Remington Team

Εγώ της δικής μου 1187, της αλλάζω τα φώτα πάντως και όσο αντέξει. Μέσα της βάζω από 34 και όσο... αρκεί να χωράει στη θαλάμη.
Μωρέ και γω της αλλάζω τα φώτα αλλά μην πάθει τπτ και δεν βρίσκουμε ανταλλακτικά μετά γτ από την ώρα που δεν βγαίνουν όπλα πάνε και τα ανταλλακτικά μετά
 
Μωρέ και γω της αλλάζω τα φώτα αλλά μην πάθει τπτ και δεν βρίσκουμε ανταλλακτικά μετά γτ από την ώρα που δεν βγαίνουν όπλα πάνε και τα ανταλλακτικά μετά
Φίλε μου αν δεν βρίσκουμε ανταλλακτικά, θα πάρουμε Mossberg.
 
Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι οι Remington είναι λαχείο.
Διαλέξτε μοντέλο 1100,1187,105,versa,v3 ... όλες με παιδικές ασθένειες, εφηβικές ασθένειες, γεροντικές ασθένειες και πάει λέγοντας ...

Που και πού βγαίνει κάποια παρτίδα σωστή.
Αν θέλετε Remington κλείστε τα μάτια και πάρτε μια στην τύχη ... μην το ψάχνετε.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα πλήξετε ποτέ με αυτά τα όπλα ;) ...
Έχετε καλού κακού πάντα δεύτερο εφεδρικό όπλο σε μακρινά ταξίδια μην μείνετε σαν εμένα να κοιτάτε τα πρασίνια να περνάνε πάνω από το κεφάλι σας και τον θρύλο κομμένο στην μέση γιατί ξεκόλλησε η αποθήκη από το σώμα ... (αυτό ήταν πταίσμα σε σχέση με τις άλλες ζημιές ...)

Τι να τον κάνω τον θρύλο όταν το γ@μημένο μονόκανο πολυτελείας δεν δουλεύει;;;

.hair.

PS
Τα είπα και ηρέμησα .......
Κυριε βασιλη μην εκνευριζεσαι χωρίς λόγο, δεν σε πιεσε κανεις να παρεις Ρεμί! Εγώ στα παπια μόνο με την Ρεμί παω όπως και η παρέα μου κυνηγάει μόνο με Ρεμί! Κυρίως γουστα είναι τα όπλα! Με εξαίρεση τα ελαττωματικά όλα τα όπλα καλά είναι! Εχω ακουσει για μονοκανο από όλες τις εταιρίες!
 
Κυριε βασιλη μην εκνευριζεσαι χωρίς λόγο, δεν σε πιεσε κανεις να παρεις Ρεμί! Εγώ στα παπια μόνο με την Ρεμί παω όπως και η παρέα μου κυνηγάει μόνο με Ρεμί! Κυρίως γουστα είναι τα όπλα! Με εξαίρεση τα ελαττωματικά όλα τα όπλα καλά είναι! Εχω ακουσει για μονοκανο από όλες τις εταιρίες!
Κάτσε φρόνιμα κρυφοαδρανειάκια.... .yelling.
 
Κυριε βασιλη μην εκνευριζεσαι χωρίς λόγο, δεν σε πιεσε κανεις να παρεις Ρεμί! Εγώ στα παπια μόνο με την Ρεμί παω όπως και η παρέα μου κυνηγάει μόνο με Ρεμί! Κυρίως γουστα είναι τα όπλα! Με εξαίρεση τα ελαττωματικά όλα τα όπλα καλά είναι! Εχω ακουσει για μονοκανο από όλες τις εταιρίες!
:) :)
 
Καλησπέρα στην παρέα.. Το τελευταίο κυνήγι πριν την καραντινα έχασα το πίσω σκόπευτρο της Ρεμί ρώτησα δύο γνωστούς που έχουν κυνηγομαγαζα μου είπαν 25 ευρω μπρος πίσω γτ πάνε σετ αυτά είναι πανάκριβα.... Μιπως γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα σε καλύτερη τιμή για να παραγγείλω?? Ευχαριστώ
 
καλα εκανες κ το εχασες..... .yel.
πιστευεις πως στο κυνηγι σου προσφερει κατι παραπανω?
εγω στην mossberg εχω βγαλει το μεσαιο σκοπευτρο κ εγω αντικαταστησει κ το μπροστινο που ηταν (λευκο) ογκωδες με ενα πιο διακρητικο...
Αν το εχεις συνηθισει κ νιωθεις οτι κατι λειπει η αν νομιζεις οτι σε βοηθαει καπου τοτε οκ...
 
