ΑΤ δράμια

Ξέρει κανείς αν και τι έχει ;

Πολύ επιφυλακτικά,απ'ότι μου έχουν πει,αυτοσχέδια κατασκευή που η μέτρηση βασίζεται στην ανάκρουση... Ψέματα μου είπαν...ψέματα γράφω...

Αυτή η κατασκευή δεν μετράει Pmax με τίποτα !!!
 
Η όλη συζήτηση με υποθέσεις, νομίζω δεν έχει νόημα. Ίσα ίσα που μπορεί να βλάπτει κάποιον που βιοπορίζεται από αυτό το προϊόν. Όποιος έχει αμφιβολίες, καλό θα ήταν να πάρει τηλέφωνο τον κατασκευαστή και να εκθέσει τις απορίες του. Η άλλη λύση είναι να μην αγοράσει το προϊόν. Το να καθόμαστε και να συζητάμε του στυλ, άκουσα αυτό ή το άλλο δεν είναι καλό. Προσωπικά έχω ρίξει μερικά και με όπλο παλιό και φουλ. Δεν είδα κάτι το επιλήψιμο. Στην αρμάθα μου για ώρα ανάγκης, 3 τέτοια έχω.
 
Η όλη συζήτηση με υποθέσεις, νομίζω δεν έχει νόημα. Ίσα ίσα που μπορεί να βλάπτει κάποιον που βιοπορίζεται από αυτό το προϊόν. Όποιος έχει αμφιβολίες, καλό θα ήταν να πάρει τηλέφωνο τον κατασκευαστή και να εκθέσει τις απορίες του. Η άλλη λύση είναι να μην αγοράσει το προϊόν. Το να καθόμαστε και να συζητάμε του στυλ, άκουσα αυτό ή το άλλο δεν είναι καλό. Προσωπικά έχω ρίξει μερικά και με όπλο παλιό και φουλ. Δεν είδα κάτι το επιλήψιμο. Στην αρμάθα μου για ώρα ανάγκης, 3 τέτοια έχω.
Κάποιες φορές οι φήμες Βασίλη,μπορεί να κόψουν πελατεία αλλά μπορεί να σώσουν κανά κλείστρο.Τουλαχιστον.Χωρις ίχνος αντιπαράθεσης...
 
Κάποιες φορές οι φήμες Βασίλη,μπορεί να κόψουν πελατεία αλλά μπορεί να σώσουν κανά κλείστρο.Τουλαχιστον.Χωρις ίχνος αντιπαράθεσης...
Πάρη? Ξέρεις τι λένε για τη πο#&€α και τη φήμη... Μεγαλώνει από στόμα σε στόμα! Θα συμφωνήσω με @Vmak στο σκεπτικό του! Η φήμη για ένα (ή κ πολλά) όπλο που έπαθε ζημιά μπορεί κ ν αληθεύει, μπορεί κ να αληθεύει αλλά να φταίνε οι ιδιοκτήτες και όχι το πυρομαχικό! Έχουμε δει "τον Άδη με τα λείψανα" που λέει ο θείος, να κρατάνε κάποιοι "όψιμοι" γουρουνάδες που στο στρατό ήσαν σνάιπερ,στα 500 φυσικά,με φαρδιά μουστάκια και πρωινό μια νταμιζανα τσίπουρο!
Δε μπορώ να τους λαβω σοβαρά ... Προς Θεού δεν αναφέρομαι στο σύνολο... Αλλά συνήθως αυτοί οι λίγοι κάνουν και το πολύ "θόρυβο"!
Νομίζω ότι οι πληροφορίες απ ευθείας από το κατακευαστή και η προσωπική άποψη από δοκιμή θα μας διαφωτίσει! Εγώ δεν τα συμπαθώ ιδιαίτερα γιατί για τις ανάγκες μου είναι υπερσυγκεντρωτικά!
Και φυσικά συντάσσομαι μαζί σου ως προς το θέμα της αντιπαράθεσης, απόψεις λέμε!
 
Last edited:
Κάποιες φορές οι φήμες Βασίλη,μπορεί να κόψουν πελατεία αλλά μπορεί να σώσουν κανά κλείστρο.Τουλαχιστον.Χωρις ίχνος αντιπαράθεσης...
Ναι φίλε. Έτσι είναι. Γι αυτό είπα ότι, όποιος θέλει να χρησιμοποιήσει το φυσίγγι και το σκέφτεται, να πάρει τηλέφωνο τον κατασκευαστή να ρωτήσει. Αλλιώς μην το αγοράσει καθόλου.
 
