SUV

Η τετρακινηση του είναι από τις καλυτερες που υπαρχουν σε χιονι και λασπη απλα δεν παιζεται!Τωρα στο βουνο λογω διπλων ψαλιδιων ισως είναι κριμα να το σπασεις.κατά τα αλλα το αυτοκινητο δεν υπαρχει οδηγικα .
Μπορώ να κάνω κάτι στα ψαλίδια έτσι ώστε να το προστατέψω κάπως Γιατί για το κάτω μέρος σκέφτομαι να βάλω λαμαρίνα που βάζουν στις καροτσες των φορτηγών
 
Καλησπέρα ομάδα ,
Είναι καποιός που έχει αλλάξει ή αν γνωρίζει που θα βρώ τον " μοχλο" που ανεβοκατεβάζει το ηλεκτρικο παραθυρο απο daihatsu feroza μεριά συνοδηγού . Έψαξα αλλα δεν βρήκα κάτι ακόμα και απο έξω και είπα να ρωτήσω εδώ μήπως και έχει πέσει στην αντίληψη κάποιου
 
Καλημέρα και από εμένα και καλό μήνα..μπήκαμε σε γεμάτη σαιζόν Οκτώβρης γαρ..σκεπτομαι την αγορά νέου 4χ4.το βιταρα παρέδωσε πνεύμα ...έχω καταλήξει στο duster 1500 cc πετρέλαιο..ακούω καλά λόγια ..κάθε παρατήρηση από εσάς που έχετε γνώση δεκτή και αναμενομενη
 
Καλημέρα και από εμένα και καλό μήνα..μπήκαμε σε γεμάτη σαιζόν Οκτώβρης γαρ..σκεπτομαι την αγορά νέου 4χ4.το βιταρα παρέδωσε πνεύμα ...έχω καταλήξει στο duster 1500 cc πετρέλαιο..ακούω καλά λόγια ..κάθε παρατήρηση από εσάς που έχετε γνώση δεκτή και αναμενομενη
Φίλος καλός έχει το ίδιο αμάξι και μου λέει τα καλύτερα. Από εξοπλισμό και ομορφιά στο εσωτερικό μην περιμένεις κάτι αλλά από απόδοση είναι ιδανικό. Το χρησιμοποιεί για το κυνήγι αλλά και για μεγάλες διαδρομές στο δρόμο αφού καθημερινά οδηγεί 50χλμ για να πάει στη δουλειά του. Το έχει σχεδόν 1,5 χρόνο και δεν του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα.
 
Καλημέρα και από εμένα και καλό μήνα..μπήκαμε σε γεμάτη σαιζόν Οκτώβρης γαρ..σκεπτομαι την αγορά νέου 4χ4.το βιταρα παρέδωσε πνεύμα ...έχω καταλήξει στο duster 1500 cc πετρέλαιο..ακούω καλά λόγια ..κάθε παρατήρηση από εσάς που έχετε γνώση δεκτή και αναμενομενη
Ξάδερφος μου το έχει δύο χρόνια περίπου στην εταιρία που δουλεύει.....έχει οργώσει όλη την ορεινή Ναυπακτία και ένα χρόνο στα ορεινά της Κοζανης μου έχει πει τα καλύτερα για την κατηγορία του!!! Εγώ μια φορά το οδήγησα και μου άρεσε. Από εξοπλισμό εσωτερικά φτωχό αλλά οκ. Τα λεφτά του πάντως τα αξίζει μέχρι τελευταίας!!
 
Ποσο εχει τωρα το τετρακινητο ντιζελ παιδια? Γτ το 2018 που το είχα δει ειχε ενα 19.000....δεν τα λες και λιγα για αυτο που ειδα στο εσωτερικο του!
Θα σου προτεινα new vitara 4*4 diesel αλλα δεν υπαρχει πια..
Παντα μιλαμε για suv...μην αρχισουμε να λεμε για αργες και jeep...
Σε καινουργιο μετα το νταστερ ανεβαινεις σε μπατζετ τουλαχιστον 5-7χιλιαρικα νομιζω, οποτε αλλαζεις τσεπες....
 
