Shore jigging

κοντα μου μονο μην ειστε με το ζωντανο σπαρακι γιατι δε μπορω της συγκινησεις με τα καρουλια
Δεν το κατάλαβα αυτό φιλαράκι, με τελεφερίκ θα παίξουμε και θα φορτώσουμε καλάμια των 500€ και άνω .... .yelling.

μου φαινεται νομιζετε οτι οι μαηδες ειναι σα τους λουτσους ,μαμοθρεφτα, συγνωμη αλλα κανετε λαθος...τρβανε σα τα μουλαρια...
Ας έρθουν και τα λέμε ... .fishing. Με έχεις δει να τραβάω φιλαράκι; .sarcastic.

δε βλεπεις τι γινεται ,δουλεουμε σα
Δουλέψτε, δουλέψτε .... θέλει έσοδα το κράτος .yel.
 
Ακη, πρεπει να με δεις να δουλευω το καρουλι σε μεγαλο ψαρι... ;)
Αλλα που... Δυο φορες εχω πεισ τον αλεπουδιαρη να μου βγαλει κανενα ζωντανο με το παλιοεγγλεζικο κ τιποτα....buy buy. Αμα δεν τα αναλαβει ολα ο σπεσιαλιστας δεν γινεται δουλεια...
Εχε χαρη που δεν μου αρεσει να χτυπιεμαι με το jigging κ δεν εχω λεφτα, αλλιως θα την εκανα την αμαρτια... .guitar.
 
ο εξοπλισμος του jigging ειναι πιο φθηνος ...του σπινινγ ξεφυγε πολυ αλλα τη να κανουμε...
λοιπον γιωργη βαλε το ψηλο να τραβαει γιατι εχω δει πως τραβανε τα ψαρια αυτα κ δε παιζουν..ειναι πολυ δυνατα τα ατιμα..
 
Ακη, πρεπει να με δεις να δουλευω το καρουλι σε μεγαλο ψαρι... ;)
Αλλα που... Δυο φορες εχω πεισ τον αλεπουδιαρη να μου βγαλει κανενα ζωντανο με το παλιοεγγλεζικο κ τιποτα....buy buy. Αμα δεν τα αναλαβει ολα ο σπεσιαλιστας δεν γινεται δουλεια...
Εχε χαρη που δεν μου αρεσει να χτυπιεμαι με το jigging κ δεν εχω λεφτα, αλλιως θα την εκανα την αμαρτια... .guitar.


που να σου μειενε ιλεφτ ορε που εχεις καψει ολα τα σκοπευτηρια.....yelling..yelling. ολο πυργο κ παμε κ παμε κ παμε αλλη μια πουλα....καλυτερα στο μορν παρνε παρα στο σκοπευτηριο...
τουλαχιστυον εκει πανω εχεις κ μια πιθανοτητα να σου κατσει....my man.
 
Φωτια το παλληκαρι κ μπραβο του που το κανει από χομπι κ αφηνει παλι πισω κ κανενα ψαρι!Αρη κ λοιποι συνάδελφοι ποσο περιπου κοστιζει ένα καλαμι κ ενας μηχανισμος για αυτου του είδους το ψαρεμα μιας κ αρχιζει να με ενδιαφερει αυτή η τεχνικη?Τοσο για παρακτια οσο κ για βαρκα κ αν εχετε κατι δοκιμασμενο να μου προτείνετε κ να αντεχει να βγαλει ένα σοβαρο ψαρι!
 
Γιωργο δυστχυως δεν εχω ασχοληθει με αυτη την τεχνικη κ δεν ξερω συγκεριμενα να σου πω τιμες κ προτασεις... Απο τα λιγα πουεχω ψαξει, μιας κ ολο κ το γυροφερνω, μπορεις να φτιαξεις σετ κ με 200 ευρω μπορεις κ με 1000... Πιστευω οτι με 200-250 ευρω φτιαχνεις ενα αξιοπρεπες σετ για αρχη...
 
Καπου εκει υπολογιζα κ εγω κανα 200 για αρχη παντως φαινεται ωραια τεχνικη κ αποτελεσματικη αν εχει ψαρια καλως αν όχι πας σπιτι χωρις εξοδα δολωμάτων κ ολη την ωρα μου το εφαγαν τα μικρα αντε παλι δολωσε πετα κ όλα τα σχετικα!!
 
