Skeet

έχει 18,4 αυλό.. Ναι είμαι καινούριος στο σκητ,στον τελευταίο αγώνα έκανα 77 στα 125 ρίχνω με κύλινδρο μαμά στην πρώτη και 4αστρα στην δεύτερη.. Στα χαρτόνια ο κύλινδρος δε μου αρέσει και τόσο,μεγάλα καινά το τεσσάρι πολύ πιο ωραία κατανομή και όχι μεγάλη διαφορά στο άνοιγμα.. Γιαυτο έλεγα μήπως το τεσσεράμισι (σκητ,σκητ) . Η' και για brain σκεφτόμουν το bell (μου θυμίζεις τουλα) δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος.. Αλλά πιστεύω πως το Carlson skeet θα είναι ιδανικό..απλά ρωτάω μήπως με ξεστραβώσει κάποιος και με γλιτώσει απο λάθος αγορές.. ευχαριστώ πολύ πάντως..
 
τι αυλούς έχει το δίκαννο ; δοκίμασε όπως λέει ο Γιώργος με κυλίνδρους για αρχή,αν αρχίζεις τώρα να παίζεις σκητ αυτό θα σε διευκολύνει σε σκοπευτικά λάθη που θα έχεις σίγουρα,,,αλλά για αργότερα κοίτα να πάρεις τσοκ κοντά στα 2/10 ( 0.008 της ίντσας ) με βάση τον αυλό σου ώστε αν αρχίσεις να είσαι και λίγο πάνω στο πιάτο και να μη βασίζεσαι στις ανοιχτές κατανομές του κυλίνδρου

όταν έπαιζα σκητ έριχνα με Muller U0=0.002 U1=0.005

το σκητ ειναι πολύ τεχνικό άθλημα και μετράνε τα πάντα,,,προσπάθησε ηθελημένα να ακούς τον ήχο από τις μηχανές ;)
Σωστός ο Παύλος!
 
καλησπερα και χρονια πολλα. 2 ερωτησεις .σκητ με τη φρανκι αφινιτυ θαμπορω να ριξω ;τα 28 τα ριχνη ανετα,και δευτερον 150 ευρω μου ειπαν για δελτιο σκοπευτη,
μπορω να βρω καπου με λιγοτερα;
βαλε γιατρους κατι αλλα χαρτια βλεπω να περναμε το διακοσαρι:(
150 είναι πολλα.εδω μας εχουν ριξει τη τιμη στα 60 μονο ομως για πήλινο στοχο.αν θες και για πιστόλια παει στα 120.μπορεις να ρίξεις σκητ απλα δεν ειναι το κατάλληλο οπλο.αν κι εγω 2-3 φορες πιυ εχω ριξει μια χαρα εχω ριξει με τη καραμπινα
 
καλησπερα και χρονια πολλα. 2 ερωτησεις .σκητ με τη φρανκι αφινιτυ θαμπορω να ριξω ;τα 28 τα ριχνη ανετα,και δευτερον 150 ευρω μου ειπαν για δελτιο σκοπευτη,
μπορω να βρω καπου με λιγοτερα;
βαλε γιατρους κατι αλλα χαρτια βλεπω να περναμε το διακοσαρι:(
Θα πρέπει να ρίχνει και τα 24άρια, αλλά αν το πάς εντελώς χομπυστικα ριχνε ότι θέλεις,αν το πάς και αγωνιστικά τα 24 επιβάλλονται.. Ναι..150€ είναι πολλά..
 
Διαβάστε τα νούμερα και θα σας πιάσει ζαλάδα.
Γι'αυτό έχω πει τα δικά μας παιδιά με τις θέσεις που έχουν πάρει σε διεθνείς αγώνες είναι ήρωες........παλεύουν με νεροπιστολα απέναντι σε τανκς......
https://www.google.gr/url?sa=t&sour...WMAl6BAgEEAE&usg=AOvVaw227iELCLUJXsalY1_bcVeS
 
Δεν ανοίγω άλλο θέμα για αυτό που θα ρωτήσω ,αγόρασα πέρυσι ένα 686 sporting για το σκοπευτήριο με 76 εκ κάννες μιας και έριχνα πολύ και sporting πλέον όμως με κέρδισε το skeet και σκεφτόμουν μήπως ήταν δόκιμο να κάνω τραμπα τις 76 αρες με 71 .
 
