Remington Team

Γιατί η V3 πάσχει πουθενά ξέρουμε τίποτα??
Ο Τάκης αναφέρεται γενικά στις ρεμι που έχουν πιο πολύπλοκο μηχανισμό σε σχέση με μια μπενελα!σιγουρα η μπενελι βγάζει πιο δύσκολα θέμα,έχει λιγότερα εξαρτήματα!Στα σύγχρονα εγώ πιστευω πως είναι λαχείο!πανε πάρε αυτό που θες...όλοι από βίντεο και λίγο από αμερικα έχουμε βγάλει άποψη!
 
Γιατί η V3 πάσχει πουθενά ξέρουμε τίποτα??
Αυτό που σου λέει και ο Ηλίας.Ειναι λαχείο πλέον.Μεμονωμενα όπλα δηλαδη με μικρά η μεγάλα θέματα που όμως δεν ήταν ο κανόνας αλλά η εξαιρεση.Σε γενικές γραμμές όμως το μόνο θέμα που προέκυψε με την V3 και τονίζουν οι Αμερικάνοι είναι το gas blowback.Επειδη οι οπές εκτονωσης των αερίων είναι κοντά στο πρόσωπο υπολείμματα πυρίτιδας και αέρια σε παίρνανε στα μούτρα ...Το τόνισαν το ξανατονισαν και η ρεμ επανασχεδιασε τις οπές εκτόνωσης και πλέον δεν υφίσταται τέτοιο θέμα...Θέμα εμπλοκών δεν υφίσταται μιας και δίνουν εγγύηση ορθής λειτουργίας για 2500 φυσίγγια δίχως καθαρισμό.Βεβαια με ξένισε η γνώμη ενός αξιόλογου ανθρώπου του χώρου που είπε ότι το όπλο βγήκε βιαστικά στην αγορά και τόνισε κάποια "μελανά" σημεία εργονομίας και ποιότητας κατασκευης...Παρόλα αυτά είναι η πρώτη μου επιλογή σε αυτογεμες αερίων...
 
Last edited:
Ο Τάκης αναφέρεται γενικά στις ρεμι που έχουν πιο πολύπλοκο μηχανισμό σε σχέση με μια μπενελα!σιγουρα η μπενελι βγάζει πιο δύσκολα θέμα,έχει λιγότερα εξαρτήματα!Στα σύγχρονα εγώ πιστευω πως είναι λαχείο!πανε πάρε αυτό που θες...όλοι από βίντεο και λίγο από αμερικα έχουμε βγάλει άποψη!
Α ωραία εγώ έτσι όπως το είπε νόμιζα ότι έχει θεματακια.....
Αυτό που σου λέει και ο Ηλίας.Ειναι λαχείο πλέον.Μεμονωμενα όπλα δηλαδη με μικρά η μεγάλα θέματα που όμως δεν ήταν ο κανόνας αλλά η εξαιρεση.Σε γενικές γραμμές όμως το μόνο θέμα που προέκυψε με την V3 και τονίζουν οι Αμερικάνοι είναι το gas blowback.Επειδη οι οπές εκτονωσης των αερίων είναι κοντά στο πρόσωπο υπολείμματα πυρίτιδας και αέρια σε παίρνανε στα μούτρα ...Το τόνισαν το ξανατονισαν και η ρεμ επανασχεδιασε τις οπές εκτόνωσης και πλέον δεν υφίσταται τέτοιο θέμα...Θέμα εμπλοκών δεν υφίσταται μιας και δίνουν εγγύηση ορθής λειτουργίας για 2500 φυσίγγια δίχως καθαρισμό.Βεβαια με ξένισε η γνώμη ενός αξιόλογου ανθρώπου του χώρου που είπε ότι το όπλο βγήκε βιαστικά στην αγορά και τόνισε κάποια "μελανά" σημεία εργονομίας ...Παρόλα αυτά είναι η πρώτη μου επιλογή σε αυτογεμες αερίων...
Πάντως μπράβο στην Ρεμί που έβγαλε τέτοιο εργαλείο!!!!.shake hands.
 
Α ωραία εγώ έτσι όπως το είπε νόμιζα ότι έχει θεματακια.....

Πάντως μπράβο στην Ρεμί που έβγαλε τέτοιο εργαλείο!!!!.shake hands.
Είναι μια εταιρεία με τεράστια τεχνογνωσία και έχει βγάλει πολλά αξιόλογα όπλα.Ποιος θα πει το αντίθετο από τη στιγμή που παρήγαγε και παράγει το 1100???Τόσα χρόνια έχανε μερίδιο της αγοράς με τα θεματακια που παρουσίαζαν κάποια μοντέλα της ...Νομίζω τώρα ότι βρήκε τον τρόπο να ξαναμπεί δυναμικά στο παιχνιδι...μένει να δοκιμαστεί επί σειρά ετών στο γήπεδο αυτή της η καινοτομία...!!!
 
