Skeet

Ολοοιδιες φιλε ειναι , κουμπωνουν αμεσα
Νομίζω ότι για να κουμπώσουν στο 686
θα χρειαστεί εφαρμογές τουλάχιστον στην πάπια.
Θεμα στην μπασκουλα δεν υπαρχει,ισως ομως χρειαστει μικρορυθμιση η παπια...δεν το λεω ετσι..εχω τρια -τεσσερα οπλα και δεν κουμπονουν οι παπιες σε ολα..οταν αλλαζω τα κανουλια!!
 
ισως ομως χρειαστει μικρορυθμιση η παπια...
Εχω κάνει κάποιες τραμπες και αυτό έχω καταλάβει.Τελευταία με το 686s το δικόμου και το 686skeet (το πρώτο του μαυρομάτη), κούμπωναν μόνο με τις δικές τους πάπιες.
 
Εχω κάνει κάποιες τραμπες και αυτό έχω καταλάβει.Τελευταία με το 686s το δικόμου και το 686skeet (το πρώτο του μαυρομάτη), κούμπωναν μόνο με τις δικές τους πάπιες.
Το γνωριζω πολυ καλα ,αλλα δεν ειναι προβλημα γιατι ενας κοντακας το λυνει στη στιγμη!!Προσοχη ομως πρεπει να βλεπω τι κανουν γιατι καποτε μου ετυχε καποιος που για να μου προσαρμωσει μια αλλη παπια πηρε λιμα για να φαει το αγκιστρο που σκαλλωνει.....υπαρχουν και σχιτζηδες που αν δεν ξερεις δυο βασικα, σου κανουν ζημια για πλακα!!!
 
Το γνωριζω πολυ καλα ,αλλα δεν ειναι προβλημα γιατι ενας κοντακας το λυνει στη στιγμη!!Προσοχη ομως πρεπει να βλεπω τι κανουν γιατι καποτε μου ετυχε καποιος που για να μου προσαρμωσει μια αλλη παπια πηρε λιμα για να φαει το αγκιστρο που σκαλλωνει.....υπαρχουν και σχιτζηδες που αν δεν ξερεις δυο βασικα, σου κανουν ζημια για πλακα!!!
Εχει γνωση φιλε ο φυλακας
 
Εχει γνωση φιλε ο φυλακας
Σου ανεβαζω μια δυο φωτο που ειναι πριν απο αρκετα χρονια...πιο ευκολα απο τα σημερινα..σου λεει κατι η εισαι πιο νεος??Ετσι το παλευαμε τοτε!!Ειναι το 2004 ,τη χρονια των ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ στην ΕΛΛΑΔΑ!!
 

Attachments

  • 20200329_004439.jpg
    20200329_004439.jpg
    233,9 KB · Προβολές: 68
  • 20200329_011517.jpg
    20200329_011517.jpg
    254,2 KB · Προβολές: 68
  • 20200329_011637.jpg
    20200329_011637.jpg
    223,2 KB · Προβολές: 66
Last edited:
Εδω ειναι η απονομη του ΧΡΥΣΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑΛΛΕΙΟΥ στον ANDREA BENELLI ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ στις Ολυμπιακες εγκαταστασεις,που ποτε δεν καταλαβα γιατι αυτο το κοσμημα της σκοποβολης οχι μονο στην Ελλαδα,αλλα σε ολη την Ευρωπη,το αφησαν και καταστραφηκε!!
 

Attachments

  • 20200329_015451.jpg
    20200329_015451.jpg
    286,6 KB · Προβολές: 57
Εδω ειναι η απονομη του ΧΡΥΣΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑΛΛΕΙΟΥ στον ANDREA BENELLI ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ στις Ολυμπιακες εγκαταστασεις,που ποτε δεν καταλαβα γιατι αυτο το κοσμημα της σκοποβολης οχι μονο στην Ελλαδα,αλλα σε ολη την Ευρωπη,το αφησαν και καταστραφηκε!!
Και να ήταν μόνον αυτό .Όσο για την φωτό ο τύπος ωραίο όνομα αλλά επίθετο είναι αυτό .sarcastic..yel.
 
Εδω ειναι η απονομη του ΧΡΥΣΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑΛΛΕΙΟΥ στον ANDREA BENELLI ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ στις Ολυμπιακες εγκαταστασεις,που ποτε δεν καταλαβα γιατι αυτο το κοσμημα της σκοποβολης οχι μονο στην Ελλαδα,αλλα σε ολη την Ευρωπη,το αφησαν και καταστραφηκε!!
Σπύρο καλημέρα .
Όταν λές καταστράφηκε ο Andrea τι εννοείς ;
Αν έχεις νέα του γράψτα που βρίσκεται ,τι κάνει ,με λύπησε αυτή η αναφορά .
Σαν προπονητή της Εθνικής Ιταλίας τον είδα τελευταία φορά .
 
Σπύρο καλημέρα .
Όταν λές καταστράφηκε ο Andrea τι εννοείς ;
Αν έχεις νέα του γράψτα που βρίσκεται ,τι κάνει ,με λύπησε αυτή η αναφορά .
Αναφερουμαι στο κοσμημα της ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ, στο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ,που τοσα λεφτα στοιχισε στους Ελληνες φορολογουμενους,και δεν δουλεψε ποτε, περαν της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ!!!!!
 
Αναφερουμαι στο κοσμημα της ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ, στο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ,που τοσα λεφτα στοιχισε στους Ελληνες φορολογουμενους,και δεν δουλεψε ποτε, περαν της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ!!!!!
Ευχαριστώ ,παρανόηση .
 
Σήμερα έριξα πρώτη φορά μια πούλα skeet. Μου άρεσε αρκετά σε βαθμό να θέλω να ρίξω ξανά ώστε να βελτιώσω την ψυχραιμία που απαιτεί το συγκεκριμένο άθλημα. Θεωρώ πως θέλει πολύ καλή ρουτίνα για να τα πας καλά και πολλή εξάσκηση. Το σπορτινγκ είναι σαφώς και πιο κοντά σε έναν κυνηγό αλλά το skeet σε βοηθάει πολύ στην γρήγορη επώμιση. Αυτά αποκόμισα από την πρώτη μου φορά, και κανα 2 μελανιές.
 
Σήμερα έριξα πρώτη φορά μια πούλα skeet. Μου άρεσε αρκετά σε βαθμό να θέλω να ρίξω ξανά ώστε να βελτιώσω την ψυχραιμία που απαιτεί το συγκεκριμένο άθλημα. Θεωρώ πως θέλει πολύ καλή ρουτίνα για να τα πας καλά και πολλή εξάσκηση. Το σπορτινγκ είναι σαφώς και πιο κοντά σε έναν κυνηγό αλλά το skeet σε βοηθάει πολύ στην γρήγορη επώμιση. Αυτά αποκόμισα από την πρώτη μου φορά, και κανα 2 μελανιές.
Το σκητ είναι 100% τεχνική και επανάληψη και 100% κοντάκι ακριβώς στα μέτρα σου
 
καλησπερα πιο ειναι το μηκος κανης που απαιτειται για το skeet ? και γενικα τι αλες απαιτησεις υπαρουν οσο αφορα τον εξοπλησμο ?
Σούπερ ποζε με μήκος καννών 71 έως 76 εκατοστά (τελευταία είναι της μόδας τα 73), γιλέκο, σκοπευτικά γυαλιά, ωτοασπιδες.
 
Back
Top