To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καλημερα και χρονια πολλα με λενε Σπυρο και ειμαι απο Κερκυρα ελπιζω αυτες οι γιορτες και ο κενουριος χρονος να φερει υγεια και αγαπη σε εμας και σε οσους αγαπαμε τωρα αν δεν εχει για ολους 300 ατομα ας τα αφερεσει ξερει αυτος ;)
Καλωσηρθες Σπύρο στην παρέα μας. Καλή διαμονή και καλα ποσταρισματα!
 
καλημερα και χρονια πολλα με λενε Σπυρο και ειμαι απο Κερκυρα ελπιζω αυτες οι γιορτες και ο κενουριος χρονος να φερει υγεια και αγαπη σε εμας και σε οσους αγαπαμε τωρα αν δεν εχει για ολους 300 ατομα ας τα αφερεσει ξερει αυτος ;)
Σπύρο καλώς ήρθες καλή διαμονή .welcome.
 
Καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά, ονομάζομαι Κωνσταντίνος ζω στην Αθήνα και μου αρέσει ότι έχει σχέση με αξεσουάρ, κυνηγητικά όπλα, μαχαίρια και λοιπά.
Περνάω αρκετό χρόνο στην ύπαιθρο στο εξοχικό μου στον Παρνασσό.

Επίσης ασχολούμαι πολύ με τα όπλα, είμαι σκοπευτής σε σύλλογο, το κυνήγι δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή να το δοκιμάσω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η παραμονή μου στην φύση.

Εύχομαι υγεία σε εσάς και στις οικογένειές σας και ενα 2021 σαφώς καλύτερο από το 2020!!!
 
Καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά, ονομάζομαι Κωνσταντίνος ζω στην Αθήνα και μου αρέσει ότι έχει σχέση με αξεσουάρ, κυνηγητικά όπλα, μαχαίρια και λοιπά.
Περνάω αρκετό χρόνο στην ύπαιθρο στο εξοχικό μου στον Παρνασσό.

Επίσης ασχολούμαι πολύ με τα όπλα, είμαι σκοπευτής σε σύλλογο, το κυνήγι δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή να το δοκιμάσω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η παραμονή μου στην φύση.

Εύχομαι υγεία σε εσάς και στις οικογένειές σας και ενα 2021 σαφώς καλύτερο από το 2020!!!
Καλώς ηρθες Κωνσταντίνε!
 
Καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά, ονομάζομαι Κωνσταντίνος ζω στην Αθήνα και μου αρέσει ότι έχει σχέση με αξεσουάρ, κυνηγητικά όπλα, μαχαίρια και λοιπά.
Περνάω αρκετό χρόνο στην ύπαιθρο στο εξοχικό μου στον Παρνασσό.

Επίσης ασχολούμαι πολύ με τα όπλα, είμαι σκοπευτής σε σύλλογο, το κυνήγι δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή να το δοκιμάσω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η παραμονή μου στην φύση.

Εύχομαι υγεία σε εσάς και στις οικογένειές σας και ενα 2021 σαφώς καλύτερο από το 2020!!!
Καλωσηρθες Κωνσταντίνε στην παρέα μας. Είσαι άνθρωπος που του αρέσει η φυση και η υπαίθρος και σίγουρα θα βρεις εδώ πολύ χρήσιμα πράγματα και γνώσεις. Θα μπορέσεις και εσύ αντίστοιχα να μας δώσεις πολλές από τις δικές σου. Καλη διαμονή και καλα ποσταρισματα!
 
Καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά, ονομάζομαι Κωνσταντίνος ζω στην Αθήνα και μου αρέσει ότι έχει σχέση με αξεσουάρ, κυνηγητικά όπλα, μαχαίρια και λοιπά.
Περνάω αρκετό χρόνο στην ύπαιθρο στο εξοχικό μου στον Παρνασσό.

Επίσης ασχολούμαι πολύ με τα όπλα, είμαι σκοπευτής σε σύλλογο, το κυνήγι δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή να το δοκιμάσω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η παραμονή μου στην φύση.

Εύχομαι υγεία σε εσάς και στις οικογένειές σας και ενα 2021 σαφώς καλύτερο από το 2020!!!
Καλώς ήρθες Κωνσταντίνε στην παρέα μας!
 
Καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά, ονομάζομαι Κωνσταντίνος ζω στην Αθήνα και μου αρέσει ότι έχει σχέση με αξεσουάρ, κυνηγητικά όπλα, μαχαίρια και λοιπά.
Περνάω αρκετό χρόνο στην ύπαιθρο στο εξοχικό μου στον Παρνασσό.

Επίσης ασχολούμαι πολύ με τα όπλα, είμαι σκοπευτής σε σύλλογο, το κυνήγι δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή να το δοκιμάσω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η παραμονή μου στην φύση.

Εύχομαι υγεία σε εσάς και στις οικογένειές σας και ενα 2021 σαφώς καλύτερο από το 2020!!!
Καλημέρα συνάδελφοι εν οπλοις και χρόνια πολλά. Ονομάζομαι Αλεκος είμαι 55 ετών και κατάγομαι και κατοικώ στον Πύργο Ηλείας.
Καλώς ήρθατε παιδιά και καλή διαμονή
 
Καλημέρα συνάδελφοι εν οπλοις και χρόνια πολλά. Ονομάζομαι Αλεκος είμαι 55 ετών και κατάγομαι και κατοικώ στον Πύργο Ηλείας.
Γειά σου Αλέκο κ χρόνια πολλά.
Καλώς ήλθες στην παρέα μας πατριώτη.... :) .welcome.
 