Φωτια το παλληκαρι κ μπραβο του που το κανει από χομπι κ αφηνει παλι πισω κ κανενα ψαρι!Αρη κ λοιποι συνάδελφοι ποσο περιπου κοστιζει ένα καλαμι κ ενας μηχανισμος για αυτου του είδους το ψαρεμα μιας κ αρχιζει να με ενδιαφερει αυτή η τεχνικη?Τοσο για παρακτια οσο κ για βαρκα κ αν εχετε κατι δοκιμασμενο να μου προτείνετε κ να αντεχει να βγαλει ένα σοβαρο ψαρι!
Γιώργο κάνω αυτή την τεχνική εδώ και 1 χρόνο περίπου. Δεν έχω πιάσει τίποτα και οι φίλοι μου με τους οποίους πάω έχουν πιάσει λίγα ψάρια. Αν ξέρεις ότι το μέρος έχει ψάρια για αυτού του είδους το ψάρεμα τότε πρώτον θα πρέπει να μου πεις τα μέρη για να το ελέγξω και δεύτερον να πάρεις ένα σετ να έρχεσαι παρέα :p
 
Χαχαχαχαχαχαχαχχααχα ολοι οι καλοι χωρανε σε υπαίθριες δραστηριότητες!Εχω να παω εντατικα για ψαρεμα μια 5αετια κ θελω να κανω comeback αλλα να δοκιμασω κατι νέο κ αυτή η τεχνικη μου φανηκε ενδιαφερουσα οσο κ δραστηρια!Τι εγινε τα επιασαν όλα τα ψαρια κ δεν βρίσκετε.fishing.???Ολοι τα ιδια λενε παντωσ κάθε χρονο κ χειροτερα κ στο ψαρεμα εκτος το κυνηγι πλεον!
 
Πέρσι σε ένα ψάρεμα μου έπεσε το καλάμι του shore που το είχα ακουμπισμένο στον φάρο ενός λιμενοβραχίονα και μου έσπασε το κεραμικό από έναν οδηγό. Ο οδηγός δεν έχει σπάσει, ούτε το μεταλικό του δαχτυλίδι, μόνο εσωτερικά το κεραμικό, με αποτέλεσμα να μου κουρεύει το νήμα. Αν το ζεστάνω με έναν αναπτήρα θα βγεί; Σκέφτομαι να το παλέψω και να πάω με το στέλεχος σε κάποιο μαγαζί να ψάξω να βρω κάποιο που ταιριάζει. Δεν είναι κάτι ακριβό και δεν αξίζει να μπλέξω με αντιπροσωπείες. Από την άλλη αν το αφήσω έτσι και μου το αντικαταστήσουν θα μου πουν 15€ για μερικά λεπτά του € που αξίζει ένα τέτοιο κεραμικό.
 
Πέρσι σε ένα ψάρεμα μου έπεσε το καλάμι του shore που το είχα ακουμπισμένο στον φάρο ενός λιμενοβραχίονα και μου έσπασε το κεραμικό από έναν οδηγό. Ο οδηγός δεν έχει σπάσει, ούτε το μεταλικό του δαχτυλίδι, μόνο εσωτερικά το κεραμικό, με αποτέλεσμα να μου κουρεύει το νήμα. Αν το ζεστάνω με έναν αναπτήρα θα βγεί; Σκέφτομαι να το παλέψω και να πάω με το στέλεχος σε κάποιο μαγαζί να ψάξω να βρω κάποιο που ταιριάζει. Δεν είναι κάτι ακριβό και δεν αξίζει να μπλέξω με αντιπροσωπείες. Από την άλλη αν το αφήσω έτσι και μου το αντικαταστήσουν θα μου πουν 15€ για μερικά λεπτά του € που αξίζει ένα τέτοιο κεραμικό.
Συμφωνώ ότι δεν αξίζει. Αν μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου κάνε το. Στην χειρότερη να πρέπει να αλλάξεις ένα δαχτυλίδι...
 
