To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γειά σας φίλοι μου είμαι ένας νέος κύπριος κυνηγός και αυτό το site ειναι ότι πρέπει
Καλωσηρθες Κυριάκο από την όμορφη μας Κύπρο. Καλή διαμονή και καλα ποσταρισματα. Έχουμε ήδη αρκετά εξαίρετα μέλη από τη Μεγαλόνησο. Μακάρι να ενδυναμώσεις περαιτέρω την εκ Κύπρου παροικία μας εδώ. Πες αν ασχολείσαι με άλλα κυνήγια πέραν της πέρδικας που ανέφερες, για τα όπλα σου, ίσως και από ποιο μέρος της Κύπρου είσαι για να σε γνωρίσουμε καλύτερα.
 
Καλωσηρθες Κυριάκο από την όμορφη μας Κύπρο. Καλή διαμονή και καλα ποσταρισματα. Έχουμε ήδη αρκετά εξαίρετα μέλη από τη Μεγαλόνησο. Μακάρι να ενδυναμώσεις περαιτέρω την εκ Κύπρου παροικία μας εδώ. Πες αν ασχολείσαι με άλλα κυνήγια πέραν της πέρδικας που ανέφερες, για τα όπλα σου, ίσως και από ποιο μέρος της Κύπρου είσαι για να σε γνωρίσουμε καλύτερα.
Βέβαια, κυνήγω επίσης και τσίχλες και σιταρηθρες.. Το όπλο μου είναι το Zabala hermanos τσοκ 5-3 σταθερό και κυνηγώ στην επαρχία Λάρνακας
 
Γεια χαρά σε όλους. Είμαι ο Γιάννης από Πύργο. Ελαφρώς μετανιωμένος κάτοχος μιας Bellmonte 2. Έχω και ένα δίκανο βελγοισπανικο και ένα μονό αγνώστων στοιχείων. Του πατέρα μου και του παππού αντίστοιχα. Έχω δύο λαγοσκυλα. Κυνηγάω λαγό, τσίχλα, Τρυγόνι, καρακάξες!
 
και σιταρηθρες..
Στην Κυπρο κυνηγάτε αρκετά τις τραχιλες(όπως τις λετε) εν αντιθεση με εμάς που ελάχιστοι ασχολουνται με αυτό το θήραμα...Απο τους ωραίους μεζέδες.....
Γεια χαρά σε όλους. Είμαι ο Γιάννης από Πύργο. Ελαφρώς μετανιωμένος κάτοχος μιας Bellmonte 2. Έχω και ένα δίκανο βελγοισπανικο και ένα μονό αγνώστων στοιχείων. Του πατέρα μου και του παππού αντίστοιχα. Έχω δύο λαγοσκυλα. Κυνηγάω λαγό, τσίχλα, Τρυγόνι, καρακάξες!
Καλώς ηρθες Γιάννη!
 
Γεια χαρά σε όλους. Είμαι ο Γιάννης από Πύργο. Ελαφρώς μετανιωμένος κάτοχος μιας Bellmonte 2. Έχω και ένα δίκανο βελγοισπανικο και ένα μονό αγνώστων στοιχείων. Του πατέρα μου και του παππού αντίστοιχα. Έχω δύο λαγοσκυλα. Κυνηγάω λαγό, τσίχλα, Τρυγόνι, καρακάξες!
Καλώς ήρθες Γιάννη!
 
Γεια χαρά σε όλους. Είμαι ο Γιάννης από Πύργο. Ελαφρώς μετανιωμένος κάτοχος μιας Bellmonte 2. Έχω και ένα δίκανο βελγοισπανικο και ένα μονό αγνώστων στοιχείων. Του πατέρα μου και του παππού αντίστοιχα. Έχω δύο λαγοσκυλα. Κυνηγάω λαγό, τσίχλα, Τρυγόνι, καρακάξες!
Καλώς ήρθες Γιάννη!
 
Στην Κυπρο κυνηγάτε αρκετά τις τραχιλες(όπως τις λετε) εν αντιθεση με εμάς που ελάχιστοι ασχολουνται με αυτό το θήραμα...Απο τους ωραίους μεζέδες.....

Καλώς ηρθες Γιάννη!
Έχεις δίκιο, είναι ένα θήραμα που είναι σε αρκετά ικανοποίητικους αριθμούς, και σπου δίνει την ευκαιρία να ρίξεις πολλές τουφεκιες. Αρκετοί όμως το κυνηγούν με τη χρήση μιμητικων ήχων επειδή αφού πρωτοτουφεκιστουν οι πρώτες, μετά γίνονται πολύ νευρικές. Εγώ όμως απολαμβανω με τον πατέρα μου το περπατητο, και επητα τον πιο ωραίο τραχανά με το ζουμί τους.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top