Remington Team

Φαρμακερή η κάννη της v3 .. από τις καλύτερες στην αγορά με διαφορα.. δυστυχώς όμως δε μου γεμίζει το μάτι καθόλου.. μου μοιάζει σαν εκείνα που πούλαγαν στα παζάρια.. το σύστημα της για μένα είναι πολύ πίσω... ελατηριακια πυρακια και μπιχλιμπίδια.. σαν τη auto 5 με ένα σορο εξαρτήματα πριν 40 χρόνια... σε κερδίζει όμως η κάννη της.. δε ξέρω αν έχει αλλάξει κατι και έχει βελτιωθεί στην pro η οποία είναι .love.
 
Μια χαρά είναι και δεν θέλει καμία αλλαγή. Γιατί απλά δεν έχει ανακληθεί ποτέ κανένα ελατήριο . Το όπλο ρίχνει τα πάντα αναλόγως την έκδοση . Απλά . Το πως προέκυψε σήμερα θέμα ότι σπάνε , Χαλάνε & ραγίζουν δεν μπόρεσα να το καταλάβω .
Νικο τοσα εκατομυρια οπλα ασ χαλασουν και τρια
 
Φαρμακερή η κάννη της v3 .. από τις καλύτερες στην αγορά με διαφορα.. δυστυχώς όμως δε μου γεμίζει το μάτι καθόλου.. μου μοιάζει σαν εκείνα που πούλαγαν στα παζάρια.. το σύστημα της για μένα είναι πολύ πίσω... ελατηριακια πυρακια και μπιχλιμπίδια.. σαν τη auto 5 με ένα σορο εξαρτήματα πριν 40 χρόνια... σε κερδίζει όμως η κάννη της.. δε ξέρω αν έχει αλλάξει κατι και έχει βελτιωθεί στην pro η οποία είναι .love.
Φίλε Γιώργο το σύστημα της είναι πολύ απλό και λειτουργικοτατο.Στην προ δεν έχει αλλάξει τίποτα εκτός από το φεης λιφτ και τα σκαψηματα στην βάση του οπλου και τα μεγαλύτερα μπουτον.Αυτο που διάβασα σε κάποιο φόρουμ είναι ότι πρόσθεσαν φλάντζες κλήσεων.Κατι άλλο για κάποια άλλη βελτίωση δεν αναφέρθηκε
 
Αν και μια ζωή μπενελακιας μόλις πατήσει η pro Ελλάδα από την ερχόμενη χρονιά να είμαστε καλά μάλλον θα την χτυπήσω...Προβληματίζομαι οσον αφορά τον καθαρισμό της και όσον αφορά το σύστημα της που δεν έχει πάρει αρκετά χλμ ακόμα για να δούμε κατά πόσο είναι αξιόπιστο...Και προβληματίζομαι επισης που βλέπω ανθρώπους να γράφουν περί εμπλοκών κλπ ...τώρα ψάχνοντας οι διαφορές της pro είναι τα τρια έσω έξω τσοκ,η κεραμική βαφή σε βαση και κάννη ,η παραλλαγή max5 η grass blades ,επανασχεδιασμός σε σκανδάλη και μπουτον απελευθέρωσης για χρήση με γάντια και επιπλέον αυτή τη στιγμή στην από εκεί μεριά δίνουν εγγύηση εφ όρου ζωής και εγγύηση καλής λειτουργίας ακόμη και ακαθαριστη μετά από 2500 φυσιγγια !!!!!!!!!!!!!
 
Αν και μια ζωή μπενελακιας μόλις πατήσει η pro Ελλάδα από την ερχόμενη χρονιά να είμαστε καλά μάλλον θα την χτυπήσω...Προβληματίζομαι οσον αφορά τον καθαρισμό της και όσον αφορά το σύστημα της που δεν έχει πάρει αρκετά χλμ ακόμα για να δούμε κατά πόσο είναι αξιόπιστο...Και προβληματίζομαι επισης που βλέπω ανθρώπους να γράφουν περί εμπλοκών κλπ ...τώρα ψάχνοντας οι διαφορές της pro είναι τα τρια έσω έξω τσοκ,η κεραμική βαφή σε βαση και κάννη ,η παραλλαγή max5 η grass blades ,επανασχεδιασμός σε σκανδάλη και μπουτον απελευθέρωσης για χρήση με γάντια και επιπλέον αυτή τη στιγμή στην από εκεί μεριά δίνουν εγγύηση εφ όρου ζωής και εγγύηση καλής λειτουργίας ακόμη και ακαθαριστη μετά από 2500 φυσιγγια !!!!!!!!!!!!!

H Remington V3 Pro είναι σχεδιασμένη για κυνήγι υδροβίων και για ατσάλινα σκάγια πρωτίστως. Στην ελληνική επικράτεια, λίγες περιοχές έχουν τέτοιο προτέρημα, δηλαδή να πετάγεσαι μια βόλτα για παπιά με ατσάλινα σκάγια.
 
Βλητικα δλδ υστερεί σε μολυβδινα?ο κύριος λόγος που σκέφτομαι αυτή την αγορά είναι το υδρόβιο.Λυπαμαι να βάλω το supersport στο βάλτο και όσες φορές το έχω κάνει το έχω μετανιώσει...
Συνοδεύεται από 3 τσοκ που η στενότερη διατομή είναι 3*** σε αυλό 18.65 αν θυμάμαι καλά όσα διάβαζα πριν καιρό. Ίσως δηλαδή χρειασθείς και κάποιο τσοκ για μολύβδινα πιο σφιχτό.
 