Ποσο εχει τωρα το τετρακινητο ντιζελ παιδια? Γτ το 2018 που το είχα δει ειχε ενα 19.000....δεν τα λες και λιγα για αυτο που ειδα στο εσωτερικο του!
Θα σου προτεινα new vitara 4*4 diesel αλλα δεν υπαρχει πια..
Παντα μιλαμε για suv...μην αρχισουμε να λεμε για αργες και jeep...
Σε καινουργιο μετα το νταστερ ανεβαινεις σε μπατζετ τουλαχιστον 5-7χιλιαρικα νομιζω, οποτε αλλαζεις τσεπες....
Χτες πήγα το είδα το prestige είναι το πιο πλούσιο..σε έκδοση..δεν είναι καθόλου φτωχό παιδιά..το έχουν εξοπλίσει με πολλά καλουδια..21200 με το κλειδί στο χέρι..μόνο που δεν έχει αυτοκίνητα..σε 1 μήνα είπαν..
 
Χτες πήγα το είδα το prestige είναι το πιο πλούσιο..σε έκδοση..δεν είναι καθόλου φτωχό παιδιά..το έχουν εξοπλίσει με πολλά καλουδια..21200 με το κλειδί στο χέρι..μόνο που δεν έχει αυτοκίνητα..σε 1 μήνα είπαν..

οταν ξαναπας σκυψε στο πισω μερος του αυτοκινητου , δες τον σκουριασμενο αξονα και μετα αποφασιζεις.
 
Καλημέρα και από εμένα και καλό μήνα..μπήκαμε σε γεμάτη σαιζόν Οκτώβρης γαρ..σκεπτομαι την αγορά νέου 4χ4.το βιταρα παρέδωσε πνεύμα ...έχω καταλήξει στο duster 1500 cc πετρέλαιο..ακούω καλά λόγια ..κάθε παρατήρηση από εσάς που έχετε γνώση δεκτή και αναμενομενη
Έχω το καινούργιο duster 1,5 πετρέλαιο 4x4 εδώ κ 7 μήνες κ έχω κάνει 10.000 Χλμ... Ή αλήθεια είναι ότι είμαι παραπάνω ενθουσιασμένος από ότι περίμενα... Ροπή κ δύναμη υπεραρκετά για τον όγκο του αυτοκινήτου, τέτοια που σε κάνουν να έχεις το ποδι μόνιμα εκεί που ανοίγει η τουρμπίνα κ να παίζεις...
Κατανάλωση μικτή πραγματική μόνο με φουλαρισματα κ διανυθεντα χιλιόμετρα με αρκετά βαρύ πόδι κ τα μισά χιλιόμετρα με αιρκοντίσιον στα 6,5 λίτρα...
Οι σχέσεις του είνσι κοντές, ξεκινάς με δευτερα κ έχουν πολύ δύναμη αλλά η 6η βγάζει 120 χλμ στις 2300 στροφές κ άρα στο ταξίδι εχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από ότι θα περίμενε κανείς με 6ταχυτο σασμάν... Αν κινήσε σε δρόμους μικρότερους με ταχύτητες μέχρι 100 χλμ είναι πολύ οικονομικό κ πραγματικά πυραυλακι...
Οι χώροι του είνσι πολύ καλοί για ένα αυτοκίνητο που χρησιμοποιείται στο κυνήγι...
Τα πλαστικά του κ τα φινίρισματα είναι λίγο φτηνιαρικα αν είναι κάτι που σε ενοχλεί αυτό κ κάποιοι αναφέρουν ότι τρίζουν μετά από αρκετά χιλιόμετρα...
Το καινούργιο duster έχει πολλά ηλεκτρονικά, με όλα τα θετικά κ αρνητικά που έχει αυτό κ τα πιθανά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν...
Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου γιατί κανείς πολύ ωραίο ταξίδι κ έχεις πολύ καλές δυνατότητες εκτός δρόμου...
Ελπίζω να βοήθησα...







