Verney Carron Team

Καλησπέρα σας χρόνια πολλά.Εχω ένα πλαγιοκαννο Verney Carron Pioneer το οποίο του οπ
Καλως ηρθες κ χρονια πολλα,Το μονο σιγουρο ειναι οτι φτιαχνεται σε εναν καλο οπλουργο..προφανως φταινε οι κακες εφαρμογες..το ιδιο ειχα αντιμετωπισει κ εγω αλλα με την πρωτη σκανδαλη..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βελτιώσεις-παρεμβάσεις-σε-κυνηγητικά-όπλα.548/page-70
ο φιλος το εστειλε αργοτερα σε οπλουργο κ την "ρυθμισε" σε ποιον ακριβως δεν θυμαμε αλλα δεν εχει κ σημασια..
 
Σ ευχαριστώ πολύ Τάσο επικοινώνησα πριν λίγες μέρες με οπλουργο στην Αθήνα και μου είπε ότι είναι λίγο περίεργος ο μηχανισμός του αλλά αν έχει σύστημα helicoblock μπορεί να μου το φτιάξει
 
Σ ευχαριστώ πολύ Τάσο επικοινώνησα πριν λίγες μέρες με οπλουργο στην Αθήνα και μου είπε ότι είναι λίγο περίεργος ο μηχανισμός του αλλά αν έχει σύστημα helicoblock μπορεί να μου το φτιάξει
Καλησπερα μαλλον δεν πρεπει να ειναι κατι σοβαρο Πρεπει να το δει ομως ενας σοβαρος οπλουργος και οχι της μια νυχτας μαστορας.Εγω προσωπικα θα το εστελνα στον κ Παπατσαρουχα
 
Καλησπερα μαλλον δεν πρεπει να ειναι κατι σοβαρο Πρεπει να το δει ομως ενας σοβαρος οπλουργος και οχι της μια νυχτας μαστορας.Εγω προσωπικα θα το εστελνα στον κ Παπατσαρουχα
Παπατσαρουχας δαγκωτο μη το ακουμπησει αλλος
 
Ένα δικαννο εγώ και ξέρω άλλα δύο δικαννα από εδώ μέσα που δεν έγινε σωστή δουλειά. Στο ένα μάλλον και ζημιά επιπλέον. Και μην είσαι τόσο κάθετος ότι θα κάτσει να ασχοληθεί ο ίδιος με το κάθε όπλο που έρχεται.
Όταν προτείνεις κάτι με απόλυτο τρόπο να είσαι και απόλυτα σίγουρος με προσωπική εμπειρία, διότι ούτε τα λεφτά είναι εύκολα στις μέρες μας ούτε και τα όπλα παιχνίδια...
 
Ένα δικαννο εγώ και ξέρω άλλα δύο δικαννα από εδώ μέσα που δεν έγινε σωστή δουλειά. Στο ένα μάλλον και ζημιά επιπλέον. Και μην είσαι τόσο κάθετος ότι θα κάτσει να ασχοληθεί ο ίδιος με το κάθε όπλο που έρχεται.
Όταν προτείνεις κάτι με απόλυτο τρόπο να είσαι και απόλυτα σίγουρος με προσωπική εμπειρία, διότι ούτε τα λεφτά είναι εύκολα στις μέρες μας ούτε και τα όπλα παιχνίδια...
Φιλε δεν ειπα κατι για πλακα ουτε για αντιλογια και επησης πχ εγω θελω να μου κανει τη σκανδαλη στα 600 γρμ μου το κανει και ενω ακουμπαω τη σκανδαλη επωμιζοντας ριχνει το οπλο αρα μου το χαλασε αλλα οταν μου ελεγε δεκα φορες οχι εγω εκει καντο να λεω και φυσικα φταιει αυτος παραδειγμα λεω δεν εχει σημβει κατι τετιο
 
Ένα δικαννο εγώ και ξέρω άλλα δύο δικαννα από εδώ μέσα που δεν έγινε σωστή δουλειά. Στο ένα μάλλον και ζημιά επιπλέον. Και μην είσαι τόσο κάθετος ότι θα κάτσει να ασχοληθεί ο ίδιος με το κάθε όπλο που έρχεται.
Όταν προτείνεις κάτι με απόλυτο τρόπο να είσαι και απόλυτα σίγουρος με προσωπική εμπειρία, διότι ούτε τα λεφτά είναι εύκολα στις μέρες μας ούτε και τα όπλα παιχνίδια...
Ασχολειθηκε με οπλο ο παπαυσαρουχας και του προκαλεσε ζημια τι να πω πρωτη φορα το ακουω αλλα παιζει και ρολο αυτο που ειπα τι θελουμε και τι πιστευουμε εμεις
 
Και πιος εχετε ακουσει να ασχωλειτε με σκανδαλες
Τολη οταν εισαι οπλουργος κ πρεπει να ελαφρωσεις σκσνδαλη ειναι πανευκολο .Το μεγαλο προβλημα εναι το μετα .Παρα πολυ εμπειρα ατομα διαχειριζονται σκανδαλες κατω απο 1κιλο
 
Τολη οταν εισαι οπλουργος κ πρεπει να ελαφρωσεις σκσνδαλη ειναι πανευκολο .Το μεγαλο προβλημα εναι το μετα .Παρα πολυ εμπειρα ατομα διαχειριζονται σκανδαλες κατω απο 1κιλο
Δημητρη αλλο ενωουσα οτι ζηταμε κατι και μετα αφου καταλαβουμε οτι δε μας κανει το χρεωνουμε αλλου
 
Τολη οταν εισαι οπλουργος κ πρεπει να ελαφρωσεις σκσνδαλη ειναι πανευκολο .Το μεγαλο προβλημα εναι το μετα .Παρα πολυ εμπειρα ατομα διαχειριζονται σκανδαλες κατω απο 1κιλο
Εχω δει κατι καταριπας και ντουμπλεφαστ απο λαθος ελαφρομενες αστο πολυ γελιο
 
Καλησπέρα σας χρόνια πολλά.Εχω στην κατοχή μου ένα Verney Carron Pioneer το οποίο παρουσιάζει το εξής πρόβλημα όταν θέλω να ρίξω την αριστερή κάννη που σημαίνει την δεύτερη σκανδάλη αυτό γίνεται δύσκολα γιατί πέφτει η σκανδάλη βαριά.Που μπορεί να οφείλεται και αν φτιάχνεται?

Σε μονοσκάνδαλο Luciano Rota superpose που διπλοτουφέκαγε ορισμένες φορές, το πήγα στον Χρηστάκο στο Αιγάλεω. Δεν ξαναδιπλοτουφέκησε στα χέρια μου μέχρι που το πούλησα μετά από 2 χρόνια (καταραμένη κρίση), αλλά και ο αγοραστής ουδέποτε μου είπε κάτι σχετικό. Ίσως μπορεί να βοηθήσει. 210 5988464
 

Attachments

  • P5050006.JPG
    P5050006.JPG
    240,7 KB · Προβολές: 45
  • P5050012.JPG
    P5050012.JPG
    198,7 KB · Προβολές: 43
Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά γνωρίζει κανένας για το Berne Caron helikomplok με μισές φωτιές λίγα σκαλίσματα, μου τό κάνανε προσφορά να τό πάρω αξίζει το κόπο;
 
Back
Top