Για προτείνετε ρε μάγκες κάναν πλάνο στα 80-100 γρ για μαγιάτικα. Είχα πάρει κάτι ωραίους πλάνους αλλά τα είχα φοβηθεί τα 80γρ και είχα επιλέξει 60γρ, τα οποία δεν δουλεύουν καλά στο καλάμι μου.
 
Για προτείνετε ρε μάγκες κάναν πλάνο στα 80-100 γρ για μαγιάτικα. Είχα πάρει κάτι ωραίους πλάνους αλλά τα είχα φοβηθεί τα 80γρ και είχα επιλέξει 60γρ, τα οποία δεν δουλεύουν καλά στο καλάμι μου.

http://www.way2fish.gr/el/products/...114-planoi/6019-planos-pregio-slash-80gr.html
http://www.fishingtime.gr/index.php...1&keyword=pregio&inc_subcat=0&sort=20a&page=2

Βγαίνει σε 60-80-100 γραμμάρια...πολύ καλός και σε φυσιολογική τιμή! Και τα δύο μαγαζιά ίδια τιμή έχουν...Προτείνω τα νούμερα 1 και 5!
 
http://www.way2fish.gr/el/products/...114-planoi/6019-planos-pregio-slash-80gr.html
http://www.fishingtime.gr/index.php...1&keyword=pregio&inc_subcat=0&sort=20a&page=2

Βγαίνει σε 60-80-100 γραμμάρια...πολύ καλός και σε φυσιολογική τιμή! Και τα δύο μαγαζιά ίδια τιμή έχουν...Προτείνω τα νούμερα 1 και 5!
Ευχαριστώ, θα πεταχτώ αύριο να τους τσιμπήσω, εγώ λέω 2 και 5 αλλά θα τους δω και από κοντά
 
Περάστικε καινούριο νήμα, σφίχτηκαν οι tony pena, δέθηκαν τα o ring. Θέλω ένα μαγιάτικο 12 κιλά να σπάσει τα μούτρα του στους πλάνους μου ... .fishing..fishing..fishing.
 
Περάστικε καινούριο νήμα, σφίχτηκαν οι tony pena, δέθηκαν τα o ring. Θέλω ένα μαγιάτικο 12 κιλά να σπάσει τα μούτρα του στους πλάνους μου ... .fishing..fishing..fishing.
Σου το εύχομαι φίλε......Να το παλεύεις 30 λεπτά να το βγάλεις και να είναι 15 κιλά
 
Περάστικε καινούριο νήμα, σφίχτηκαν οι tony pena, δέθηκαν τα o ring. Θέλω ένα μαγιάτικο 12 κιλά να σπάσει τα μούτρα του στους πλάνους μου ... .fishing..fishing..fishing.
Μετά από πολύ έρευνα που έχουν γίνει από διάφορους ανά τον κόσμο μετυαξύ τους και εγώ οι 3 ισχυρότεροι κόμποι είναι κατά σειρά ο PR, o FG και ο tony pena. Τον PR χωρίς μηχανάκι δεν μπορείς να τον φτιάξεις. Δοκίμασε τον FG και θα με θυμηθείς Γιώργο. Εγώ στο shore κάνω PR και αν βαριέμαι κάνω τον FG. Στο spinning μέχρι τώρα έκανα το tony pena αλλά και εκεί θα τον αλλάξω σε FG.

 
Θα τον κάνω ρε Billy αλλά με έχεις δει πως είμαι, προσπαθώ με τα χέρια μου να σπάσω τον Tony pena και δεν μπορώ. Αν βρεθεί ψάρι να τον σπάσει...χαλάλι. Εννοείται ότι θα τα δοκιμάσω αυτά που λες. Τον tony τον έκανα παλιά και για σοκ λιντερ :). Ευχαριστώ!
 
Θα τον κάνω ρε Billy αλλά με έχεις δει πως είμαι, προσπαθώ με τα χέρια μου να σπάσω τον Tony pena και δεν μπορώ. Αν βρεθεί ψάρι να τον σπάσει...χαλάλι. Εννοείται ότι θα τα δοκιμάσω αυτά που λες. Τον tony τον έκανα παλιά και για σοκ λιντερ :). Ευχαριστώ!
Ο PR αναλύεται επίσης;;; Κάτι σε Peter Richmond τον κόβω .yelling..sarcastic.
 
Back
Top