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά, με ευχές για εσάς και τους αγαπημένους σας.
Ονομάζομαι Ηλίας και μένω στον Παρνασσό. Πάμε τώρα να τα βάλουμε σε μια σειρά.
Η σχέση μου με την Φύση, φαίνεται πιστεύω από το κεφαλαίο Φ. ΕΡΩΤΑΣ! Όποτε μπορώ εξορμώ οπουδήποτε χειρότερα και από ζλάπ που θα έλεγε ο παππούς μου.

Η σχέση μου με το κυνήγι τώρα... Κυνηγούσε ο παππούς μου από τον οποίο κληρονόμησα μία παλιά δίκαννη με κοκόρια η οποία είναι κειμήλιο και περιμένω να την περάσω στο όνομά μου. Κυνηγάνε κι άλλοι συγγενείς και γνωστοί, αλλά επειδή οι παρέες είναι κλειστές δεν με παίρνει κανείς κοντά του. Λόγω του COVID καθυστέρησα να μπω στο κόσμο του κυνηγιού, αλλά δοθείσης της ευκαιρίας, υιοθέτησα έναν αδέσποτο γκέκα (κουτάβι) με τον οποίο σκέφτομαι να κάνω το πρώτο βήμα, μιας που ταιριάξαμε. Αλλά το θέμα είναι ότι άντε και πήραμε τον σκύλο, πήραμε όπλο, πήραμε και τα χαρτιά. Μετά; Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω απευθυνθεί στον τοπικό κυνηγετικό σύλλογο, όπου εκεί ίσως βρω πληροφορίες, οπότε το έριξα για αρχή στο διακτυακό διάβασμα όπου δυστυχώς για έναν πρωτάρη δεν υπάρχουν και πολλές πληροφορίες. Σιγά σιγά όμως όλα θα γίνουν.

Το κυνήγι που με ενδιαφέρει είναι κατά κύριο λόγο ο λαγός και μετά αν μπορέσω να συνδυάσω είτε με τον σκύλο, είτε μόνος μου, κάνα πουλί, επειδή έχει περπάτημα και άρα βόλτα στο δάσος. Εξάλλου πρώτος στόχος είναι η εξόρμηση, η αδρεναλίνη του να ζυγώσεις το θήραμα και η σχέση με το σκύλο. Το θήραμα σαν τροφή έρχεται τελευταίο, όχι ότι δεν θα σεβαστώ κάθε μέρος του ζωου που ίσως σκοτώσω, αλλά θέλω να πω ότι δεν είναι αυτοσκοπός να σκοτώσω κάτι. Δεν ξέρω τι όπλο θα αγοράσω, αλλά πιστεύω ότι με τόσους οδηγούς, κάτι θα βρω. Ίσως και κάνα μεταχειρισμένο μέσω του τοπικού συλλόγου.

Με τα όπλα τώρα. Έχω ρίξει ΜΙΑ φορά με τα κοκκόρια που λέγαμε, μου είχε δείξει πως ο παππούς, αλλά δεν πρόλαβε να με μάθει περισσότερα και μετά στον στρατό ότι ασκήσεις κάναμε με άλλα όπλα βέβαια. θα διαβάσουμε κι εκεί και θέλω να πιστεύω ότι θα είναι το ευκολότερο κομμάτι από όλα. Θεωρώ την σχέση με τον σκύλο στον λαγότοπ την ιδανικότερη. Να σημειώσω ότι διαβάζω για λαγοτόπια και λαγοτόπια δεν ξέρω κανένα, αλλάδεν αγχώνομαι. Πού ιθα πάει, θα το βρούμε κι αυτό. Είναι τα μυστικά που λέγαμε παραπάνω.

Όπως και να χει, χάρηκα που σας βρήκα. Να περάσετε όμορφα με τους δικούς σας και πιστεύω ότι αυτές οι οικογενειακές γιορτές είναι και μία ευκαιρία να θυμηθούμε τα παλιά!
Καλως ηρθες Ηλια!
 
καλημερα και χρονια πολλα με λενε Σπυρο και ειμαι απο Κερκυρα ελπιζω αυτες οι γιορτες και ο κενουριος χρονος να φερει υγεια και αγαπη σε εμας και σε οσους αγαπαμε τωρα αν δεν εχει για ολους 300 ατομα ας τα αφερεσει ξερει αυτος ;)
Καλως ηρθες Σπυρο!
 
Καλησπέρα κι από μένα και χρόνια πολλά, ονομάζομαι Κωνσταντίνος ζω στην Αθήνα και μου αρέσει ότι έχει σχέση με αξεσουάρ, κυνηγητικά όπλα, μαχαίρια και λοιπά.
Περνάω αρκετό χρόνο στην ύπαιθρο στο εξοχικό μου στον Παρνασσό.

Επίσης ασχολούμαι πολύ με τα όπλα, είμαι σκοπευτής σε σύλλογο, το κυνήγι δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή να το δοκιμάσω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ η παραμονή μου στην φύση.

Εύχομαι υγεία σε εσάς και στις οικογένειές σας και ενα 2021 σαφώς καλύτερο από το 2020!!!
Καλως ηρθες Κωνσταντινε!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top