Winchester Team

ετσι ηταν η gold μαλλων η σιγουρα απο λαγοκυνηγο η κανη μεσα καινουργια εντελος το τι μαυριλα εβγαλα απο τι βαση κ απο την βαση κ απο το επαναντατικο λες κ καθαριζα την αλησιδα απο το παπακι

Εγω την καθαριζω και εσωτερικά. Βγαζω σκανδαλοθηκη δηλαδη. Αν και αεριων ειναι πολυ ευκολο οπλο στο καθαρισμα
 
Εγω την καθαριζω και εσωτερικά. Βγαζω σκανδαλοθηκη δηλαδη. Αν και αεριων ειναι πολυ ευκολο οπλο στο καθαρισμα
ναι ευκολα ειναι αλλα θελει μετρο μετα το λαδι γιατι μαζευεται πολυ μακα στο τερμα τις βασης,οπως επισεις θελει καλο καθαρισμα ο μαστος τις κανεις κ στιν αποθηκη εκει που αφηνει μαυριλα το πιστονι
 
Σήμερα ερηξα ένα Fortuna που είχα στην τσέπη προκειμένου να κάνω πάταγο μπας και σηκωθεί κάνα πουλί στην περιοχή.
Πατοντας 2η φορά τ σκανδάλη έκανε κλικ... Μετά τίποτα κενή. Κατάλαβα ότι. Δεν είχε φυσίγγι από την αποθήκη. Αυτό. Γιατί?
 
Στο Αμερικα εχει 11 ντολαρς στο Ελλαντα ποσο αραγε ,Αυριο θα παρω καποια στιγμη τον αντπο να ρωτησω τιμη ,εχω την εντυπωση οτι θα μου πεσουν και τα λιγοστα μαλλια που εχω
 
Καλησπέρα στην ομάδα δεν ξερω αν ειμαι εκτός θέματος και ζήτω συγνώμη .. εχω Winchester sx3 super magnum 71ποντους κάννη.. κυνηγάω μπεκάτσα και δεν μπορω φέτος να κανω αριθμό γιατι συνέχεια χάνω πουλιά ... μπορείτε να μου πείτε μήπως τι φυσσιγια δουλεύουν καλα στο δικο μου όπλο μήπως εχει κάποιος καμία γνώμη ... φοράω τσοκ skeet Carlson και τωρα έβαλα το μανισιο 4* για δοκιμή
 
Καλησπέρα στην ομάδα δεν ξερω αν ειμαι εκτός θέματος και ζήτω συγνώμη .. εχω Winchester sx3 super magnum 71ποντους κάννη.. κυνηγάω μπεκάτσα και δεν μπορω φέτος να κανω αριθμό γιατι συνέχεια χάνω πουλιά ... μπορείτε να μου πείτε μήπως τι φυσσιγια δουλεύουν καλα στο δικο μου όπλο μήπως εχει κάποιος καμία γνώμη ... φοράω τσοκ skeet Carlson και τωρα έβαλα το μανισιο 4* για δοκιμή
Δεν φταίνε τα φυσίγγια και τα τσοκ που χάνεις τις μπεκατσες. Το όπλο δεν είναι καθόλου καλά πάνω σου.
 
Καλησπέρα στην ομάδα δεν ξερω αν ειμαι εκτός θέματος και ζήτω συγνώμη .. εχω Winchester sx3 super magnum 71ποντους κάννη.. κυνηγάω μπεκάτσα και δεν μπορω φέτος να κανω αριθμό γιατι συνέχεια χάνω πουλιά ... μπορείτε να μου πείτε μήπως τι φυσσιγια δουλεύουν καλα στο δικο μου όπλο μήπως εχει κάποιος καμία γνώμη ... φοράω τσοκ skeet Carlson και τωρα έβαλα το μανισιο 4* για δοκιμή
Κατά πάσα πιθανότητα δεν σου έρχεται το κοντάκι καλά γιατί είναι και παράξενο .... Το σκιτ είναι πολύ καλό δεν φταίει και το 4 μια χαρά.

Δοκίμασε γκοριλα ελιξ

Η με το 4 λαμπρο direct




Πιστεύω ακράδαντα ότι Φταίει το κοντάκι
 
Καλησπέρα στην ομάδα δεν ξερω αν ειμαι εκτός θέματος και ζήτω συγνώμη .. εχω Winchester sx3 super magnum 71ποντους κάννη.. κυνηγάω μπεκάτσα και δεν μπορω φέτος να κανω αριθμό γιατι συνέχεια χάνω πουλιά ... μπορείτε να μου πείτε μήπως τι φυσσιγια δουλεύουν καλα στο δικο μου όπλο μήπως εχει κάποιος καμία γνώμη ... φοράω τσοκ skeet Carlson και τωρα έβαλα το μανισιο 4* για δοκιμή
Πέρισυ με τη όπλο κ τη φυσίγγια κυνηγούσες μπεκάτσα φίλε;;
 
Με το ιδιο παλι φιλε μου απλα φέτος το παρατηρώ πολυ περισσότερο
ριχνε φυσιγγια με ελικοειδη διασπορεα να σε διορθωνη λιγο και μολις τελειωση το κυνηγι πηγαινε και φτιαξε το κοντακι και κανε δοκιμες μεχρι να ερθει καλα στα μετρα σου στο σκοπευτηριο στης σερρες.
 