Δεν ανοίγω άλλο θέμα για αυτό που θα ρωτήσω ,αγόρασα πέρυσι ένα 686 sporting για το σκοπευτήριο με 76 εκ κάννες μιας και έριχνα πολύ και sporting πλέον όμως με κέρδισε το skeet και σκεφτόμουν μήπως ήταν δόκιμο να κάνω τραμπα τις 76 αρες με 71 .
Ειμαι ο ανθρωπος σου φιλε .Θελεις σε 71 εκ κανες skeet απο 682 ;
 
Όχι δεν έχω ρίξει με 71 .
Kοιτα Λευτερη,οι 76αρες κανες βοηθουν στο δευτερο πιατο του αναποδου ντουμπλε....αλλα εγω αν ημουν στην θεση σου,θα ζητουσα απο ενα φιλο να παιξω με 71cm κανες!!Αφου ο Δημητρης εχει 71cm κανες και προτιθεται να κανει ανταλλαγη,εχεις επιλογη!!Εαν δεν σε ενδιαφερουν οι αγωνες,γιατι μονο στον τελικο παιζεις τους αναποδους ντουμπλεδες,πιστευω οτι οι 71cm θα σε βολεψουν καλυτερα!!!Δεν μου ειπες το υψος σου??
 
Ειμαι ο ανθρωπος σου φιλε .Θελεις σε 71 εκ κανες skeet απο 682 ;
Kοιτα Λευτερη,οι 76αρες κανες βοηθουν στο δευτερο πιατο του αναποδου ντουμπλε....αλλα εγω αν ημουν στην θεση σου,θα ζητουσα απο ενα φιλο να παιξω με 71cm κανες!!Αφου ο Δημητρης εχει 71cm κανες και προτιθεται να κανει ανταλλαγη,εχεις επιλογη!!Εαν δεν σε ενδιαφερουν οι αγωνες,γιατι μονο στον τελικο παιζεις τους αναποδους ντουμπλεδες,πιστευω οτι οι 71cm θα σε βολεψουν καλυτερα!!!Δεν μου ειπες το υψος σου??
1,74
 
Ρωτάω διότι αισθάνομαι ότι οι 76αρες με κουράζουν.Το όπλο είναι 3580 τώρα .
Εαν δεν σε ενοχλει που δεν εχουν τσοκ οι κανες του Δημητρη ,γιατι αν δεν κανω λαθος ειναι skeet-skeet ,τοτε να τις παρεις,και με το υψος που εχεις ,ταιριαζουν καλυτερα!!Τωρα οσον αφορα το βαρος,λογικα δεν θα κερδισεις πολλα γραμμαρια,αλλα μπορει να μην ειναι και ζυγισμενο σωστα το οπλο σου.....ισορροπει πανω στον πειρο???ειναι μπροστοβαρο...ολα αυτα πρεπει να τα δεις με καποιον εμπειρο...πιστευω οτι ο Δημητρης μπορει να σε βοηθησει.Παντως αυτο που μετραει περισσοτερο,ειναι το κοντακι του οπλου σου,αν ειναι σωστο,αν ταιριαζει με την τεχνικη που ριχνεις...αν ολα αυτα δεν εισαι σε θεση να τα ξεκαθαρισεις,πρεπει να μιλησεις με εναν δασκαλο σκοποβολης,για να ξεκινησεις σωστα...Εγω φυσικα δεν ειμαι ουτε δασκαλος ουτε προπονητης,αλλα επειδη επαιζα πολλα χρονια SKEET εχω αποψη και προσπαθω να σε βοηθησω!!Φιλικα Σπυρος.
 
Back
Top