Βλητικα δλδ υστερεί σε μολυβδινα?ο κύριος λόγος που σκέφτομαι αυτή την αγορά είναι το υδρόβιο.Λυπαμαι να βάλω το supersport στο βάλτο και όσες φορές το έχω κάνει το έχω μετανιώσει...
Γιατί τι θα πάθει η σουπερσπορτ;μπενελα είναι δεν έχει αναγκη!
 
Γιατί τι θα πάθει η σουπερσπορτ;μπενελα είναι δεν έχει αναγκη!
Στο υφάλμυρο την επόμενη όπου έχει σταθεί σταγόνα είναι και εστία σκουριάς.Καλο χρυσό αλλά ταλαιπωρείται στο βάλτο...θα χρησιμοποιηθεί μόνο για ξερές μέρες με πάγο και σε τόπο με βελανι..!!!
 
Στην remington δεν λένε κάτι τέτοιο.Τωρα δεν ξέρω κάτι παραπάνω.Μπορει να είναι και έτσι

Δεν θα με εκπλήξει να έρθει στην Ελλάδα με κάννη της V3 και αυλό 0.729 '' με τα ανάλογα τσοκ. Εξάλλου και τα τσοκ της Pro (πάντα σύμφωνα με το άρθρο) παρότι πιο διευρυμένα της ονομαστικής τους ταυτότητας, θα πρέπει να δοκιμασθούν δια βολής πριν τα κρίνουμε για τις επιδόσεις τους σε ατσάλινα και μολύβδινα σκάγια.

Προς το παρόν δίνω ομορφιά σε ένα Buhag Suhl και αναρωτιέμαι: Άραγε οι γνωστές κάννες της Remington/Hastings/Browning/Breda/Charles Osborne, κλπ. που άφησαν εποχή στα μολύβδινα και ζωγραφίζουν ακόμη, να είχαν μικροποσότητα ΕΡΒΙΟΥ (Erbium ) ??? Σε κοπτικά παρατηρήθηκε υψηλό Ductile και έβγαζαν σιδηρές τρίχες, δείγμα υψηλότερης ελαστικότητας....
 

Attachments

  • P2120010.JPG
    P2120010.JPG
    297,2 KB · Προβολές: 15
Να ιντριγκάρω λίγο;;; Το περίφημο σουηδικό ατσάλι που είχαν παλιές Μπερέτα Μπρέντα ίσως είχε Ερβιο, μιας και αυτό εξορύσσεται στη Σουηδία επίσης;;
Εκεί πήγε το μυαλό μου, ο Carl Gustav ήταν δεινός ερευνητής και οι διασυνδέσεις του με μια σειρά εταιρειών με άγουν σε ανάλογα συμπεράσματα.
 
Για δείτε εδώ τι λέει ο randy wakeman ....

The V3 Compact and Turkey Pro (which I have) and the Waterfowl Pro do not have vented gas blocks on the barrel. They do have compensating plugs, not exhaust tubes.

Κάποια αλλαγή στο σχεδιασμό διοχέτευσης των αερίων για να μην έχουν το περίφημο gasback που οι Αμερικάνοι κατέκριναν αμέσως...

ΥΓ αν παραβιάζει τους όρους του φόρουμ το ότι ανηρτησα επακριβώς την απάντηση του randywakeman από άλλο φόρουμ να διαγραφεί αμέσως...
 
Για τους φίλους της εταιρείας που εκτιμάνε την ποιότητα της τουφεκιάς που βγάζει αυτή η κάννη εδώ και δυο αιώνες


Άντε να εξηγήσεις τώρα τα περί ιδιοσυντονισμού, ελαστικότητας μετάλλων, κλπ. Έκοβε το όπλο σαν Remington έλεγαν, λένε και θα συνεχίσουν να λένε
 
Eτσι ακριβως. Ευτυχως πιου σημερα υπαρχει και οπτικοακουστικο υλικο. Δυσκολο να περιγραψει καποιος τις βολες με λογια μονο χωρις να χαρακτηριστει υπερβολικος. Και τα δυο πουλια σε αυτη την αποσταση πεσαν ξερα με ενα μονο σκαγιο στο στηθος κεντρικα. Για την ιστορια το φυσιγγι και στις 2 βολες ηταν το RC Atomic Steel 36 γρ Ν1 ατσαλι

Κάτι που θα πρέπει όλοι να θυμόνται είναι πως η κινητική ενέργεια ενός σκαγιού με βάση τον βλητικό υπολογιστή, αναφέρεται σε ακίνητο στόχο. Όταν ο στόχος κινείται, η σχετική ενέργεια αυξάνεται αλγεβρικά κατά τον άνυσμα της πορείας του σκαγιού που αφορά τη κίνηση του στόχου (το έγραψα μαθηματικά ...)

Κοινώς είναι διαφορετικό να τρέξεις και να πέσεις σε σταματημένο φορτηγό και διαφορετικό να πέσεις σε φορτηγό που έρχεται κινούμενο κατά πάνω σου.
 
Δεν χρειάζεται να εξηγήσεις τίποτα τα λέει ολα το βίντεο! Αν και το φυσίγγι είναι βασικός παράγοντας για τέτοιες τουφεκιές, δεν μπορεί να αμφισβητήσει κανένας αυτές τις καννες.
 
Eτσι ακριβως. Ευτυχως πιου σημερα υπαρχει και οπτικοακουστικο υλικο. Δυσκολο να περιγραψει καποιος τις βολες με λογια μονο χωρις να χαρακτηριστει υπερβολικος. Και τα δυο πουλια σε αυτη την αποσταση πεσαν ξερα με ενα μονο σκαγιο στο στηθος κεντρικα. Για την ιστορια το φυσιγγι και στις 2 βολες ηταν το RC Atomic Steel 36 γρ Ν1 ατσαλι

Φαντασου (αν και ξερεις)... τη κανη με μολυβδινα καλης ποιοτητας....
 
Back
Top