Καλησπέρα στην παρέα.. Το τελευταίο κυνήγι πριν την καραντινα έχασα το πίσω σκόπευτρο της Ρεμί ρώτησα δύο γνωστούς που έχουν κυνηγομαγαζα μου είπαν 25 ευρω μπρος πίσω γτ πάνε σετ αυτά είναι πανάκριβα.... Μιπως γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα σε καλύτερη τιμή για να παραγγείλω?? Ευχαριστώ
Πάρε benela και θα ξεχάσεις τα συνεργεία.Παρεπιπτοντως ψάξου για κανένα που ταιριάζει, όταν πήρα την 1100 πήγα στην αντιπροσωπεία και πλήρωσα. 2η 3 δαχτυλίδια αν θυμάμαι καλά 15 ευρώ και έξω τα βρήκα στο 2ευρω τα δέκα. Νομίζω με το καλό όταν επανέλθει η κανονικότητα ένας οπλουργος θα σου λύσει το πρόβλημα ανέξοδα
 
Καλησπέρα στην παρέα.. Το τελευταίο κυνήγι πριν την καραντινα έχασα το πίσω σκόπευτρο της Ρεμί ρώτησα δύο γνωστούς που έχουν κυνηγομαγαζα μου είπαν 25 ευρω μπρος πίσω γτ πάνε σετ αυτά είναι πανάκριβα.... Μιπως γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα σε καλύτερη τιμή για να παραγγείλω?? Ευχαριστώ
Για να έχεις μια ένδειξη τιμής ...
https://www.midwestgunworks.com/page/mgwi/prod/F18052

Πριν αγοράσεις ρώτα τους αν κάνει για την Rem
https://www.ebay.co.uk/b/shotgun-bead/bn_7024842591

ps
Άστην χωρίς πίσω σκόπευτρο .. άχρηστο είναι, εκτός και αν δεν σου αρέσει οπτικά ...
Και ένας μηχανουργός μπορεί να σου το φτιάξει αρκεί να είναι μάστορας και να έχει ψιλά εργαλεία ...
 
Last edited:
Πάρε benela και θα ξεχάσεις τα συνεργεία.Παρεπιπτοντως ψάξου για κανένα που ταιριάζει, όταν πήρα την 1100 πήγα στην αντιπροσωπεία και πλήρωσα. 2η 3 δαχτυλίδια αν θυμάμαι καλά 15 ευρώ και έξω τα βρήκα στο 2ευρω τα δέκα. Νομίζω με το καλό όταν επανέλθει η κανονικότητα ένας οπλουργος θα σου λύσει το πρόβλημα ανέξοδα
Για να έχεις μια ένδειξη τιμής ...
https://www.midwestgunworks.com/page/mgwi/prod/F18052

Πριν αγοράσεις ρώτα τους αν κάνει για την Rem
https://www.ebay.co.uk/b/shotgun-bead/bn_7024842591

ps
Άστην χωρίς πίσω σκόπευτρο .. άχρηστο είναι, εκτός και αν δεν σου αρέσει οπτικά ...
Και ένας μηχανουργός μπορεί να σου το φτιάξει αρκεί να είναι μάστορας και να έχει ψιλά εργαλεία ...
Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και την βοήθεια σας :)
 
Καλησπέρα στην παρέα.. Το τελευταίο κυνήγι πριν την καραντινα έχασα το πίσω σκόπευτρο της Ρεμί ρώτησα δύο γνωστούς που έχουν κυνηγομαγαζα μου είπαν 25 ευρω μπρος πίσω γτ πάνε σετ αυτά είναι πανάκριβα.... Μιπως γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα σε καλύτερη τιμή για να παραγγείλω?? Ευχαριστώ
Vendors στοχαστρα 1,90 πιο πολλά θα σου στοιχίσουν τα μεταφορικά . Σίγουρα έχουν όλοι οι οπλουργοι και θα στο τοποθετήσουν κιόλας.
 
Καλησπέρα στην παρέα.. Το τελευταίο κυνήγι πριν την καραντινα έχασα το πίσω σκόπευτρο της Ρεμί ρώτησα δύο γνωστούς που έχουν κυνηγομαγαζα μου είπαν 25 ευρω μπρος πίσω γτ πάνε σετ αυτά είναι πανάκριβα.... Μιπως γνωρίζει κάποιος φίλος κάποιο κατάστημα σε καλύτερη τιμή για να παραγγείλω?? Ευχαριστώ

Για κατασκευή βρήκα αυτά ... το πιο πιθανό είναι ότι θα αγοράσεις καινούργιο αλλά ας υπάρχουν ...

6x48 thread x 5/64" = μπροστινό στόχαστρο
3x56 thread x 5/64" = μεσαίο στόχαστρο
 
Back
Top