Spinning

Πράσινη ανάπτυξη ...
Σε λίγο η Τουρκία θα φτιάξει πυρηνικό εργοστάσιο, οι ΗΠΑ αποχώρησαν από την συμφωνία για το κλίμα και η Κίνα κάνει τον Κινέζο.
Πάλι εμείς αδέρφια θα σώσουμε τον κόσμο !!!

ps
Από τις ανεμογεννήτριες ούτε παξιμάδι δεν κατασκευάζεται στην Ελλάδα.
Το περιβαλλον και η ´´φιλοζωιά´´ ειναι τεραστιοι τζιροι που εφευρεθηκαν ακριβως για να επισκιαστει ο βαναυσος πολεμος που δεχονται αυτα τα δυο και τα τεραστια συμφεροντα που ερχονται σε αντιθεση με την προστασια τους
Κανενας δεν αγαπα και δεν προσεχει στην ουσια τονπεριβαλλον απο εμας τους ιδιους
 
Το πρώτο χτυπημα έγινε από ένα πολυ τσαμπουκαλεμενο μικρουλι λαβρακακι που πιάστηκε στο log surf...
Δευτερο χτυπημα ένα κιλισιο λυκόπουλο που βουτηξε τo x rap...
Πήρα κ ένα τρίτο χτυπημα αλλα δεν πιάστηκε....

View attachment 27808
πριν λιγα χρονια στην χαλκιδικη φιλε τασο,,,μωλις βγηκε στην στεργια ξαγκιστροθηκε απο νωρις το απογευμα με ν 5 αγκυστρι σχεδων 2κιλοο ;)ωλονυχτιο ψαρεμα μετα με βαρδιες πηραμε να μην πω τιιιιι.yel..sarcastic.
 
πριν λιγα χρονια στην χαλκιδικη φιλε τασο,,,μωλις βγηκε στην στεργια ξαγκιστροθηκε απο νωρις το απογευμα με ν 5 αγκυστρι σχεδων 2κιλοο ;)ωλονυχτιο ψαρεμα μετα με βαρδιες πηραμε να μην πω τιιιιι.yel..sarcastic.
Κανε νιαου ρε γατακι . . . .
 

Πριν απο 2-3 εβδομαδες
Το μονο καλο ψαρι .... αν και δουλευώ περισσότερο τεχνητά επιφάνειας, αυτο το πήρα σε minnow
Τα υπόλοιπα 3 σουγιαδακια (μικρα λαβρακακια) απελευθερώθηκαν
Πω ρε φίλε είναι και χρυσό! Μπράβο Χριστόδουλε.
 
Το πρώτο χτυπημα έγινε από ένα πολυ τσαμπουκαλεμενο μικρουλι λαβρακακι που πιάστηκε στο log surf...
Δευτερο χτυπημα ένα κιλισιο λυκόπουλο που βουτηξε τo x rap...
Πήρα κ ένα τρίτο χτυπημα αλλα δεν πιάστηκε....

View attachment 27808
Μπράβο πολύ ωραίο ψάρι..!!!!
 
Αλλο ενα πολύ όμορφο ψαρεματακι . . . .fishing.
Με αρκετο ενδιαφέρον και τα ψαρια σήμερα να τρώνε .exciting.



Και αυτη η φωτο για τον φιλο μου των Σακη......yelling.


Εννοείτε πως ελευθερωθήκαν παλη 5-6 μικρα σουγιαδακια
Μπράβο ρε φιλαράκι!!!
 
Αφού βγήκε το αρπάδι τυχερός μέσα στην ατυχία σου ήσουν! καλό το μαξ ραπ σε αυτό το χρώμα ε;;; ;)
Εγώ το ξετρύπησα γιατί αλλιώς δεν έβγαινε, μετά με τον κόφτη έκοψα τη μύτη και το έβγαλα ... μέχρι να πάω στο σπίτι που ήταν ο κόφτης οδήγησα 4-5 χλμ με το ψαράκι στο χέρι ... .big smile.
Ναι αυτό το συγκεκριμένο ψαράκι το έχω 4-5 χρόνια και έχει δώσει σχεδόν τα πάντα, λούτσοι, γοφάρια και λαβράκι και μανάλι και τονάκι και σίγουρα κάτι θα ξεχνάω!!!
 
