Zabala πλαγιοκανο !

Καλησπέρα στην ομάδα ! Κάτοχος 4 όπλων (2 δικανα μπαικαλ 71 πόντους κάνες , 1 benelli comfort το βασικό μου όπλο με 66 Κανη κριό με κώνο και 71 Κανη με 2* τσόκαρισμενη , και μιας moss berg 500 κληρονομιά του πατέρα μου ) ενδιαφέρομαι για αγορά ενός πλάγιου , αξιόπιστου με 60,66 πόντους κάνες το πολύ , κυρίως για κυνήγι μπεκάτσας και λίγο πέρδικας ! Τα δικανα μου εκτός ότι είναι μακρυκανα για τα κυνήγια που κάνω , είναι και βαρίδια ! Σκέφτομαι εδώ και μέρες για καποοο δικανο zabala σε μήκος κάνων 60 - 66 εκατοστά ! Έχω ακούσει καλά λόγια αλλά θα ήθελα από κατόχους να μου πουν δυο πταγματα ! Πρώτον αν είναι όπλα αντοχής , δεύτερον αν βγάζουν καλές τουφεκιές , τρίτον αν διαλέγουν φυσίγγια , τεταρτον αν αξίζει η αγορά τους και αν σε βάθος χρόνου αντέχουν !!
 
Καλησπέρα στην ομάδα ! Κάτοχος 4 όπλων (2 δικανα μπαικαλ 71 πόντους κάνες , 1 benelli comfort το βασικό μου όπλο με 66 Κανη κριό με κώνο και 71 Κανη με 2* τσόκαρισμενη , και μιας moss berg 500 κληρονομιά του πατέρα μου ) ενδιαφέρομαι για αγορά ενός πλάγιου , αξιόπιστου με 60,66 πόντους κάνες το πολύ , κυρίως για κυνήγι μπεκάτσας και λίγο πέρδικας ! Τα δικανα μου εκτός ότι είναι μακρυκανα για τα κυνήγια που κάνω , είναι και βαρίδια ! Σκέφτομαι εδώ και μέρες για καποοο δικανο zabala σε μήκος κάνων 60 - 66 εκατοστά ! Έχω ακούσει καλά λόγια αλλά θα ήθελα από κατόχους να μου πουν δυο πταγματα ! Πρώτον αν είναι όπλα αντοχής , δεύτερον αν βγάζουν καλές τουφεκιές , τρίτον αν διαλέγουν φυσίγγια , τεταρτον αν αξίζει η αγορά τους και αν σε βάθος χρόνου αντέχουν !!
φιλε ηλια το πρωτομου τουφεκι ητανε το zabala beri magnoym 66cm με τσοκ,,το κρατησα καμπωσα χρονακιαααα χωρις να μου βγαλη απο ζημια τιποταααα,,μετα το εδωσα λογο βαρους πρεπη να ειχε στα 3,,,50 κιλα,,παντως εβγαζε πωλη καλες τουφεκιεςςςςςς ;)
 
Καλησπέρα στην ομάδα ! Κάτοχος 4 όπλων (2 δικανα μπαικαλ 71 πόντους κάνες , 1 benelli comfort το βασικό μου όπλο με 66 Κανη κριό με κώνο και 71 Κανη με 2* τσόκαρισμενη , και μιας moss berg 500 κληρονομιά του πατέρα μου ) ενδιαφέρομαι για αγορά ενός πλάγιου , αξιόπιστου με 60,66 πόντους κάνες το πολύ , κυρίως για κυνήγι μπεκάτσας και λίγο πέρδικας ! Τα δικανα μου εκτός ότι είναι μακρυκανα για τα κυνήγια που κάνω , είναι και βαρίδια ! Σκέφτομαι εδώ και μέρες για καποοο δικανο zabala σε μήκος κάνων 60 - 66 εκατοστά ! Έχω ακούσει καλά λόγια αλλά θα ήθελα από κατόχους να μου πουν δυο πταγματα ! Πρώτον αν είναι όπλα αντοχής , δεύτερον αν βγάζουν καλές τουφεκιές , τρίτον αν διαλέγουν φυσίγγια , τεταρτον αν αξίζει η αγορά τους και αν σε βάθος χρόνου αντέχουν !!
Δεν ειναι αναγκη να ψαξεις καινουργιο οπλο με κινδυνο να μην ταιριαζει το κοντακι του.......διοτι σε διαφορετικη περιπτωση ενα καινουργιο κοντακι ειναι μονοδρομος αν θελεις να εχεις ενα σωστο οπλο.
Θα σου ελεγα με πληρη γνωση πως ενα Baikal απο τα δικα σου θα πρεπει να γινει οπως το θελεις......και να εισαι σιγουρος πως θα γινει πολυ καλιτερο απο καθε Zabala........εξαλου ειναι καλιτερο απο το Zabala....
Σκεψου τι ακριβως μετατροπες θα ηθελες να κανεις και προχωρα αφοβα........θα εχεις ενα οπλο σαν να εγινε για σενα στα μετρα και τα γουστα σου..........και να ξερεις πως τα Baikal εχουν γερα θεμελια για να κτισεις επανω οτι γουσταρεις!!!
 
Back
Top