Remington Team

Αυτο φιλε το ξερουμε εδω και καιρο οτι κονομανε καποιοι ετσι απλα με μια υπογραφη αντε και καταλαβα μετα το θεμα των αμερικανων και αδειασανε ολα τα οπλα στην ελλαδα φιλε γτ αδειασανε τα κωλοχαρτα απο τα ραφια μου λες τι να πω κοιταξτε τωρα λαος αμερικη εξωπλιστικανε με τουφεκια και μεις εδω με κωλοχαρτα που να παμε μετα ρε εεεεε
Αυτοί όταν χεζονται βάζουν τις remi στον κ@λο;..... χαχαχα... εμείς είμαστε προετοιμασμένοι
 
Εχω ερώτημα για την v3 (την οποία σκέφτομαι να αγορασω )
Λέμε ότι στα οπλα αερίων δεν υπάρχει ζήτημα μείωσης της αρχικής ταχύτητας της τουφεκιας λόγω απώλειας αερίων, γιατί οι οπές των αερίων βρίσκονται αρκετά μακριά από την θαλαμη και μέχρι να φτάσουν τα αέρια στις οπές έχουν δωσει την μέγιστη δυνατή ταχύτητα στην γομωση.
Στην V3 όμως οι οπές εκτονωσης βρίσκονται δίπλα στην θαλαμη. Μήπως υπάρχει θέμα;
Όχι δεν υπάρχει θέμα με τις ταχύτητες.
Αν υπήρχε δεν θα πουλούσε.
 
Αυτοί όταν χεζονται βάζουν τις remi στον κ@λο;..... χαχαχα... εμείς είμαστε προετοιμασμένοι
Τα κωλοχαρτα τα αδειασανε παντου. Και εδω κατω εγινε αυτο.
Ολοι φοβηθηκανε αμα καταρευσει ο πολιτισμος πως θα ξεσκουπισουν τον κωγιο τους ξεχνωντας οτι η ντουλαπα της πεθερας τους ειναι γεματη με ρουχα που δεν την χωρανε πλεον.
 
Τα κωλοχαρτα τα αδειασανε παντου. Και εδω κατω εγινε αυτο.
Ολοι φοβηθηκανε αμα καταρευσει ο πολιτισμος πως θα ξεσκουπισουν τον κωγιο τους ξεχνωντας οτι η ντουλαπα της πεθερας τους ειναι γεματη με ρουχα που δεν την χωρανε πλεον.
Η δικια μου εκανε διαιτα και εστρωσε αλλα παλι κωλοχαρτα δε στοκαρισα αχαχαχαχαχαχα
 
Καλησπέρα φίλοι μου.

Πολύ ωραίος o vintage κατάλογος του '64 που ξετρύπωσες.!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστούμε πολύ.

Για να καταλάβουμε τα χάλια μας ,στο τελευταίο μου ταξίδι στην Αμερική πέρασα 2 ημέρες στα Cabelas και αφού τρελάθηκα με τις τιμές και τέλειωσαν τα χρήματα , με μάζεψε η σύζυγος γιατί φοβήθηκε μήπως εξαργυρώσω το εισιτήριο της επιστροφής και το κάνω φυσίγγια.............. , έβγαζα φωτογραφίες σαν χάπατο.
Κάντε ζουμ και δείτε ποσα δολλάρια έχουν οι κάννες η το πακέτο για φουλ ραβδωτή κάνη με διόπτρα για ελάφια και συγκρίνετε με τις τιμές εδώ .
Υπενθυμίζω την διαφορά δολλαρίου - Ευρώ.

