Remington Team

Πουτσες μπλε...προπερσι κυνήγησα με δύο φίλους με ολοκαίνουργια v3 ...ο ένας που το καθάρισε στο τέλος του κυνήγιου με κάπου 2000+ βολές....είχε πολλές εμπλοκές...κ μιλάμε για 28αρια...ο Παύλος το καθάριζε κάθε μέρα....και ήταν κατάμαυρο
 
Πουτσες μπλε...προπερσι κυνήγησα με δύο φίλους με ολοκαίνουργια v3 ...ο ένας που το καθάρισε στο τέλος του κυνήγιου με κάπου 2000+ βολές....είχε πολλές εμπλοκές...κ μιλάμε για 28αρια...ο Παύλος το καθάριζε κάθε μέρα....και ήταν κατάμαυρο
Και τη πηραζει Καπτεν? ?Επιθεώρηση Παρασκευης είχε και θα εβγενε αναφερόμενος?
 
Πουτσες μπλε...προπερσι κυνήγησα με δύο φίλους με ολοκαίνουργια v3 ...ο ένας που το καθάρισε στο τέλος του κυνήγιου με κάπου 2000+ βολές....είχε πολλές εμπλοκές...κ μιλάμε για 28αρια...ο Παύλος το καθάριζε κάθε μέρα....και ήταν κατάμαυρο
Μηπως παιζει ρολο και η ποιοτητα των φυσιγγιων??
 
Ξέρω φίλε μου τι εννοείς . Κι εγώ έχω πάνω από 10 όπλα ατουφεκιστα μόνο κι μόνο να μην τα γρατσουνίσω κάπου ... αλλά στο τέλος εμείς θα φύγουμε κι αυτά θα μείνουν . Κοιτά να το χαρείς κι ας χτυπηθεί κάπου . Όλα φτιάχνονται . ( στα λέω εγώ που κάνω τα ίδια μπας κι αλλάξω κι εγώ ..)
Σαν να έχεις την monica στα4!κ να αμολας αιτο
 
Πουτσες μπλε...προπερσι κυνήγησα με δύο φίλους με ολοκαίνουργια v3 ...ο ένας που το καθάρισε στο τέλος του κυνήγιου με κάπου 2000+ βολές....είχε πολλές εμπλοκές...κ μιλάμε για 28αρια...ο Παύλος το καθάριζε κάθε μέρα....και ήταν κατάμαυρο
Μισο λεπτο ρε καπετανιο γιατι απο αυτα που λες μου βγαζεις μια εμπαθεια απεναντι στην ρεμι.
Εσυ δεν ειχες το ιδιο μοντελο?
Εσυ οταν το πρωτοπηρες δεν το εγκωμιαζες πως ηταν αριστη επιλογη?
Γιατι τωρα ξαφνικα το οπλο εγινε απο απο καλη επιλογη ,πουτσα μπλε?
Κατι δεν μου κολλαει σε αυτα που λεςthink
 
Εγώ προσωπικά ποτέ δεν αγόρασα όπλο για να το αφήσω ακαθάριστο κι να δω ποσό θα αντέξει . Άραγε υπάρχει όπλο να μην γίνει κατάμαυρο μέσα η να μην κάνει μετα εμπλοκές ? Οποίος πάει σκοπευτήριο κι ρίχνει με πιστόλι ξέρει ότι μέτα της 100 σφαίρες των 9mm αν λύσεις το όπλο ,θες μισό μπουκαλι λάδι κι πολλά Πανακια καθαρισμού για να βγάλεις την καπνά . Όταν αγαπάς τα όπλα , παντα τα καθαρίζεις κι τα ελέγχεις αν όχι μετα το κυνήγι , εστω μια φορά την εβδομάδα . Παρεπιπτόντως , η V3 είναι πολύπλοκο όπλο από μηχανισμό ,κι αφου έχει αχρωμιωτη κάνη , ανάγκαστικα θα το λύσεις κάθε φορά που ρίχνεις να καθαρίσεις την κάνη του . Ετσι λυμένο που θα είναι περνάς μια την αποθήκη με το πανάκι .θέμα ενός λεπτού . Από εμπλοκές ποτέ δεν μου έκανε . Βλητικα είναι Remington. Προσωπική άποψη αυτά που ανέφερα .
 
