Winchester Team

Kαλοριζικη! Μόνο θετικα πράγματα θα βλέπεις από αυτό το όπλο! Καλωσηρθες στο club των οπλων όπου εχθροί και αντίπαλοι δεν έχουν να πουν τίποτα γιατί είναι μόνιμα με το στόμα ανοιχτό!

Μιας και τα μαμά τσοκ είναι κάπως πιο ανοιχτά, πάρε carslons η brain και απόλαυσε...
Σας προσέχουμε σαν θυγατρική που είστε σαν τα μάτια μας
Και ας μην είχατε φερθεί καλά στον μπαρμπα-John στο παρελθόν δεν σας κρατάμε κακία .yelling.
 
Καλησπέρα σε όλους, πλέον κάτοχος της Winchester sx4 66 εκ μήκος κάνης, έκανα και μια γρήγορη δοκιμή στα 25 μέτρα,με τσοκακι 3 μαμά, με φυσιγγι 32 γρ ν8.View attachment 25777View attachment 25778
Καλορίζικη κ καλοτουφεκη...
Με ένα τσοκ θα δεις τρομερή βελτίωση στις συγκεντρώσεις, κατά τα άλλα έχει δυνατή τουφεκιά το όπλο θα το ευχαριστηθεις
 
Καλησπέρα σε όλους, πλέον κάτοχος της Winchester sx4 66 εκ μήκος κάνης, έκανα και μια γρήγορη δοκιμή στα 25 μέτρα,με τσοκακι 3 μαμά, με φυσιγγι 32 γρ ν8.View attachment 25777View attachment 25778
Καλοντουφεκο με υγεια ....παρε αφτερ τσοκ θα δεις αλλα εργα
 
Εχω μία απορία παιδιά. Επειδή μ'άρεσει να ψάχνομαι προς το καλύτερο. Διάβασα κάπου απόψεις των ειδικών ότι όταν αγοράσεις ένα τουφέκι είναι καλύτερο να βαζεις μια φράντζα κλίσεων κοντακιου R1 ή R2 ή R3 εάν δεξιοχειρας ή L1 ή L2 ή L3 εάν ρίχνεις με τον αριστερο χέρι. Ανεξαρτήτως αν σου κάτσει κάλα το τουφέκι. Αληθεύει αυτο???
 
Εχω μία απορία παιδιά. Επειδή μ'άρεσει να ψάχνομαι προς το καλύτερο. Διάβασα κάπου απόψεις των ειδικών ότι όταν αγοράσεις ένα τουφέκι είναι καλύτερο να βαζεις μια φράντζα κλίσεων κοντακιου R1 ή R2 ή R3 εάν δεξιοχειρας ή L1 ή L2 ή L3 εάν ρίχνεις με τον αριστερο χέρι. Ανεξαρτήτως αν σου κάτσει κάλα το τουφέκι. Αληθεύει αυτο???
Αν σου κάτσει πραγματικά το οπλο απλά κάνεις τον σταυρό σου και λες τι κωλοφαρδος είμαι, εάν όχι συνήθως οι δεξιά επωμιζοντες θέλουν cast off και οι αριστερά θέλουν cast on.
 
Εχω μία απορία παιδιά. Επειδή μ'άρεσει να ψάχνομαι προς το καλύτερο. Διάβασα κάπου απόψεις των ειδικών ότι όταν αγοράσεις ένα τουφέκι είναι καλύτερο να βαζεις μια φράντζα κλίσεων κοντακιου R1 ή R2 ή R3 εάν δεξιοχειρας ή L1 ή L2 ή L3 εάν ρίχνεις με τον αριστερο χέρι. Ανεξαρτήτως αν σου κάτσει καλά το τουφέκι. Αληθεύει αυτο???
Ειδικός δεν είμαι, αλλά όπως είναι διατυπωμένο μου ακούγεται τραβηγμένο.
 
