Remington Team

Λεβεντιες μπονα σερα!
Βυσμα ελικα ειχα βαλει αλλα δεν σκορπισε η βολη οσο θα επρεπε..
Για να δουμε κατι διαφορετικο..
Σιγουρα η 2d αποτυπωση μιας βολης δεν λεει κατι απο μονη της ενα πολυ αργο φυσιγγι μπορει να εντυπωσιασει στο χαρτι και στο κυνηγι να απογοητευσει.

Συγκριτικο Remi v3 vs Benelli m2.

Remington v3 40m 3* 33gr no 7.5

Benelli m2 36m 2* 33gr no 7.5
 
Λεβεντιες μπονα σερα!
Βυσμα ελικα ειχα βαλει αλλα δεν σκορπισε η βολη οσο θα επρεπε..
Για να δουμε κατι διαφορετικο..
Σιγουρα η 2d αποτυπωση μιας βολης δεν λεει κατι απο μονη της ενα πολυ αργο φυσιγγι μπορει να εντυπωσιασει στο χαρτι και στο κυνηγι να απογοητευσει.

Συγκριτικο Remi v3 vs Benelli m2.

Remington v3 40m 3* 33gr no 7.5

Benelli m2 36m 2* 33gr no 7.5
Αυτο στα 36 μέτρα είσαι σίγουρος ότι είναι 2αρι? Και είναι το ίδιο φυσιγγι?
 
Λεβεντιες μπονα σερα!
Βυσμα ελικα ειχα βαλει αλλα δεν σκορπισε η βολη οσο θα επρεπε..
Για να δουμε κατι διαφορετικο..
Σιγουρα η 2d αποτυπωση μιας βολης δεν λεει κατι απο μονη της ενα πολυ αργο φυσιγγι μπορει να εντυπωσιασει στο χαρτι και στο κυνηγι να απογοητευσει.

Συγκριτικο Remi v3 vs Benelli m2.

Remington v3 40m 3* 33gr no 7.5

Benelli m2 36m 2* 33gr no 7.5
Γνωριζουμε καλα ολοι μας οτι οταν ανεβαινουμε πανω απο το Demi δηλ.3αστρα τα ψιλα σκαγια συμπεριφερονται αντιστροφως αναλογα και διαμορφωνουν πιο ανοικτες σκορπιες συγκεντρωσεις για το λογο αυτο θα ελεγα κανε παλι τη δοκιμη γαι να το διαπιστωσουμε με Demi.Σε μενα προσωπικα θα προσφερεις πολυτιμη υπηρεσια διοτι εχω κατα νου την αγορα της V3.
 
Γνωριζουμε καλα ολοι μας οτι οταν ανεβαινουμε πανω απο το Demi δηλ.3αστρα τα ψιλα σκαγια συμπεριφερονται αντιστροφως αναλογα και διαμορφωνουν πιο ανοικτες σκορπιες συγκεντρωσεις για το λογο αυτο θα ελεγα κανε παλι τη δοκιμη γαι να το διαπιστωσουμε με Demi.Σε μενα προσωπικα θα προσφερεις πολυτιμη υπηρεσια διοτι εχω κατα νου την αγορα της V3.
Θα σε βοηθησω οσο μπορω.

Το 2* και η Benella βοήθησαν τον έλικα ;)
Αυτα δεν ηταν με διασπορας. Ηταν με συγκεντρωτηρα κανονικα φυσιγγια.


Τόλη στείλε μου μια 10αδα φυσίγγια θέλω να τα δοκιμάσω τα έξοδα δικά μου,,,τα υπόλοιπα fb
Παυλο με αυτο το φυσιγγι εχω δοκιμες στα 40μ με 391, A400,centro, ν3 και με m2 στα 36.
 
Τολιο είσαι μακριά να σε κεράσω ένα τσάι με τη μ2 να γιανει ο λαιμός σου .yel.
Κυνηγω την Μ2 και δεν μπορει να κοντραρει την καννη της 1187 σε καμμια περιπτωσει .Το ερωτημα μου εσυ Αρη κερνας τσαι για το λογο να εχεις κανει κωνο και εσω -εξω τσοκ και να εχεις δει αποτετεσματα οπως μας παρουσιασε ο φιλος μας ο Καστορας;
 
να κάνω με Fabarm & 930 θέλω
Παυλο η συγκριση που θελεις να κανεις ειναι ανιση διοτι εχω την εντυπωση πως η 930ι αποδιδει καλλιτερα απο την Φαμπαρμ εκτος και εαν ακομα εχεις τις αμφιβολιες σου.Καλο;Κοιταξε αυτη η συγκρριση με ενδιαφερει πολυ. Βοηθησε λιγο την επιλογη που προκειται να κανω.
 
