Remington Team

Μαννον ειναι θεμα γλωσσας οπως λες..
Το επανατατικο ελατηριο (που κινει το κλειστρο) ειναι ενταξει?
Ναι και εγω γλωσσα υποψιαζομαι.Το ελατηριο ειναι καινουριο το οπλο δεν εχει ριξει ουτε 500 φυσιγγια
 
Σημειωτεον και το εχω ξαναγραψει ενα απο τα αυτογεμη μου ειναι μια Browning Fusion Evolve αγορασμενη καινουρια το 2005. Εχει ριξει ενα κοντεινερ φυσιγγια ( η 11-87 ζητημα να εχει ριξει 300-400 ) ειναι το μοναδικο μου οπλο που δεν θα τρεξω στο τελος καθε κυνηγετικης και σκοπευτικης μερας να το καθαρισω ριχνει απο 24 γραμμαρια φυσιγγια, ιδιογομωση, χαρτιωους καλυκες, μαλλινοταπα, ρελιαστα οτι θες και δεν εχει κανει 14 χρονια ΜΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ εμπλοκη.
χαιρομαι που ακουω τετεια λογια ταυρο απλα δε ξερω τι να υποθεσω πλεων για αυτον τον ομηλο τη μια μαρκα τι βγαζει ανωτερη την αλλη κατωτερη στο θα δοκιμασω με την επονημια FN
 
1187 premier αγορασμένη Ασπρογέρακα το 1997 . Καμία εμπλοκή ποτέ . Πέρσι εγεινε καινούργια στα ξύλα κι στα μέταλλα κι μπήκε στον όπλοβαστο. 1100 σταθερή κάνη 3* . Ποτέ εμπλοκή . Το χρησιμοποιώ εντατικά . V3 δυο σεζόν τώρα κάμια εμπλοκή . Ποτέ από κανένα από τα 3 . Win sx2-3 ποτέ εμπλοκή . Όλα καθάρισμα πάντα στο τέλος της ημέρας . Ίσως έτυχε σε μεμονωμένα όπλα . Τώρα από ποιότητα κανης , δεν λέω γιατί ο κάθε ένας έχει την άποψη του κι είναι σεβαστή . ( η πάπια δεν κουνάει σε πάντως .)
νικολα κυνηγας τσιχλοκοτσυφα?
 
νικολα κυνηγας τσιχλοκοτσυφα?
Για πες.ειχα την 11-87 3 χρόνια .την έλιωσα σε τσίχλες και σκοπευτηρια και δεν είχα ποτέ εμπλοκές ούτε αλλα θέματα.στα 3 αυτά χρόνια 1 φορά άλλαξα το λαστιχακι.και όχι μόνο τσίχλες αλλά σε πολλά κυνηγια
 
Για πες.ειχα την 11-87 3 χρόνια .την έλιωσα σε τσίχλες και σκοπευτηρια και δεν είχα ποτέ εμπλοκές ούτε αλλα θέματα.στα 3 αυτά χρόνια 1 φορά άλλαξα το λαστιχακι.και όχι μόνο τσίχλες αλλά σε πολλά κυνηγια
Η 1187 όταν την πήρα κυνηγούσα βάλτο κι λαγό . Μετέπειτα λαγό φασσα και γουρούνι . Εντατικά κι τέλος κάθε σεζόν 1 μήνα τσίχλα - κοτσύφια . Κάθε τέλος σεζόν αλλάζω μόνο το λαστιχάκι προληπτικά βέβαια . Τώρα δεν την κυνηγάω καθόλου μετά την ανακαίνιση που της έκανα . Πάω μόνο με την 1100 και την V3
 
Η 1187 όταν την πήρα κυνηγούσα βάλτο κι λαγό . Μετέπειτα λαγό φασσα και γουρούνι . Εντατικά κι τέλος κάθε σεζόν 1 μήνα τσίχλα - κοτσύφια . Κάθε τέλος σεζόν αλλάζω μόνο το λαστιχάκι προληπτικά βέβαια . Τώρα δεν την κυνηγάω καθόλου μετά την ανακαίνιση που της έκανα . Πάω μόνο με την 1100 και την V3
Τι ανακαίνιση έκανες; Νέα ανταλλακτικά;
 
Κωνσταντινε σε ευχαριστω πολυ.
Αποθηκης θελεις να πεις?Εμενα μου τον πεταει το ριγμενο καλυκα απλα
τον καινουριο τον ανεβαζει και εκει κολλαει σαν να μην τον ευθυγραμμιζει για να μπει στη θαλαμη
υποψιαζομαι καποιο θεμα στη γλωσσα.
ΧΑ....άμα το κάνει κ η 870 shit high and watch!κ αυτό διότι όταν είχα αγοράσει την Μάβερικ...κ κατόπιν το σκύλομετανιωσα που δεν πήρα την άνωθεν....
 
https://www.car.gr/parts/view/12003965-hunting-weapons-carbine-remington
Ξέρουμε τι αυλό έχουν οι συγκεκριμένες; Ήξερα κάποιες sportsman δέχονταν probore κι όχι rem chokes
Οι 1187 δέxονται rem chokes. Το ίδιο και οι V3 και οι 1100 με εξαίρεση την G3 και την competition synthetic που παίρνουν probore. Επίσης probore παίρνουν τα μοντέλα versamax και 105 cti. Πάντως όσα sportsman μοντέλα έχω δει έχουν τα θεματάκια τους από άποψη ποιότητας και φινιρίσματος. Αν σκέφτεσαι να πάρεις θέλει λεπτομερή εξέταση για να δεις αν είναι οκ.
 
Back
Top