Πολύ επιφυλακτικά,απ'ότι μου έχουν πει,αυτοσχέδια κατασκευή που η μέτρηση βασίζεται στην ανάκρουση... Ψέματα μου είπαν...ψέματα γράφω...
Και όμως, όσο κι αν φαίνεται παράδοξο, υπήρξε και τέτοιος μηχανισμός. Τον είχα δει τότε που ψαχνόμουν να πάρω κάτι σχετικό. Φυσικά, οι λόγοι που δεν περπάτησε είναι προφανείς...
https://patents.google.com/patent/US6386028
 
Τα ριχνω πολλα χρονια εγω κ πολλοι απο την παρεα μου κ πολλοι φιλοι μου απο αλλες παρεες ......η επιλογη τη βαζει καποιος στο οπλο του ειναι καθαρα δικη του.....αλλος τα ριχνει κ αλλος οχι......αλλα δεν υπαρχει αλλο φυσιγγι ουτε καν να συγκριθει μαζι του
 
Αντικειμενικα , τα κορυφαια γουρουνοφυσιγγα ειναι τα απλα ΑΤ 6+1 μονοβολο των 70mm στα 23 ευρω το κουτι των 5 σε παραλλαγης χρωμα. Μιλαμε για κεραυνους. Να τρωει τουφεκια 30αρι σε κρεας γουρουνι και να τιναζεται προς τα πισω!!! Το κολπο ειναι μαγκνουμ οπλο κατασκευης 2010 και επειτα και τσοκαρισμα ***** να φευγουν αρον αρον οσες περισσοτερες πιεσεις γινεται. Τα συγκεκριμενα φυσιγγια δεν αναπτυσσουν σε καμια περιπτωση 1200 πιεσεις, αλλα κλωτσανε οπως και τα 10βολα της nsi. Την καταλαβαινεις την τουφεκια. Για μενα ειναι κορυφαια.
 
Αντικειμενικα , τα κορυφαια γουρουνοφυσιγγα ειναι τα απλα ΑΤ 6+1 μονοβολο των 70mm στα 23 ευρω το κουτι των 5 σε παραλλαγης χρωμα. Μιλαμε για κεραυνους. Να τρωει τουφεκια 30αρι σε κρεας γουρουνι και να τιναζεται προς τα πισω!!! Το κολπο ειναι μαγκνουμ οπλο κατασκευης 2010 και επειτα και τσοκαρισμα ***** να φευγουν αρον αρον οσες περισσοτερες πιεσεις γινεται. Τα συγκεκριμενα φυσιγγια δεν αναπτυσσουν σε καμια περιπτωση 1200 πιεσεις, αλλα κλωτσανε οπως και τα 10βολα της nsi. Την καταλαβαινεις την τουφεκια. Για μενα ειναι κορυφαια.
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα δοκίμασα τα 6+1 σε κουτί παραλλαγής χρώμα έτσι όπως λέει ο φίλος μας πιο πάνω στα 35 μέτρα σε 40αρι γουρουνι σταματημένο κιόλας το είχα πλάγια και ήταν λες και του έριξα με ασφαιρη σφαίρα τσοκ είχα 3αρι μαμά της μπενελι σκέφτομαι να βάλω φουλ τσοκ(γιατι 2αρι δεν εχω)να δω τι θα γίνει γιατί πραγματικά η συγκέντρωση πρέπει να ήταν χάλια
 
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα δοκίμασα τα 6+1 σε κουτί παραλλαγής χρώμα έτσι όπως λέει ο φίλος μας πιο πάνω στα 35 μέτρα σε 40αρι γουρουνι σταματημένο κιόλας το είχα πλάγια και ήταν λες και του έριξα με ασφαιρη σφαίρα τσοκ είχα 3αρι μαμά της μπενελι σκέφτομαι να βάλω φουλ τσοκ(γιατι 2αρι δεν εχω)να δω τι θα γίνει γιατί πραγματικά η συγκέντρωση πρέπει να ήταν χάλια
Ειπες τη μαγικη λεξη ...
Benelli ... Η συγκεκριμενη μαρκα καραμπινας (επειδη εχω και γω) παει καλα μονο τα 10βολα μαγκνουμ της nsi και οποιοδηποτε απο τα remington θες
 
Καλησπέρα παιδιά και από εμένα δοκίμασα τα 6+1 σε κουτί παραλλαγής χρώμα έτσι όπως λέει ο φίλος μας πιο πάνω στα 35 μέτρα σε 40αρι γουρουνι σταματημένο κιόλας το είχα πλάγια και ήταν λες και του έριξα με ασφαιρη σφαίρα τσοκ είχα 3αρι μαμά της μπενελι σκέφτομαι να βάλω φουλ τσοκ(γιατι 2αρι δεν εχω)να δω τι θα γίνει γιατί πραγματικά η συγκέντρωση πρέπει να ήταν χάλια
εγω με την montefeltro οτι και να δοκιμασα απο εμπορικα μονο με το full choke ειχε καλη συγκεντρωση μεχρι τα 40μ!
 
Back
Top