View attachment 22788

που συνήθως οι τιμές σε ευρώ είναι 10-20% κάτω !!!!!!!!!!!
Φέτος είναι ο τρίτος χιονιάς της χρονιάς και αντί να ετοιμαζόμαστε για την αυριανή εξόρμηση ξεροσταλιάζουμε στις οθόνες .
Βέβαια θα έβρισκαν λόγους να το απαγορεύσουν για το χιόνι.
Στην Αμερική που οι Βόρειες Πολιτείες έχουν χιονοκάλυψη για εβδομάδες ή μήνες πολλές φορές, στην Σκανδιναβία ή σε άλλες χώρες της Ευρώπης δεν θα κυνηγούσαν ποτέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και εδώ καραγκιόζηδες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλό Βράδυ σε όλους.
Αναγράφει στην συσκευασία της mossberg - laser bore sighted ( παπάτζες ) . Α ρε άτιμο μάρκετινγκ !!!.... .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Ψάχνοντας κάποια παλιά αρχεία βρήκα αυτά ... ίσως σε κάποιον χρειαστούν

o-ring 15/16" εσωτερική 1/16" πάχος

και

View attachment 22901
Μπραβο φιλε μου σπουδαια στοιχεια μας προσφερες εγω προσωπικα θα τα αξιοποιησω στις δοκιμες ωστε τα τσοκαρισματα να ειναι ιδια μεταξυ των οπλων που δοκιμαζω.
 
Με πόσους πόντους κάννη την επέλεξες? Ζηλεια φίλε, πολύ ποιότητα κατασκευής και πολύ καλή τουφεκια
Σε ευχαριστω φιλε για την καλη κουβεντα σου το οπλο ειναι με 71cm κανη αλλα ας τελειωσει πρωτα με το καλο και θα επανελθω.
 
Aρχικα μου αρεσε η σκοπευτικη γραμμη, με εφτιαχνε να την επωμιζω...
Το βαρος της ειναι μια χαρα για καρτερι κ η μπροστοβαρη ταση της προσωπικα μου αρεσει για τη συγκεκριμενη χρηση...

Οταν την ελυσα για πρωτη φορα πηγα να βαλω τα κλαμματα, ω ρε φιλε μου λεω, που μπλεκεις στα γεραματα... Ειναι να απορεις πως στο 2020 δεν υπαρχει ενα οπλο της ρεμι με εναν πιο απλο μηχανισμο... Εχει πολλα κομματια κ αρα στη δικη μου λογικη ειναι πιο ευκολα επιρρεπης για ζημιες...

Τον κωνο με το ματι τον κανω καπου στους 6 ποντους, εχει ωραια λειανση.... Τσοκ τρια εσωτερικα 4,3 και 1 και εχω κ ενα Patternmaster code black duck το οποιο μετρα στο στομιο 18,1mm κ αν και το δινει για αποδοση φουλ στα ατσαλια, στα μολιβδινα θα ελεγα οτι ειναι ενα καλο 3 αστρα απο τα λιγα που εχω δει στον πινακα...

Δεν εχει ανακρουση, ειναι κοφτη η αισθηση της, οπως μου ειπε κ ενας φιλος με α400 χτρεμα, ειναι πολυ πιο ακαριαια η αισθηση της κ θυμιζει αεροβολο...


Στη χρηση μου φανηκε σαν να την εχω χρονια, σκοτωνει πολυ ευκολα....

Εριξα κ μερικες τουφεκιες στον πινακα σημερα, βαζω μερικες ενδεικτικες των αποστασεων κ των τσοκ... Δεν προλαβα να δοκιμασω το φουλ της γιατι προλαβα λιγες τουφεκιες στα 45 μετρα κ εδωσα προτεραιοτητα στο Code black duck να δω τι λεει, πιο ανοιχτο απο οτι περιμενα...
Αυτο που ειδα στη χρηση, το ειδα κ στον μεταλλικο πινακα κ ηταν αυτο που περιμενα απο αυτη την κανη. Το αποτυπωμα των σκαγιων ηταν ιδιο σε ολη την επιφανεια του πινακα, ειτε τα σκαγια ηταν στο κεντρο, ειτε ήταν στην πιο ακρινη γωνια του πινακα... Το πλεονεκτημα αυτης της κανης θεωρω...
Ασφαλη συμπερασματα, του χρονου τετοιο καιρο... :)









