστική βροχή , να γράψω ακόμη ότι φέτος εδώ ζήσαμε χειμώνα Αθήνας ίσως και πιο νότια
Στο μέρος που έχω τα κορίτσια μου το χειμώνα γιατί είναι απάνεμο φύτεψα στη γη πορτοκαλιά μανταρινια γκρειφρουτ και λεμονιά, δείτε φέτος τι έγινε , η πορτοκαλιά μάλιστα άνθησε και έχει πιάσει πορτοκάλια
 
Τι και αν εβρεξε καλα για ωρες?
Τωρα ειναι το χωμα σαν να μην εχει βρεξει.
Δεν χορτασε...
Και για να πιει το χωμα, πρεπει πρωτα να πεσει η θερμοκρασια εδαφους κι επειτα θα αρχισει να πινει κ να κρατα υγρασια, οποτε χρειαζετε όντως αρκετο νερο....δε φτανει το 3ωρο σερί ποτηστικης βροχης....
 
Ρε τον Απρίλη μας το φύλαγε για το τέλος.
Νομίζω το κάνει 4η - 5η συνεχόμενη χρονιά. Ακαιρα πράματα. Έκανα βόλτα σήμερα στα παλιουρια να δω σε τι κατάσταση είναι για τις μέλισσες. Όπως τα περίμενα. 1 μήνα μπροστά με μπουμπουκια έτοιμα να ανθίσουν και λιγοστά ήδη ανθισμένα. Γενικά φέτος τα πάντα ξεκίνησαν πολύ νωρίτερα και περασαν στον μισό χρόνο από το κανονικό.
 
Back
Top