Rizzini Team

Καλοριζικο φιλε και σε εσενα.τι τσοκακια παιρνουν δικα τους η πανομοιοτυπα καποιας εταιριας;
Ευχαριστώ πολύ! Τα 5 εσωτερικά τσοκ είναι δικά τους αλλά υπάρχουν και κλασικές εταιρείες που βγάζουν τσοκ για Rizzini (Gemini, Briley κλπ).
 
Χαιρετώ την παρέα. Εδώ και λίγο καιρό έψαχνα να αγοράσω ένα δίκανο για το σκοπευτήριο. Επειδή εδώ το ελάττωμα να αλλάζω τα όπλα ήθελα να πάρω κάτι που γουστάρω και με οικονομικά δεδομένα που δεν θα είχα μια επένδυση να κάθεται. Κοιτώντας όλες μα όλες τις μάρκες και δοκιμάζοντας κάποια όπλα στο σκοπευτήριο και κάποια στα μαγαζιά κατέληξα στο rizzini fierce 1 με 81 πόντους κάννες. Στο σημείο αυτό να πω ότι δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πριν πάω στο μαγαζί και εν μέρει ενθουσιάστηκα. Μετά την πρώτη επίσκεψη όπου και έπιασα ορισμένα όπλα επέστρεψα την επόμενη εβδομάδα μαζί με τον φίλο @Λεωνίδας όπου και προχώρησα στην αγορά.
View attachment 87614
View attachment 87615
View attachment 87616
View attachment 87617
View attachment 87618
Καλοντουφεκο Μάνο.... πανέμορφο....
 
Πράγματι πανέμορφο όπλο, πολύ χάρηκα που το απέκτησες @Manos ! Καλά σπασίματα (που ήδη πολύ καλά τα πηγαίνεις) και καλά καρτέρια βέβαια, καθότι ιδανικά για τέτοιο όπλο!

Με τον Μάνο μπήκαμε μαζί στο κατάστημα με άδεια χέρια και βγήκαμε μαζί, ο Μάνος με το Fierce 1 και εγώ με το BR110 (όταν μπορέσω θα ανεβάσω φωτογραφίες). Για το Fierce 1 πήγαινα και εγώ αλλά δεν το είχε σε 76cm κάννη, οπότε κατέληξα στο BR110 με ρυθμιζόμενο κοντάκι.

Σε γενικές γραμμές πολύ όμορφα όπλα τα Rizzini και μάλλον οικονομικά γι' αυτά που προσφέρουν. Μένει να φανεί και η αξιοπιστία τους στον χρόνο, αν και οι κριτικές είναι ήδη καλές και σ' αυτόν τον τομέα. Περισσότερα θα δούμε στο σκοπευτήριο και στο καρτέρι σε μερικούς μήνες..
Καλοντουφεκο Λεωνίδα.....να'σαι γερός να το χαρείς
 
Πράγματι πανέμορφο όπλο, πολύ χάρηκα που το απέκτησες @Manos ! Καλά σπασίματα (που ήδη πολύ καλά τα πηγαίνεις) και καλά καρτέρια βέβαια, καθότι ιδανικά για τέτοιο όπλο!

Με τον Μάνο μπήκαμε μαζί στο κατάστημα με άδεια χέρια και βγήκαμε μαζί, ο Μάνος με το Fierce 1 και εγώ με το BR110 (όταν μπορέσω θα ανεβάσω φωτογραφίες). Για το Fierce 1 πήγαινα και εγώ αλλά δεν το είχε σε 76cm κάννη, οπότε κατέληξα στο BR110 με ρυθμιζόμενο κοντάκι.

Σε γενικές γραμμές πολύ όμορφα όπλα τα Rizzini και μάλλον οικονομικά γι' αυτά που προσφέρουν. Μένει να φανεί και η αξιοπιστία τους στον χρόνο, αν και οι κριτικές είναι ήδη καλές και σ' αυτόν τον τομέα. Περισσότερα θα δούμε στο σκοπευτήριο και στο καρτέρι σε μερικούς μήνες..
Καλοριχτο,να το χαρείς!
 
Ευχαριστώ όλους, παιδιά. Όποιος έλθει σκοπευτήριο Μαλακάσα ή Σχιστό, μπορεί να το δει και φυσικά να ρίξουμε και καμιά πούλα!
Καλοριζικο Λεωνιδα να το χαρεις πολλα 25αρια!
Το team Rizzini παει δυναμικα
 
Πράγματι πανέμορφο όπλο, πολύ χάρηκα που το απέκτησες @Manos ! Καλά σπασίματα (που ήδη πολύ καλά τα πηγαίνεις) και καλά καρτέρια βέβαια, καθότι ιδανικά για τέτοιο όπλο!

Με τον Μάνο μπήκαμε μαζί στο κατάστημα με άδεια χέρια και βγήκαμε μαζί, ο Μάνος με το Fierce 1 και εγώ με το BR110 (όταν μπορέσω θα ανεβάσω φωτογραφίες). Για το Fierce 1 πήγαινα και εγώ αλλά δεν το είχε σε 76cm κάννη, οπότε κατέληξα στο BR110 με ρυθμιζόμενο κοντάκι.

Σε γενικές γραμμές πολύ όμορφα όπλα τα Rizzini και μάλλον οικονομικά γι' αυτά που προσφέρουν. Μένει να φανεί και η αξιοπιστία τους στον χρόνο, αν και οι κριτικές είναι ήδη καλές και σ' αυτόν τον τομέα. Περισσότερα θα δούμε στο σκοπευτήριο και στο καρτέρι σε μερικούς μήνες..
Καλοντουφεκα παιδια να τα ευχαριστηθειτε! !!
 
Νικόλα είμαι λίγο καβλωμενος ακόμα αλλά θα σου πω ότι έχει σίγουρα πολύ καλή σκανδάλη, άμεση αρκετά. Το ζύγισμα είναι αρκετά μεσοβαρο, σαν όπλο στα χέρια μου σηκώνεται πολύ εύκολα. Το μόνο που δεν μου αρέσει στο όπλο μέχρι στιγμής είναι το πέλμα που είναι τύπου λαστιχένιο και δεν το γουστάρω. Θα επανέλθω κάποια στιγμή βέβαια αφού μου φύγει η πολύ κάψα
Καλοτούφεκο και εύστοχο. Πόσο κόστισε;
 
Back
Top