Winchester SX4

Οταν μιλαμε για λειοκανο και χρηση για κυνηγι με σκαγια, οι διαφορες ειναι τοσο μικρες που δεν μπορουμε να τις αντιληφθουμε.
Αν παρουμε ως δεδομενο οτι μια καννη εχει ελαχιστα καλυτερη βλητικη αποδοση απο μια αλλη , αυτη η διαφορα δεν θα φανει γιατι μεσα στην εξισωση πρεπει να μπουν και οι μικροδιαφορες του (ιδιου) πυρομαχικου.
Δηλαδη, η μκροδιαφορα στο καψουλι, στη δοση πυριτιδας, στη δοση σκαγιων, στο πατημα, στο ρελι, κλπ...
Κανοντας στο τελος τον λογαριασμο βλεπεις οτι δεν σε αφορα ολο αυτο εκτος αν εισαι σκοπευτης και πας για πρωταθλημα, οποτε προσπαθεις, οσο γινεται, να μειωσεις το σφαλμα.
Η αν εισαι βλητικος και ψαχνεις την τελειοτητα.
Για εμας τους απλους κυνηγους ειναι μια ωραια ιστορια για να γεμιζουμε τον νεκρο χρονο και να φαντασιωνομαστε οτι εχουμε η θα αποκτησουμε το τελειο λειοκανο...
( μιας και εμεις ειμαστε τελειοι και δεν παιρνουμε αλλη βελτιωση...)
Ποσο δικιο εχεις ρε φιλε.........Αλλά στου κουφου την πορτα .....το σαπουνι σου χαλας.(συγγνωμη για το,ρε,)
 
Δεν ξερω...εγω λεω αυτα που βλεπω.τωρα ποιοι αλλαζουν φυσιγγι απο το πρωι,μετα τις 11 και απογευμα και τι οπλα ειναι αυτα...εγω τα ξερω.αμα η συζητηση ειναι παλι να παει στα φυσιγγια.θα ειχε το φορουμ 1 θεμα.
Εγω ξερω ενα φυσιγγι οτι με ολα αυτα τα αμερικανικα και τις παλιες φρανκι ως ενα βαθμο και σε εικονα,τα εριχνα-ριχνω απο την εναρξη μεχει το τελος
 
Back
Top