Springer Spaniel

Μία περίληψη της κυνηγετικής μας εξόρμησης.Στο βίντεο αυτό περιέχονται και πλάνα από ντρόουν,επίσης υπάρχει πλάνο με αλεπού καθώς και στιγμυότυπο με γεράκι το οποίο έχει πιάσει τραυματισμένη τσίχλα πριν πέσει στο έδαφος. Τα βίντεο μας είναι σε κάθε περίπτωση ερασιτεχνικά.Είναι φτιαγμένα με λήψεις που προέρχονται από action κάμερα η οποία είναι στηριγμένη στο κεφάλι.Αντιλαμβάνεστε ότι με μία τέτοια κάμερα απο πλευράς διάρκειας της μπαταρίας δεν μπορείς να καλύψεις όλη την ημέρα του κυνηγίου,οπότε πολλές αξιόλογες φάσεις είναι δυστυχώς εκτός.Επίσηςτο κυνήγι της τσίχλας είναι ένα κυνήγι που την οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να συνατήσεις θήραμα , άρα θα έπρεπε η κάμερα να είναι ανοιχτή από το πρωί έως το βράδυ,πράγμα αδύνατον.Η κάμερα στο κεφάλι δεν παρέχει πολύ σταθερά πλάνα ,ούτε την δυνατότηα δημιουργίας κινηματογραφικών βίντεο αλλά όπως προείπαμε αναφερόμαστε σε ερασιτεχνικά βίντεο. Σκοπός των βίντεο μας είναι η ανάδειξη της εργασίας των σκύλων των φυλών σπάνιελ.Η χρήση τους στα ελληνικά δεδομένα κυνηγίου καθώς και η χρησιμότητα της εκπαίδευσής τους , πάνω στο κυνήγι.Προσπαθούμε κινηματογραφικά να καλύψουμε και να παρουσιάσουμε αυτές τις παραμέτρους πρωτίστως και έπειτα να καλύψουμε και την παράμετρο της τουφεκιάς. Ελπίζουμε να το απολαύσετε όσο και εμείς... Περιμένουμε τα σχόλια σας!Μία περίληψη της κυνηγετικής μας εξόρμησης.Στο βίντεο αυτό περιέχονται και πλάνα από ντρόουν,επίσης υπάρχει πλάνο με αλεπού καθώς και στιγμυότυπο με γεράκι το οποίο έχει πιάσει τραυματισμένη τσίχλα πριν πέσει στο έδαφος. Τα βίντεο μας είναι σε κάθε περίπτωση ερασιτεχνικά.Είναι φτιαγμένα με λήψεις που προέρχονται από action κάμερα η οποία είναι στηριγμένη στο κεφάλι.Αντιλαμβάνεστε ότι με μία τέτοια κάμερα απο πλευράς διάρκειας της μπαταρίας δεν μπορείς να καλύψεις όλη την ημέρα του κυνηγίου,οπότε πολλές αξιόλογες φάσεις είναι δυστυχώς εκτός.Επίσηςτο κυνήγι της τσίχλας είναι ένα κυνήγι που την οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να συνατήσεις θήραμα , άρα θα έπρεπε η κάμερα να είναι ανοιχτή από το πρωί έως το βράδυ,πράγμα αδύνατον δυστυχώς.Η κάμερα στο κεφάλι δεν παρέχει πολύ σταθερά πλάνα ,ούτε την δυνατότηα δημιουργίας κινηματογραφικών βίντεο αλλά όπως προείπαμε αναφερόμαστε σε ερασιτεχνικά βίντεο. Σκοπός των βίντεο μας είναι η ανάδειξη της εργασίας των σκύλων των φυλών σπάνιελ.Η χρήση τους στα ελληνικά δεδομένα κυνηγίου καθώς και η χρησιμότητα της εκπαίδευσής τους , πάνω στο κυνήγι.Προσπαθούμε κινηματογραφικά να καλύψουμε και να παρουσιάσουμε αυτές τις παραμέτρους πρωτίστως και έπειτα να καλύψουμε και την παράμετρο της τουφεκιάς. Ελπίζουμε να το απολαύσετε όσο και εμείς... Περιμένουμε τα σχόλια σας!
 
Καλησπέρα σκοπεύω να πάρω μια έτοιμη περίφραξη για σκύλο σπρινγκερ η Μπρετόν δεν έχω αποφασίσει ακόμη διαστάσεων 2χ3χ1.5.
Δηλαδή 6 τμ
Θεωρείτε αρκετό το χώρο των 6 τμ ;
 
Καλησπέρα σκοπεύω να πάρω μια έτοιμη περίφραξη για σκύλο σπρινγκερ η Μπρετόν δεν έχω αποφασίσει ακόμη διαστάσεων 2χ3χ1.5.
Δηλαδή 6 τμ
Θεωρείτε αρκετό το χώρο των 6 τμ ;
Νομίζω καλά είναι, από που φίλε; για δώσε μας καμία πληροφορία
 
Καλησπέρα σκοπεύω να πάρω μια έτοιμη περίφραξη για σκύλο σπρινγκερ η Μπρετόν δεν έχω αποφασίσει ακόμη διαστάσεων 2χ3χ1.5.
Δηλαδή 6 τμ
Θεωρείτε αρκετό το χώρο των 6 τμ ;
Ύψος βάλε όσο είσαι εσύ να μπαίνεις να καθαρίζεις
 