32 γρ ν8 25 μετρα 4 αστρα



39γρ ν1 45 μετρα black duck (στους ασσους δεν φτιαχνω κυκλο, μετραω παντα σε ολη την επιφανεια)



33γρ ν7,5 35 μετρα 3 αστρα




33γρ ν4 35 μετρα 3 αστρα



33 γρ ν4 40 μετρα 3 αστρα



28γρ ν8 30 μετρα 4 αστρα



36 γρ ν4χ6 (σε σειρα) 45 μετρα black duck

 
Aρχικα μου αρεσε η σκοπευτικη γραμμη, με εφτιαχνε να την επωμιζω...
Το βαρος της ειναι μια χαρα για καρτερι κ η μπροστοβαρη ταση της προσωπικα μου αρεσει για τη συγκεκριμενη χρηση...

Οταν την ελυσα για πρωτη φορα πηγα να βαλω τα κλαμματα, ω ρε φιλε μου λεω, που μπλεκεις στα γεραματα... Ειναι να απορεις πως στο 2020 δεν υπαρχει ενα οπλο της ρεμι με εναν πιο απλο μηχανισμο... Εχει πολλα κομματια κ αρα στη δικη μου λογικη ειναι πιο ευκολα επιρρεπης για ζημιες...

Τον κωνο με το ματι τον κανω καπου στους 6 ποντους, εχει ωραια λειανση.... Τσοκ τρια εσωτερικα 4,3 και 1 και εχω κ ενα Patternmaster code black duck το οποιο μετρα στο στομιο 18,1mm κ αν και το δινει για αποδοση φουλ στα ατσαλια, στα μολιβδινα θα ελεγα οτι ειναι ενα καλο 3 αστρα απο τα λιγα που εχω δει στον πινακα...

Δεν εχει ανακρουση, ειναι κοφτη η αισθηση της, οπως μου ειπε κ ενας φιλος με α400 χτρεμα, ειναι πολυ πιο ακαριαια η αισθηση της κ θυμιζει αεροβολο...


Στη χρηση μου φανηκε σαν να την εχω χρονια, σκοτωνει πολυ ευκολα....

Εριξα κ μερικες τουφεκιες στον πινακα σημερα, βαζω μερικες ενδεικτικες των αποστασεων κ των τσοκ... Δεν προλαβα να δοκιμασω το φουλ της γιατι προλαβα λιγες τουφεκιες στα 45 μετρα κ εδωσα προτεραιοτητα στο Code black duck να δω τι λεει, πιο ανοιχτο απο οτι περιμενα...
Αυτο που ειδα στη χρηση, το ειδα κ στον μεταλλικο πινακα κ ηταν αυτο που περιμενα απο αυτη την κανη. Το αποτυπωμα των σκαγιων ηταν ιδιο σε ολη την επιφανεια του πινακα, ειτε τα σκαγια ηταν στο κεντρο, ειτε ήταν στην πιο ακρινη γωνια του πινακα... Το πλεονεκτημα αυτης της κανης θεωρω...
Ασφαλη συμπερασματα, του χρονου τετοιο καιρο... :)






32 γρ ν8 25 μετρα 4 αστρα



39γρ ν1 45 μετρα black duck (στους ασσους δεν φτιαχνω κυκλο, μετραω παντα σε ολη την επιφανεια)



33γρ ν7,5 35 μετρα 3 αστρα



33γρ ν4 35 μετρα 3 αστρα



33 γρ ν4 40 μετρα 3 αστρα



28γρ ν8 30 μετρα 4 αστρα



36 γρ ν4χ6 (σε σειρα) 45 μετρα black duck

Νομιζω πως κενταει... Ευχομαι να το ευχαριστηθεις και να ειναι απροβληματιστο.
 
Back
Top