Εγώ το ξετρύπησα γιατί αλλιώς δεν έβγαινε, μετά με τον κόφτη έκοψα τη μύτη και το έβγαλα ... μέχρι να πάω στο σπίτι που ήταν ο κόφτης οδήγησα 4-5 χλμ με το ψαράκι στο χέρι ... .big smile.
Ναι αυτό το συγκεκριμένο ψαράκι το έχω 4-5 χρόνια και έχει δώσει σχεδόν τα πάντα, λούτσοι, γοφάρια και λαβράκι και μανάλι και τονάκι και σίγουρα κάτι θα ξεχνάω!!!
Μέχρι και άνθρωπο έπιασε λέμε .big smile.
 
Εγώ το ξετρύπησα γιατί αλλιώς δεν έβγαινε, μετά με τον κόφτη έκοψα τη μύτη και το έβγαλα ... μέχρι να πάω στο σπίτι που ήταν ο κόφτης οδήγησα 4-5 χλμ με το ψαράκι στο χέρι ... .big smile.
Ναι αυτό το συγκεκριμένο ψαράκι το έχω 4-5 χρόνια και έχει δώσει σχεδόν τα πάντα, λούτσοι, γοφάρια και λαβράκι και μανάλι και τονάκι και σίγουρα κάτι θα ξεχνάω!!!
Τετανο φιλε
Οπωσδηποτε εκτος κ αν εχεις κανει προσφατα ενεση
 
View attachment 27988Εγώ απόψε την έπιασα την ψαρούκλα ...:confused:
Πως ακριβώς το έπαθες Γιώργο?
Γιατί το πιο συνηθισμένο είναι από κάποιο σπαρταρισμα του πιασμενου ψαριου κ φυσικά μόνο το ψάρι δεν φταίει....
Τεχνητά και πολυαγκιστρα θέλουν μεγαλη προσοχη σε αυτές τις περιπτωσεις.....
Τετανο φιλε
Οπωσδηποτε εκτος κ αν εχεις κανει προσφατα ενεση
Σωστός, γιατί από ότι βλέπω η σαλαγκια έχει "ψιλοαρπαξει".....
 
Εγώ το ξετρύπησα γιατί αλλιώς δεν έβγαινε, μετά με τον κόφτη έκοψα τη μύτη και το έβγαλα ... μέχρι να πάω στο σπίτι που ήταν ο κόφτης οδήγησα 4-5 χλμ με το ψαράκι στο χέρι ... .big smile.
Ναι αυτό το συγκεκριμένο ψαράκι το έχω 4-5 χρόνια και έχει δώσει σχεδόν τα πάντα, λούτσοι, γοφάρια και λαβράκι και μανάλι και τονάκι και σίγουρα κάτι θα ξεχνάω!!!

Μπορει να παρεις αλλο το ιδιο ψαρακι.....και μην ''δουλευει'' οπως αυτο που εχεις!!!
Ειναι συνηθισμενο φαινομενο στα τεχνητα δολωματα.
Την εχω ''πατησει'' αρκετες φορες....Τα μοναδικα τεχνητα που δεν με πουλησαν ποτε....ηταν ( χάρος )
κατι που εφτιαχνα εγω....αλλα δουλευαν μονο στο spinning.....στην συρτη αφρου δεν εκαναν τιποτα.
Προφανως....απο την διαφορετικη κινηση που εκανε το καλαμι του spinning και την ταχυτητα....

Εαν μπορεσω θα σου βαλω φωτο.....ειναι ευκολο να το φτιαξεις....και πανω απ'ολα δεν ''διαλεγει''
ωρες....δουλευει το ιδιο καλα και την ημερα με ηλιο ή συννεφια...... και την νυχτα!!!
 
Back
Top