 
Έχω το καινούργιο duster 1,5 πετρέλαιο 4x4 εδώ κ 7 μήνες κ έχω κάνει 10.000 Χλμ... Ή αλήθεια είναι ότι είμαι παραπάνω ενθουσιασμένος από ότι περίμενα... Ροπή κ δύναμη υπεραρκετά για τον όγκο του αυτοκινήτου, τέτοια που σε κάνουν να έχεις το ποδι μόνιμα εκεί που ανοίγει η τουρμπίνα κ να παίζεις...
Κατανάλωση μικτή πραγματική μόνο με φουλαρισματα κ διανυθεντα χιλιόμετρα με αρκετά βαρύ πόδι κ τα μισά χιλιόμετρα με αιρκοντίσιον στα 6,5 λίτρα...
Οι σχέσεις του είνσι κοντές, ξεκινάς με δευτερα κ έχουν πολύ δύναμη αλλά η 6η βγάζει 120 χλμ στις 2300 στροφές κ άρα στο ταξίδι εχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από ότι θα περίμενε κανείς με 6ταχυτο σασμάν... Αν κινήσε σε δρόμους μικρότερους με ταχύτητες μέχρι 100 χλμ είναι πολύ οικονομικό κ πραγματικά πυραυλακι...
Οι χώροι του είνσι πολύ καλοί για ένα αυτοκίνητο που χρησιμοποιείται στο κυνήγι...
Τα πλαστικά του κ τα φινίρισματα είναι λίγο φτηνιαρικα αν είναι κάτι που σε ενοχλεί αυτό κ κάποιοι αναφέρουν ότι τρίζουν μετά από αρκετά χιλιόμετρα...
Το καινούργιο duster έχει πολλά ηλεκτρονικά, με όλα τα θετικά κ αρνητικά που έχει αυτό κ τα πιθανά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν...
Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου γιατί κανείς πολύ ωραίο ταξίδι κ έχεις πολύ καλές δυνατότητες εκτός δρόμου...
Ελπίζω να βοήθησα...








Καλορίζικο Άρι μου! Το Vitara το έδωσες?
 
Έχω το καινούργιο duster 1,5 πετρέλαιο 4x4 εδώ κ 7 μήνες κ έχω κάνει 10.000 Χλμ... Ή αλήθεια είναι ότι είμαι παραπάνω ενθουσιασμένος από ότι περίμενα... Ροπή κ δύναμη υπεραρκετά για τον όγκο του αυτοκινήτου, τέτοια που σε κάνουν να έχεις το ποδι μόνιμα εκεί που ανοίγει η τουρμπίνα κ να παίζεις...
Κατανάλωση μικτή πραγματική μόνο με φουλαρισματα κ διανυθεντα χιλιόμετρα με αρκετά βαρύ πόδι κ τα μισά χιλιόμετρα με αιρκοντίσιον στα 6,5 λίτρα...
Οι σχέσεις του είνσι κοντές, ξεκινάς με δευτερα κ έχουν πολύ δύναμη αλλά η 6η βγάζει 120 χλμ στις 2300 στροφές κ άρα στο ταξίδι εχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από ότι θα περίμενε κανείς με 6ταχυτο σασμάν... Αν κινήσε σε δρόμους μικρότερους με ταχύτητες μέχρι 100 χλμ είναι πολύ οικονομικό κ πραγματικά πυραυλακι...
Οι χώροι του είνσι πολύ καλοί για ένα αυτοκίνητο που χρησιμοποιείται στο κυνήγι...
Τα πλαστικά του κ τα φινίρισματα είναι λίγο φτηνιαρικα αν είναι κάτι που σε ενοχλεί αυτό κ κάποιοι αναφέρουν ότι τρίζουν μετά από αρκετά χιλιόμετρα...
Το καινούργιο duster έχει πολλά ηλεκτρονικά, με όλα τα θετικά κ αρνητικά που έχει αυτό κ τα πιθανά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν...
Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου γιατί κανείς πολύ ωραίο ταξίδι κ έχεις πολύ καλές δυνατότητες εκτός δρόμου...
Ελπίζω να βοήθησα...







Κλαρινικο, μαρεσει!!!!! :cool:
 