Παιδιά εγώ έχω να πω ότι όποιος σέβεται τα εργαλεία του και τα αγαπά κι επειδή κάνουν και κάποια χιλιάρικα αυτά, οποίο όπλο και να έχεις ακόμα και δικαννο ή benelli που δεν πιάνει τίποτα παρά μόνο η καννη, κάθε το πολύ 2-3 εξόδους το όπλο πρέπει να καθαρίζεται. Προσωπικά δε με απασχολούν οι πολύπλοκοι μηχανισμοί οπως π.χ της Remington ίσα ίσα που μου αρέσει να λύνω αρκεί αυτοί να λειτουργούν με συνέπεια. Αν το καθαρίζω ομως συχνα και κανει κι εμπλοκές θα το πετάξω στη θάλασσα οποίο κι αν είναι. Ευτυχώς όλες οι καραμπίνες που είχα κι έχω, θες επειδή ασχολούμαι με τη συντήρηση τους θες επειδή είχαν αξιόπιστο μηχανισμό δε μου έχουν παρουσιάσει τέτοια θέματα.
 
Μισο λεπτο ρε καπετανιο γιατι απο αυτα που λες μου βγαζεις μια εμπαθεια απεναντι στην ρεμι.
Εσυ δεν ειχες το ιδιο μοντελο?
Εσυ οταν το πρωτοπηρες δεν το εγκωμιαζες πως ηταν αριστη επιλογη?
Γιατι τωρα ξαφνικα το οπλο εγινε απο απο καλη επιλογη ,πουτσα μπλε?
Κατι δεν μου κολλαει σε αυτα που λεςthink
Κάνεις μεγάλο λάθος...το όπλο το αγορά από αυτά που διάβαζα κ φυσικά από σχόλια φίλου ότι θα είναι άριστο... λοιπόν το όπλο οκ σκοτώνει όπως όλα μου τα άλλα ..έχει πλαστικά ντενεκε...επουδενί δεν αξίζει €1350 αλλά €900 στη καλύτερη...όπως πχ στην Αμερική...και με ΓΑΜΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΙΛΑ και στο τσούξιμο στα μάτια λόγο του ότι είναι αριστερός...άλλοι δύο γνωστοί μου το πούλησαν για το ίδιο θέμα...όπως κ το ότι η μαμά Ρεμί στην Αμερική στο νέο μοντέλο έχει τα πιστονακια της ξύλινης ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΔΩΡΕΑΝ όλες τις παλιές κάννες με τις νέες.....καμιά εμπάθεια λοιπόν...απλά δεν τα βρήκαμε και αναφέρω ότι τα όπλα εκαναν εμπλοκές....επίσης με το καλημέρα και η δικιά μου με b&p mb32 k lambro tordo 30 στα πρώτα 500 μου είχε κάνει 3-4 ...και το είχα γράψει
 