περίεργο τίποτα Γιούρι,,,εντυπωσιακό μου φαίνεται αυτό το φυσίγγι
Στην ιδιογομωση παίζεις αλλιώς Παύλο και όταν έχεις όπλο με κανη μπορεί να συμβεί αντιθέτως με άλλες εταιρείες που πουλάνε στηριζόμενες αλλου
 
με ίδιας εταιρείας τσοκ και σύσφιξη η Fabarm είναι ένα κλικ επάνω
Μεγαλος ντορος γινεται για την καννη της 930ι με 9cm κωνο 18,6 αυλο και τα τσοκ εσω-εξω που φοραει.Αγοραζουν καννες για τις ραφαελλο τωρα σαν τρελοι.Τι λες γι αυτο;H fabarm την κοντραρει με τα Κicks;
 
Κυνηγω την Μ2 και δεν μπορει να κοντραρει την καννη της 1187 σε καμμια περιπτωσει .Το ερωτημα μου εσυ Αρη κερνας τσαι για το λογο να εχεις κανει κωνο και εσω -εξω τσοκ και να εχεις δει αποτετεσματα οπως μας παρουσιασε ο φιλος μας ο Καστορας;
Πητ η αλήθεια είναι ότι οι Remington για να μιλήσουμε σοβαρά έχουν πολύ δυνατά σκοτωματα γιατί έχουν πολυ καλή περιφέρεια όσον αφορά τη διατρηση... Τρομερό αβανταρισμα για τον κυνηγο...
Από εκεί κ πέρα αν μιλήσουμε μόνο για τον πίνακα είχα κάνει συγκριτικό με 1187 συγκεκριμένα πριν κάνω κωνο με ένα απλό briley στο όπλο μου κ η αλήθεια είναι πως σε κάθε περίπτωση με εμπορικά φυσιγγια η μ2 έβγαζε υψηλότερη συγκέντρωση σε γομωσεις 33-36 γρ ...
Στον φίλο μου τον Τόλη κάνω πλάκα αυτή τη στιγμή, αν κ ετσι οπως είναι στημένη πλέον η benelli μου με κωνο 2,5 εκ κ kicks θα το έπινε το τσαγακι της η V3...
Δεν σου κρύβω βέβαια ότι είναι η μόνη Remington που σκέφτομαι να αποκτήσω γιατί μου αρέσει έτσι για την εμπειρία ...

Παυλο είναι αρκετά σφιχτο το συγκεκριμένο 33αρι που δοκίμασε ο Τόλης. ...εχω ρίξει αρκετές εκατοντάδες σε διάφορα θηραματα :)
 
Πητ η αλήθεια είναι ότι οι Remington για να μιλήσουμε σοβαρά έχουν πολύ δυνατά σκοτωματα γιατί έχουν πολυ καλή περιφέρεια όσον αφορά τη διατρηση... Τρομερό αβανταρισμα για τον κυνηγο...
Από εκεί κ πέρα αν μιλήσουμε μόνο για τον πίνακα είχα κάνει συγκριτικό με 1187 συγκεκριμένα πριν κάνω κωνο με ένα απλό briley στο όπλο μου κ η αλήθεια είναι πως σε κάθε περίπτωση με εμπορικά φυσιγγια η μ2 έβγαζε υψηλότερη συγκέντρωση σε γομωσεις 33-36 γρ ...
Στον φίλο μου τον Τόλη κάνω πλάκα αυτή τη στιγμή, αν κ ετσι οπως είναι στημένη πλέον η benelli μου με κωνο 2,5 εκ κ kicks θα το έπινε το τσαγακι της η V3...
Δεν σου κρύβω βέβαια ότι είναι η μόνη Remington που σκέφτομαι να αποκτήσω γιατί μου αρέσει έτσι για την εμπειρία ...

Παυλο είναι αρκετά σφιχτο το συγκεκριμένο 33αρι που δοκίμασε ο Τόλης. ...εχω ρίξει αρκετές εκατοντάδες σε διάφορα θηραματα :)
Aρη θα ηταν χαρα μου να επινα ενα τσαγακι μαζι σου και να τα λεγαμε απο κοντα.Η αληθεια ειναι οτι προκαλεσα την απαντηση σου για την Μ2 διοτι ριχνω με την SS παρολο που βγαζει σπουδαιες συγκεντρωσεις στα ψιλα και μεχρι τα 33-36γρ απο και περα διαπιστωνω θεμα φονικοτητας .Η Μ2 με την βελτιωση αυτη πλησιαζει την τουφεκια της SS αλλα καταληγουμε στην ιδια αναζητηση τελικα στη φονικοτητα της Remmi V3.
 
Back
Top