Έχω το καινούργιο duster 1,5 πετρέλαιο 4x4 εδώ κ 7 μήνες κ έχω κάνει 10.000 Χλμ... Ή αλήθεια είναι ότι είμαι παραπάνω ενθουσιασμένος από ότι περίμενα... Ροπή κ δύναμη υπεραρκετά για τον όγκο του αυτοκινήτου, τέτοια που σε κάνουν να έχεις το ποδι μόνιμα εκεί που ανοίγει η τουρμπίνα κ να παίζεις...
Κατανάλωση μικτή πραγματική μόνο με φουλαρισματα κ διανυθεντα χιλιόμετρα με αρκετά βαρύ πόδι κ τα μισά χιλιόμετρα με αιρκοντίσιον στα 6,5 λίτρα...
Οι σχέσεις του είνσι κοντές, ξεκινάς με δευτερα κ έχουν πολύ δύναμη αλλά η 6η βγάζει 120 χλμ στις 2300 στροφές κ άρα στο ταξίδι εχει λίγο μεγαλύτερη κατανάλωση από ότι θα περίμενε κανείς με 6ταχυτο σασμάν... Αν κινήσε σε δρόμους μικρότερους με ταχύτητες μέχρι 100 χλμ είναι πολύ οικονομικό κ πραγματικά πυραυλακι...
Οι χώροι του είνσι πολύ καλοί για ένα αυτοκίνητο που χρησιμοποιείται στο κυνήγι...
Τα πλαστικά του κ τα φινίρισματα είναι λίγο φτηνιαρικα αν είναι κάτι που σε ενοχλεί αυτό κ κάποιοι αναφέρουν ότι τρίζουν μετά από αρκετά χιλιόμετρα...
Το καινούργιο duster έχει πολλά ηλεκτρονικά, με όλα τα θετικά κ αρνητικά που έχει αυτό κ τα πιθανά προβλήματα που μπορεί να προκύψουν...
Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου γιατί κανείς πολύ ωραίο ταξίδι κ έχεις πολύ καλές δυνατότητες εκτός δρόμου...
Ελπίζω να βοήθησα...







Εμπεριστατωμένη περιγραφή ..σε ευχαριστώ και καλοκυνηγητο..
 
Α ... Αν τελικά το αποφασίσεις, μην το πάρεις μαύρο παρόλο που του πάει ...εγώ πήρα γιατί έτυχε η περίπτωση σε ετοιμοπαραδοτο κ σε καλή τιμή οπότε δεν είχα επιλογή...
Γρατζουνιεται πολύ εύκολα κ δεν θέλω να το φανταστώ πως θα είναι το Φλεβάρη που θα έχει κλείσει μια κυνηγετική χρονιά...
Ένα σετ λάστιχα θέλει επίσης αν έχεις απαιτήσεις εκτός δρόμου....
 
Λίγο πιο περιγραφικός φίλε..αν είναι κάτι πες το να καταλάβω..ποιον άξονα εννοείς? μετάδοσης?
Αν κοιταξεις στο πισω μερος του αυτοκινητου απο κατω θα καταλαβεις, εχει δυστυχως καποια σημεια σκουριασμενα. Το διαβαζα κι εγω σε φορουμ και δεν το πιστευα μεχρι που πηγα σε αντιπροσωπεια και το ειδα. Η απαντηση του πωλητη...΄΄αυτα ειναι οξειδωσεις δεν ειναι κατι''. Μπορει πραγματι να μην εχει προβλημα κανενα, προσωπικα 22.000 δεν τους εδινα για να μου δωσουν αυτοκινητο με σκουριες, και η ειρωνεια...??? με εγγυηση σκουριας!!! ε ημαρτον. Τελικα πηγα σε suzuki new vitara.
 
Αν κοιταξεις στο πισω μερος του αυτοκινητου απο κατω θα καταλαβεις, εχει δυστυχως καποια σημεια σκουριασμενα. Το διαβαζα κι εγω σε φορουμ και δεν το πιστευα μεχρι που πηγα σε αντιπροσωπεια και το ειδα. Η απαντηση του πωλητη...΄΄αυτα ειναι οξειδωσεις δεν ειναι κατι''. Μπορει πραγματι να μην εχει προβλημα κανενα, προσωπικα 22.000 δεν τους εδινα για να μου δωσουν αυτοκινητο με σκουριες, και η ειρωνεια...??? με εγγυηση σκουριας!!! ε ημαρτον. Τελικα πηγα σε suzuki new vitara.
Η αλήθεια είναι ότι έχει αρκετές προχειρότητες σε φινιρίσματα όπως πχ στους θόλους αν κάτσεις κ το παρατηρήσεις προσεκτικά... Για τον άξονα δεν ξέρω τι γινόταν με το δικό μου, δεν το κοίταξα είναι η αλήθεια όταν το πήρα...
Το βιταρα ήταν κ αυτό στα σχέδια αλλά αν δεν κάνω λάθος στα 22 περίπου είνσι η πιο απλή έκδοση τετρακίνησης κ βενζίνης κ όχι πετρελαίου... δεν είμαι βέβαιος όμως οπότε ας το δει ο φίλος που ενδιέφερεται...
 
Back
Top