Κάνεις μεγάλο λάθος...το όπλο το αγορά από αυτά που διάβαζα κ φυσικά από σχόλια φίλου ότι θα είναι άριστο... λοιπόν το όπλο οκ σκοτώνει όπως όλα μου τα άλλα ..έχει πλαστικά ντενεκε...επουδενί δεν αξίζει €1350 αλλά €900 στη καλύτερη...όπως πχ στην Αμερική...και με ΓΑΜΗΣΕ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΙΛΑ και στο τσούξιμο στα μάτια λόγο του ότι είναι αριστερός...άλλοι δύο γνωστοί μου το πούλησαν για το ίδιο θέμα...όπως κ το ότι η μαμά Ρεμί στην Αμερική στο νέο μοντέλο έχει τα πιστονακια της ξύλινης ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΔΩΡΕΑΝ όλες τις παλιές κάννες με τις νέες.....καμιά εμπάθεια λοιπόν...απλά δεν τα βρήκαμε και αναφέρω ότι τα όπλα εκαναν εμπλοκές....επίσης με το καλημέρα και η δικιά μου με b&p mb32 k lambro tordo 30 στα πρώτα 500 μου είχε κάνει 3-4 ...και το είχα γράψει
Αποστολε δεν σου κρυβω πως ο λογος που επελεξα την ξυλινη ηταν το unvented gas system ωστε να μην υπαρξει τυχων φαινομενο blowback .
Εμπλοκες τουλαχιατον η δικη μου δεν παρουσιασε σε ευρος γομωσης απο 24 εως 42γρ γομωσεων.
Σε οτι αφορα την τιμη φιλε θα διαφωνησω εν μερη.Δε θελω να σταθω στην τιμη που εχει στην Ελλαδα γιατι το πως κοστολογουνται εδω τα κυνηγετικα προιοντα ειναι γνωστο.Στην αμερικη οντως εχει γυρω στο χιλιαρικο γιατι ρκει ο καταναλωτης το εχει ταβανι σε οπλο γενικης χρησης. Αλλωστε ενα αυτογεμες εχει χαμηλο κοστος παραγωγης.
Αυτογεμες ομως με αυτογεμες εχει διαφιρα. Και η ρεμι ν3 εχει διαφορα απο πολλα αλλα αυτογεμη. Ειναι οπλο που οταν το αγοραζεις με ξυλινα μερη εχει ξυλο.Ειναι ευκολο στη σκοπευση ,εχει swing εχει τουφεκια με "νευρο" και οταν το κρατας καταλαβαινεις οπλο.
Το αν τα 1400 για την ξυλινη ειναι πολλα ,το κρινει ο καθε ενας. Προσωπικα πιστευω πως ακομη και στα 900 να πωλουνταν εδω, θα πατουσε παρα πολλα αλλα οπλα που οντως πωλουνται στα 800 εως 1000 και δεν μπορουν να την φτασουν.
Και επειδη μαρεσει να διαμορφωνω αποψη μεσω της εμπειρικης κυνηγετικης πρακτικης, στην αμερικη την ιδια ωρα που η ρεμι πωλειται 900 δολλαρια, ενας κυνηγος σκαει τα τουλαχιστον διπλασια για να παρει μια benelli και να την παει στην brilley για custom barrel tuning.
Remington για tuning δεν παει κανεις.
 
Ναι ποιότητα τουφεκιας και αν είναι τοσο σκληρό οπλο όπως η 11 87
Τα παιδιά που την έχουν δεν έχουν αναφέρει προβλήματα δυσλειτουργιών,έχω στα υπόψιν πως γενικά οι ρεμ έχουν πολύ καλές κάνες,αυτή ίσως να έχει καλύτερο ζύγισμα από την δίκη σου αλλά και πάλι είναι υποκειμενικό θέμα το ζύγισμα!Αμα είσαι ικανοποιημενος από το ντουφεκι σου γιατί να το αλλάξεις;(εκτός και αν έχεις το μικρόβιο σαν τον υποφαινόμενο:D)
 
Τα παιδιά που την έχουν δεν έχουν αναφέρει προβλήματα δυσλειτουργιών,έχω στα υπόψιν πως γενικά οι ρεμ έχουν πολύ καλές κάνες,αυτή ίσως να έχει καλύτερο ζύγισμα από την δίκη σου αλλά και πάλι είναι υποκειμενικό θέμα το ζύγισμα!Αμα είσαι ικανοποιημενος από το ντουφεκι σου γιατί να το αλλάξεις;(εκτός και αν έχεις το μικρόβιο σαν τον υποφαινόμενο:D)
Παράπονο κανένα αλλα ναι το μικροβιο υπαρχει;)
 
Παράπονο κανένα αλλα ναι το μικροβιο υπαρχει;)
Αν από την 11-87 είσαι ευχαριστημένος τότε κρατά τη.και η v3 είναι μια κλασσική rem και δε νομίζω ότι έχει διαφορά απόδοσης απ' αυτή που έχεις εκτός αν σκέφτεσαι την αλλαγή λόγω μηχανισμου.εγω στη θέση σου θα κράταγα την 11-87 και θα περίμενα λίγο
 
Αν από την 11-87 είσαι ευχαριστημένος τότε κρατά τη.και η v3 είναι μια κλασσική rem και δε νομίζω ότι έχει διαφορά απόδοσης απ' αυτή που έχεις εκτός αν σκέφτεσαι την αλλαγή λόγω μηχανισμου.εγω στη θέση σου θα κράταγα την 11-87 και θα περίμενα λίγο
Όχι δεν με νοιάζει τοσο για το μηχανισμό για το βάρος με νοιάζει λίγο
 
Back
Top