Νομίζω καλά είναι, από που φίλε; για δώσε μας καμία πληροφορία
Το δίνουν έτοιμο και σε διάσταση 4χ2 αλλά ξεφεύγει η τιμή... Θα έχει και μουσαμά από πάνω.
Χαλκιδική μένω Πολυγυρο και κυνηγάω αποκλειστικά με 20ρια μόνο φτερό
 
Το δίνουν έτοιμο και σε διάσταση 4χ2 αλλά ξεφεύγει η τιμή... Θα έχει και μουσαμά από πάνω.
Χαλκιδική μένω Πολυγυρο και κυνηγάω αποκλειστικά με 20ρια μόνο φτερό
Που το βρήκες; ποιος πουλαει;
 
Καλησπέρα σκοπεύω να πάρω μια έτοιμη περίφραξη για σκύλο σπρινγκερ η Μπρετόν δεν έχω αποφασίσει ακόμη διαστάσεων 2χ3χ1.5.
Δηλαδή 6 τμ
Θεωρείτε αρκετό το χώρο των 6 τμ ;
Καλησπέρα σας.Αυτό θα είναι ο χώρος ύπνου θα έχει και σπιτάκι μέσα δηλαδή ή θα είναι ο χώρος που θα περνάει όλη την ημέρα σαν εκτόνωση;
 
Καλησπέρα σας.Αυτό θα είναι ο χώρος ύπνου θα έχει και σπιτάκι μέσα δηλαδή ή θα είναι ο χώρος που θα περνάει όλη την ημέρα σαν εκτόνωση;
Nαι θα έχει και σπιτάκι.
Η περίφραξη θα είναι σε οικόπεδο 2 στρέμματων
 
Είναι πολλά συμφωνώ αλλά μόνος δεν το έχω να το κάνω...
παρε ενα συδερα να βαλεις κηλοδοκο γαλβανιζε 1,5 και γαλβανιζε πλεγμα 5χ8 και θα σου πιασει πολυ λιγοτερο απο τα μησα χρηματα και θα ειναι και οπως το θελεις εση..
απλα κατω για πατωμα να βαλεις η τσιμεντο η βιομηχανικο δαπεδο
 
Εάν ο σκύλος είναι μέσα σε αυτό το χώρο συνέχεια,είναι μικρό.Θα χρειάζεται αρκετή εκτόνωση για να μην υπάρξουν συμπεριφορές όπως αδημονία και νευρικότητα.Για δάπεδο θα σας συνιστούσα πλακάκι εξωτερικού χώρου αντιολησθητικό (πισίνας).Το τσιμέντο ποτίζει από τα ούρα των σκύλων και έπειτα μυρίζει και δεν είναι και καλό για την υγιεινή.Αλλιώς ο σκύλος θα πρέπει να έχει μάθει πολύ καλή τουαλέτα και να περιμένει να του ανοίξετε.
 
Εάν ο σκύλος είναι μέσα σε αυτό το χώρο συνέχεια,είναι μικρό.Θα χρειάζεται αρκετή εκτόνωση για να μην υπάρξουν συμπεριφορές όπως αδημονία και νευρικότητα.Για δάπεδο θα σας συνιστούσα πλακάκι εξωτερικού χώρου αντιολησθητικό (πισίνας).Το τσιμέντο ποτίζει από τα ούρα των σκύλων και έπειτα μυρίζει και δεν είναι και καλό για την υγιεινή.Αλλιώς ο σκύλος θα πρέπει να έχει μάθει πολύ καλή τουαλέτα και να περιμένει να του ανοίξετε.
για το τσιμεντο εχεις δικιο γιαυτο ειπα βιομηχανικο δαπεδο η και στο τσιμεντο περνας απο πανω κατη σαν ασταρη και δε ποτηζει..
το πλακακι οσο τραχη και να ειναι με το που πληνεις τα σκυλια γληστραει πολυ και οταν χοροπιδανε υπαρχει θεμα..
 
το πλακακι οσο τραχη και να ειναι με το που πληνεις τα σκυλια γληστραει πολυ και οταν χοροπιδανε υπαρχει θεμα..
Δηλαδή τη θέμα υπάρχει;;; Σε ρωτάω γιατί θα φτιάξω κ εγώ κλουβί για το σκυλί.
 
Δηλαδή τη θέμα υπάρχει;;; Σε ρωτάω γιατί θα φτιάξω κ εγώ κλουβί για το σκυλί.
το τσιμεντο εχει πορους και αποροφαει.
το πλενεις αλλα μενει η αμονια με αποτελεσμα οταν το σκηλη καθετε κατω ξαπλομενο επι ωρες του κανει κακο στο δερμα εαν ειναι και κοτοντριχο τοσο το χειροτερο.
τωρα για το πλακακι εχω δει σκυλο οπου μετα απο πλησημο χοροπηδουσε σα τρελο γληστρησε το ποδυ μπεικε αναμεσα στο πλεμα και ραγυσε το πισω ποδυ,
 
Back
Top