Remington Team

Έστω κι αν αλλάξουν χέρια ή κάτι άλλο γίνει με την εταιρία είναι κρίμα έστω και κάτω από την απαίτηση της μεγάλης αγοράς να γίνει τέτοιο βήμα πίσω σε ένα από τα κύρια γνωρίσματα που κάναν την τουφέκια της έπος. Όπως και να χει μπαίνει σε νέα τροχιά ανταγωνισμού ,με ότι συνεπάγεται αυτο
 
για τις 1100-1187 ατο που εχω δει ειναι οτι μετα την πουλια ηθελε σφηξημο η βιδα στην παπια
Γνωστος μου με 11-87 ελυσε αυτο το προβλημα απο οτι μου ειπε συν ενα μικρο τζογο που υπηρχε στην παπια περνωντας απο το πανω μερος της αποθηκης δυο λαστιχενιες ροδελες( την μια πανω στην αλλη,αφου πρωτα ανοιξε λιγο την οπη τους) κ μετα εσφιγγε την βιδα της παπιας..
Το ειχε διαβασει σε ενα Αμερικανικο φορουμ..
https://www.afoipaktiti.gr/sample-page/βίδες-ροδέλες-παξιμάδια/λαστιχένια-ροδέλα/
 
Τι να πω ρε παιδια η ρεμι 1100 μου εχει χαρησει απηστευτες στηγμες στο βαλτο δεν θυμαμε αλο οπλο να με εχει φτιξει οσο αυτη γιαυτο της δικαιωλογω στα 30 σπαρα 2 εμλοκες δεν με πηραζει καθολου δεν τοις κανει παντα
 
Εχεις ψαξει απο που μπορει να προερχονται αυτες οι εμπλοκες?
30 τουφεκιες 2 εμπλοκες δεν χαθηκε κ ο κοσμος..
Αλλα το κακο ειναι οτι δεν ξερεις ποτε κ κυριως σε ποια φαση θα στις κανει..
Παιδια ειπα να μην μιλησω αλλα θα μιλησω.
Εχω το συγκεκριμενο οπλο και αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα.
Αυτο που εχω κανει μονο ειναι να λειανω ακομα πιο πολυ την εισοδο της θαλαμης στο
Χρηστακο χωρις αποτελεσμα.
Δυστυχως δεν ειχα το χρονο οσο ηταν εγγυηση να το ψαξω στην αντιπροσωπεια και περασε η διαρκεια της. Μπορει η λυση να ειναι σε κατι απλο και φθηνο μπορει και οχι δεν το ξερω.
Γενικα ειναι οπλαρα και επιτρεψτε μου να πω ( και δεν το λεω επειδη το εχω γενικα ειμαι αρκετα αντικειμενικος και δεν ευλογω τα γενια μου) πως εχει κανη που βγαζει οχι απλα καλη αλλα διαστημικη ντουφεκια. Εχω στην κατοχη μου καμποσα οπλα και εχω φιλους με ακομα πιο ακριβα σχεδον ολων των εταιριων. Για αυτο και λεω ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ ενα τετοιο οπλο να μαστιζεται απο εμπλοκες,
Σημειωτεον δεν το κανει σε ολα στο δικο μου το κανει ομως.
Και τελος να πω οτι 2 εμπλοκες στα 30 φυσιγγια ειναι μεγαλο ποσοστο δεν το περνας ετσι.
Στο θεμα των εμπλοκων οπως ολοι μαλιστα ειμαι πολυ ευαισθητος και δεν θεωρω αυτα τα νουμερα σαν ΜΗ προβλημα ακομα και με αυτη την κανναρα της 11-87 - 1100.
Σημειωτεον και το εχω ξαναγραψει ενα απο τα αυτογεμη μου ειναι μια Browning Fusion Evolve αγορασμενη καινουρια το 2005. Εχει ριξει ενα κοντεινερ φυσιγγια ( η 11-87 ζητημα να εχει ριξει 300-400 ) ειναι το μοναδικο μου οπλο που δεν θα τρεξω στο τελος καθε κυνηγετικης και σκοπευτικης μερας να το καθαρισω ριχνει απο 24 γραμμαρια φυσιγγια, ιδιογομωση, χαρτιωους καλυκες, μαλλινοταπα, ρελιαστα οτι θες και δεν εχει κανει 14 χρονια ΜΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ εμπλοκη.
Η κανη της δεν πλησιαζει ουτε στο χιλιοστο στα ματια μου αυτη της 11-87.
Ομως κατι με τα νεωτερης τεχνολογιας τσοκακια μαζευτηκε.
Αλλα πειτε μου ποιο απο τα 2 οπλα απλωνεις χερι το πρωι να παρεις μαζι σου?
Αυτο που βγαζει διαστημικη ντουφεκια αλλα δεν ξερεις αν θα ειναι μονοκαννο στον κυνηγοτοπο ή το αλλο που θα βγαλει μια αρκετα συμπαθητικη ντουφεκια αλλα οποτε πατησεις σκανδαλη θα κανει μπαμ.
Σε μενα παντως το χερι παει στο δευτερο........
 