Με το ιδιο παλι φιλε μου απλα φέτος το παρατηρώ πολυ περισσότερο
Λες να στράγωσε το κοντάκι από τις υγρασίες και να μη μπορείς να βαρέσεις φέτος.....πλάκα κάνω......:)
Φίλε παραξενο μου ακούγεται....απλά ίσως βιάζεσαι και δν επομίζεις σωστά κ κατά πάσα πιθανότητα τουφεκάς αλλού για αλλού....ή πάρε φυσίγγια με ελικοειδή διασπορέα που σε βοηθούν στις εκτός κέντρου βολές ή δοκίμασε να παίξεις με τις φλάτζες στο κοντάκι (αρχικά) και μετά κάνε δοκιμές στα χαρτόνια να δεις πόσο θα είσαι κέντρο.......:) στη συνέχεια πράτεις ανάλογα.
 
Καλησπέρα στην ομάδα δεν ξερω αν ειμαι εκτός θέματος και ζήτω συγνώμη .. εχω Winchester sx3 super magnum 71ποντους κάννη.. κυνηγάω μπεκάτσα και δεν μπορω φέτος να κανω αριθμό γιατι συνέχεια χάνω πουλιά ... μπορείτε να μου πείτε μήπως τι φυσσιγια δουλεύουν καλα στο δικο μου όπλο μήπως εχει κάποιος καμία γνώμη ... φοράω τσοκ skeet Carlson και τωρα έβαλα το μανισιο 4* για δοκιμή
Καλημέρα...το πιο πιθανό είναι τα μέτρα αλλά 71 πόντους κάνη και ειδικά σε καραμπίνα δεν είναι ότι πιο εύχρηστο για το πυκνό!!!Αν το κυνήγι σου είναι μόνο μπεκάτσα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το ενδεχόμενο πιο κοντής κάνης....
 
Καλημέρα...το πιο πιθανό είναι τα μέτρα αλλά 71 πόντους κάνη και ειδικά σε καραμπίνα δεν είναι ότι πιο εύχρηστο για το πυκνό!!!Αν το κυνήγι σου είναι μόνο μπεκάτσα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά το ενδεχόμενο πιο κοντής κάνης....
Αν το κοντάκι είναι καλό....βαράς...αν δε...ότι κάνη κ να έχεις ...το κοντάκι θα μιλήσει τελευταίο....
 
Λες να στράγωσε το κοντάκι από τις υγρασίες και να μη μπορείς να βαρέσεις φέτος.....πλάκα κάνω......:)
Φίλε παραξενο μου ακούγεται....απλά ίσως βιάζεσαι και δν επομίζεις σωστά κ κατά πάσα πιθανότητα τουφεκάς αλλού για αλλού....ή πάρε φυσίγγια με ελικοειδή διασπορέα που σε βοηθούν στις εκτός κέντρου βολές ή δοκίμασε να παίξεις με τις φλάτζες στο κοντάκι (αρχικά) και μετά κάνε δοκιμές στα χαρτόνια να δεις πόσο θα είσαι κέντρο.......:) στη συνέχεια πράτεις ανάλογα.
Ελικοειδή διασπορεα ειναι τα elix gorilla ?
 
Ελικοειδή διασπορεα ειναι τα elix gorilla ?
Με ελικοειδή είναι το elix gorilla....του Κουτουμάνου το semi magnum Διασποράς 40gr
....το 32gr του Κουτουμάνου επίσεις.....υπάρχει του Ζότου στα 36gr.....και φυσικά υπάρχει στα μέροι σου και το Wolf F104 36gr...όλα τα παραπάνω έχουν ελικοειδή διασπορέα φίλε.
 
Με ελικοειδή είναι το elix gorilla....του Κουτουμάνου το semi magnum Διασποράς 40gr
....το 32gr του Κουτουμάνου επίσεις.....υπάρχει του Ζότου στα 36gr.....και φυσικά υπάρχει στα μέροι σου και το Wolf F104 36gr...όλα τα παραπάνω έχουν ελικοειδή διασπορέα φίλε.
Επίσης και τα Alectoris Club νομίζω ....
https://www.alectoris-club.gr/club/?p=2610

https://www.alectoris-club.gr/club/?p=2607
 
Back
Top