Last edited:
Kαλοριζικη! Μόνο θετικα πράγματα θα βλέπεις από αυτό το όπλο! Καλωσηρθες στο club των οπλων όπου εχθροί και αντίπαλοι δεν έχουν να πουν τίποτα γιατί είναι μόνιμα με το στόμα ανοιχτό!

Μιας και τα μαμά τσοκ είναι κάπως πιο ανοιχτά, πάρε carslons η brain και απόλαυσε...
Τελειως φιλικα φιλε μου παρε ενα πιστονι και συ μη μινεις με το κλειστρο ανοιχτο αχαχαχαχαχαχαχαχα
 
Αν σου κάτσει πραγματικά το οπλο απλά κάνεις τον σταυρό σου και λες τι κωλοφαρδος είμαι, εάν όχι συνήθως οι δεξιά επωμιζοντες θέλουν cast off και οι αριστερά θέλουν cast on.
Nα προσθεσω και την κλιση που πρεπει να δωσει στο κοντακι πανω η κατω αναλογως ποσο ριγα βλεπει η κατα ποσο θελει να ψιλοντουφεκαει λιγο αναλογως το κυνηγι που εχει επιλεξει η να ριχνει 50-50 αντιστοιχως. Θα ελεγα ειναι πολυ φιλοδοξο να βρει καποιος ενα οπλο και εξαρχης να πετυχει ολες τις σωστες παραμετρους που ειναι αναγκαιο να του ταιριαζουν .Η ταπεινη μου αποψη εφοσον το οπλο διαθετει φλατζες μια επισκεψη σε ενα απο τους οπλουργους που εχουμε και που διορθωνουν τα μετρα του οπλου μας πιστευω πως ειναι αναγκαιο και στην συνεχεια οι απαιτουμενες δοκιμες οπως ολοι γνωριζουμε για την επαληθευση της προσαρμογης.
 
Οι οπλουργοι λέγονται έτσι γιατί επισκευαζουν όπλα, τα κοντακια τα προσαρμοζουν οι κοντακαδες στα μέτρα μας
Εαν βαλουμε τα πραγματα στην σειρα τους θα ελεγα οτι τα μετρα μας τα οριζουν οι δασκαλοι σκοποβολης .Εαν παρατηρησουμε οι δασκαλοι του εξωτερικου εχουν ενα οπλο το οποιο διαθετει κλειδια σε καθε αθρωση του οπλου και εφοσον μετα απο βολες ολοκληρωσουν την προσαρμογη του οπλου επανω μας περνουμε τα μετρα και βαζιζουμε προς τον κοντακα οπως ακριβως αναφερεις.Βεβαια εδω στη χωρα μας δεν εχω κατι εις γνωση μου οτι καποιος απο τους δασκαλους να διαθετει ενα τετοιο οπλο με το οποιο να κανουμε την δουλεια μας με απολυτη ακριβεια.Ομως εχουν την εμπειρια να μας βοηθησουν με τον δικο τους τροπο και να διαπιστωσουν και τις προσωπικες παραμετρους που χαρακτηριζει τον καθε σκοπευτη πραγμα το οποιο ο κοντακας δεν εχει την γνωση για να λαβει υποψην τις παραμετρους αλλα δινοντας τα τελικα μετρα θα σου δωσει την διορθωση που πρεπει στο οπλο σου και να εχουμε ενα τελικο αποτελεσμα .Τωρα οσο αφορα τους οπλουργους δεν αναφερομαι σε αυτους που κανουν επισκευες αλλα σε αυτους που παραλληλα εχουν την εμπειρια και την ενασχοληση με το κομματι το σκοπευτικο και μπορουν και αυτοι στο μετρο του δυνατου να προσφερουν .Προσωπικα θα αναφερω οτι ο κ.Λιακος μας εχει προσαρμοσει δυο οπλα και με την επαληθευση των δοκιμων ειχαμε μεγαλη προσεγγιση στο εφικτο αποτελεσμα .Αυτα απο την προσωπικη μου εμπειρια ταπεινα και απλα.
 
Back
Top