Remington Team

Ρε παιδιά ξέρει κανείς κάθε πότε χρειάζεται να καθαρίζω την αχρωμιωτη κάνη και πως δημιουργείται η λεγόμενη πατινα και το στρώσιμο της κάνης?
Μετα απο καθε κυνηγι να την καθαριζεις και απαγορευεται η ατσαλινη βουρτσα
Καλημερα σε όλη την παρέα...
Εχετε να προτείνετε καποιο after market τσοκ που να ταιριάζει καλύτερα στη remington εκτός της μαμάς του..?
Ενδιαφέρομαι για μεσαίες αποστάσεις ..
Νομιζω δεν χρειαζεσαι κατι για μεσαιες αποστασεις, αλλα αν θες παρε το anaconda mid range
 
Καλημερα σε όλη την παρέα...
Εχετε να προτείνετε καποιο after market τσοκ που να ταιριάζει καλύτερα στη remington εκτός της μαμάς του..?
Ενδιαφέρομαι για μεσαίες αποστάσεις ..
Σε αυτο θα σου πει πιο καλα ο @Alex76 που οχι μονο εχει ρεμινγκτον αλλα παει και κυνηγι συνεχεια! καποιοι μονο λενε
 
Ορειχάλκινη είναι ΟΚ;
Ναι μια χαρα ειναι κι εγω τετοιες εχω, η δικη μου με τοσο καθαρισμα ολα αυτα τα χρονια εχει τρομερη γυαλαδα, φαντασου οτι την αφησα επιτηδες 10 μερες ακαθαριστη για να δω τι παιζει και καθαρισε αμεσως.
 
Καλημερα σε όλη την παρέα...
Εχετε να προτείνετε καποιο after market τσοκ που να ταιριάζει καλύτερα στη remington εκτός της μαμάς του..?
Ενδιαφέρομαι για μεσαίες αποστάσεις ..
Καλημέρα

Θεωρώ ότι πέρα από την απόσταση πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη και το είδος του κυνηγίου πχ καρτέρι /έρευνα , διαβασμένη- προετοιμασμένη / ενστικτώδης βολή, τρόπο άσκησης , θήραμα , τερραίν , χρόνο πχ πρωί ή απόγευμα κλπ.

Χωρίς να παρεξηγηθώ επειδή ο Χρήστος Σωτηρόπουλος είναι φίλος και γείτονας από πολύ παλιά , έχω το BRAIN που είναι σκούπα λόγω ομοιόμορφων κατανομών από 10-20 μέτρα , και σε πριμοδοτεί μέχρι ακόμα και σε 30μ σε τραβέρσες , αν ρίχνεις με την κατάλληλη προσκόπευση χωρίς να σταματάει το όπλο στο swing πριν ή μετά το θήραμα. Μου έχει τύχει να δώ θηράματα να καταβάλλονται ενώ καταλάβαινα ότι δεν έριξα απόλυτα σωστά .DSCN6195.JPG
Και δύο φωτογραφίες για να μη ξεχνιόμαστε
DSCN6196.JPG
 
Καλημέρα

Θεωρώ ότι πέρα από την απόσταση πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη και το είδος του κυνηγίου πχ καρτέρι /έρευνα , διαβασμένη- προετοιμασμένη / ενστικτώδης βολή, τρόπο άσκησης , θήραμα , τερραίν , χρόνο πχ πρωί ή απόγευμα κλπ.

Χωρίς να παρεξηγηθώ επειδή ο Χρήστος Σωτηρόπουλος είναι φίλος και γείτονας από πολύ παλιά , έχω το BRAIN που είναι σκούπα λόγω ομοιόμορφων κατανομών από 10-20 μέτρα , και σε πριμοδοτεί μέχρι ακόμα και σε 30μ σε τραβέρσες , αν ρίχνεις με την κατάλληλη προσκόπευση χωρίς να σταματάει το όπλο στο swing πριν ή μετά το θήραμα. Μου έχει τύχει να δώ θηράματα να καταβάλλονται ενώ καταλάβαινα ότι δεν έριξα απόλυτα σωστά .View attachment 41011
Και δύο φωτογραφίες για να μη ξεχνιόμαστε
View attachment 41012
Εργαλειο το τουφεκι μεταμορφοθηκε
 
Back
Top