Είναι μια εταιρεία με τεράστια τεχνογνωσία και έχει βγάλει πολλά αξιόλογα όπλα.Ποιος θα πει το αντίθετο από τη στιγμή που παρήγαγε και παράγει το 1100???Τόσα χρόνια έχανε μερίδιο της αγοράς με τα θεματακια που παρουσίαζαν κάποια μοντέλα της ...Νομίζω τώρα ότι βρήκε τον τρόπο να ξαναμπεί δυναμικά στο παιχνιδι...μένει να δοκιμαστεί επί σειρά ετών στο γήπεδο αυτή της η καινοτομία...!!!
Την έχω την 1100 για τον μηχανισμό της δεν μπορώ να πω καλά λόγια ούτε και για την ευκολία καθαρισμού αλλά για την τουφεκιά της μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή.....ποτέ ας σκεφτούμε ότι η V3 έχει ένα απροβληματιστο μηχανισμό με ευκολία στον καθαρισμό και τουφεκιά ίδια η και καλύτερη από την 1100 δεν νομίζω ότι θέλεις κάτι άλλο και μιλώ τουλάχιστον προσωπικά για εμένα....
 
Αυτό δεν μπορω να στο απαντήσω ακόμα,θα δείξει η πορεία του όπλου..
Απ' την άλλη η benelli γνωρίζουμε την αξιοπιστία της χρόνια τώρα...
Τάκη εγώ όλα τα σύγχρονα λαχείο τα βλέπω...σίγουρα η μπενελι πιο δύσκολα αλλά όλα έχουν ρίσκο για την αξιοπιστία τους!
 
Λίγο που ψάχτηκα.18,6 άυλο κώνο δεν καταφερα να βρω κάτι με σιγουρια άρα δεν μεταφέρω και κάτι.σκανδαλη 2,4 κ περίπου και έρχεται με τρία τσοκακια,λέει 4αρι 3αρι και ασσο αλλά επειδή απευθύνεται για υδροβιο που θέλει ατσάλινα στην πραγματικότητα οι συσφιξεις για μολυβια είναι skeet 4αρι και σφιχτό ντεμι!Συνοδευεται από φλατζες αλλαγής κλισης και το κοντάκι σαν διαστάσεις ανταποκρίνεται στο σύνηθες των πλαστικών παπιοντουφεκων με σχετικά μικρές διαστάσεις!Φυσικα αχρωμιωτη και με τις πληροφορίες να λένε πως ίσως να είναι η τελευταία μαζικής παραγωγής καραμπίνα με αχρωμιωτη κάνη!
https://shootingsportsman.com/remington-v3-waterfowl-pro/
 
Review: 2019 Remington V3 Waterfowl Pro

By Randy Wakeman



The tested shotgun is one of the most highly anticipated shotguns of the year. Remington offers this V3 Waterfowl Pro with 28 inch barrels in three variations: Burnt Bronze Cerakoted Barrel and Receiver with Realtree Max 5® Camo, Burnt Bronze Cerakoted Barrel and Receiver Mossy Oak® Shadow Grass Blades™ Camo, and Patriot Brown Cerakoted Barrel and Receiver with Realtree Timber® Camo. The tested V3 Waterfowl Pro is the Patriot Brown / Realtree Timber model, Remington #83439.
The most common question is what is so different about the V3 Waterfowl Pro model from the standard models? As it turns out, quite a bit. You get three extended chokes, a shim kit for cast and drop, and a sling included. Of course, the receiver and barrel is finished with tough Cerakote. But, there's a lot more.

The receiver's loading gate is redesigned for faster, easier loading. The cross-bolt button safety is redesigned as well, with a more sculpted profile. The Waterfowl Pro has a larger charging handle, and an extremely well-done over-sized bolt release all hunters will love. This model has a green light-pipe fiber optic type tubular bead at the muzzle. Both the light-pipe and center beads are threaded, but not held with Loctite, so you can remove or replace them easily if you wish.

My example weighs about the same as other V3 synthetic models, 7-1/4 lbs., and has a stunningly clean trigger for an autoloader that breaks at 3 lbs. 9 oz. All V3's that I've tested have excellent triggers: the V3 Turkey Pro and this Waterfowl Pro are the best of the best in that regard. This V3 Waterfowler retains the magazine cut-off of previous V3 Field Sport Models and has the same Super Cell recoil pad as well. The gas system no longer has a vented gas block, as the initial synthetic models had, a small but important tweak. The receiver is drilled and tapped for optics mounting for predator or turkey hunting applications if you wish.
Παραθέτω όμως και αυτό από έμπιστο φίλο,δεν μου κολλούσε τόσο βαριά σκανδάλη!
 
Λίγο που ψάχτηκα.18,6 άυλο κώνο δεν καταφερα να βρω κάτι με σιγουρια άρα δεν μεταφέρω και κάτι.σκανδαλη 2,4 κ περίπου και έρχεται με τρία τσοκακια,λέει 4αρι 3αρι και ασσο αλλά επειδή απευθύνεται για υδροβιο που θέλει ατσάλινα στην πραγματικότητα οι συσφιξεις για μολυβια είναι skeet 4αρι και σφιχτό ντεμι!Συνοδευεται από φλατζες αλλαγής κλισης και το κοντάκι σαν διαστάσεις ανταποκρίνεται στο σύνηθες των πλαστικών παπιοντουφεκων με σχετικά μικρές διαστάσεις!Φυσικα αχρωμιωτη και με τις πληροφορίες να λένε πως ίσως να είναι η τελευταία μαζικής παραγωγής καραμπίνα με αχρωμιωτη κάνη!
https://shootingsportsman.com/remington-v3-waterfowl-pro/
Αυτό το τελευταίο που λες Ηλία ίσως να είναι και κόλπο μάρκετινγκ ;)
Πάντως από την περιγραφή φαίνεται πολύ ωραίο όπλο!
 
Back
Top