Παιδια ειπα να μην μιλησω αλλα θα μιλησω.
Εχω το συγκεκριμενο οπλο και αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα.
Αυτο που εχω κανει μονο ειναι να λειανω ακομα πιο πολυ την εισοδο της θαλαμης στο
Χρηστακο χωρις αποτελεσμα.
Δυστυχως δεν ειχα το χρονο οσο ηταν εγγυηση να το ψαξω στην αντιπροσωπεια και περασε η διαρκεια της. Μπορει η λυση να ειναι σε κατι απλο και φθηνο μπορει και οχι δεν το ξερω.
Γενικα ειναι οπλαρα και επιτρεψτε μου να πω ( και δεν το λεω επειδη το εχω γενικα ειμαι αρκετα αντικειμενικος και δεν ευλογω τα γενια μου) πως εχει κανη που βγαζει οχι απλα καλη αλλα διαστημικη ντουφεκια. Εχω στην κατοχη μου καμποσα οπλα και εχω φιλους με ακομα πιο ακριβα σχεδον ολων των εταιριων. Για αυτο και λεω ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ ενα τετοιο οπλο να μαστιζεται απο εμπλοκες,
Σημειωτεον δεν το κανει σε ολα στο δικο μου το κανει ομως.
Και τελος να πω οτι 2 εμπλοκες στα 30 φυσιγγια ειναι μεγαλο ποσοστο δεν το περνας ετσι.
Στο θεμα των εμπλοκων οπως ολοι μαλιστα ειμαι πολυ ευαισθητος και δεν θεωρω αυτα τα νουμερα σαν ΜΗ προβλημα ακομα και με αυτη την κανναρα της 11-87 - 1100.
Σημειωτεον και το εχω ξαναγραψει ενα απο τα αυτογεμη μου ειναι μια Browning Fusion Evolve αγορασμενη καινουρια το 2005. Εχει ριξει ενα κοντεινερ φυσιγγια ( η 11-87 ζητημα να εχει ριξει 300-400 ) ειναι το μοναδικο μου οπλο που δεν θα τρεξω στο τελος καθε κυνηγετικης και σκοπευτικης μερας να το καθαρισω ριχνει απο 24 γραμμαρια φυσιγγια, ιδιογομωση, χαρτιωους καλυκες, μαλλινοταπα, ρελιαστα οτι θες και δεν εχει κανει 14 χρονια ΜΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ εμπλοκη.
Η κανη της δεν πλησιαζει ουτε στο χιλιοστο στα ματια μου αυτη της 11-87.
Ομως κατι με τα νεωτερης τεχνολογιας τσοκακια μαζευτηκε.
Αλλα πειτε μου ποιο απο τα 2 οπλα απλωνεις χερι το πρωι να παρεις μαζι σου?
Αυτο που βγαζει διαστημικη ντουφεκια αλλα δεν ξερεις αν θα ειναι μονοκαννο στον κυνηγοτοπο ή το αλλο που θα βγαλει μια αρκετα συμπαθητικη ντουφεκια αλλα οποτε πατησεις σκανδαλη θα κανει μπαμ.
Σε μενα παντως το χερι παει στο δευτερο........
Σταύρο αυτό το πρόβλημα είναι συνηθισμένο και στην 870 δεκάδες εκατοντάδες τα παράπονα στα αμερικανικά φόρουμ, αυτό με το γυαλισμα της θαλαμης φαίνεται να λύνει το πρόβλημα .
 
Παιδια ειπα να μην μιλησω αλλα θα μιλησω.
Εχω το συγκεκριμενο οπλο και αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα.
Αυτο που εχω κανει μονο ειναι να λειανω ακομα πιο πολυ την εισοδο της θαλαμης στο
Χρηστακο χωρις αποτελεσμα.
Δυστυχως δεν ειχα το χρονο οσο ηταν εγγυηση να το ψαξω στην αντιπροσωπεια και περασε η διαρκεια της. Μπορει η λυση να ειναι σε κατι απλο και φθηνο μπορει και οχι δεν το ξερω.
Γενικα ειναι οπλαρα και επιτρεψτε μου να πω ( και δεν το λεω επειδη το εχω γενικα ειμαι αρκετα αντικειμενικος και δεν ευλογω τα γενια μου) πως εχει κανη που βγαζει οχι απλα καλη αλλα διαστημικη ντουφεκια. Εχω στην κατοχη μου καμποσα οπλα και εχω φιλους με ακομα πιο ακριβα σχεδον ολων των εταιριων. Για αυτο και λεω ειναι ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ ενα τετοιο οπλο να μαστιζεται απο εμπλοκες,
Σημειωτεον δεν το κανει σε ολα στο δικο μου το κανει ομως.
Και τελος να πω οτι 2 εμπλοκες στα 30 φυσιγγια ειναι μεγαλο ποσοστο δεν το περνας ετσι.
Στο θεμα των εμπλοκων οπως ολοι μαλιστα ειμαι πολυ ευαισθητος και δεν θεωρω αυτα τα νουμερα σαν ΜΗ προβλημα ακομα και με αυτη την κανναρα της 11-87 - 1100.
Σημειωτεον και το εχω ξαναγραψει ενα απο τα αυτογεμη μου ειναι μια Browning Fusion Evolve αγορασμενη καινουρια το 2005. Εχει ριξει ενα κοντεινερ φυσιγγια ( η 11-87 ζητημα να εχει ριξει 300-400 ) ειναι το μοναδικο μου οπλο που δεν θα τρεξω στο τελος καθε κυνηγετικης και σκοπευτικης μερας να το καθαρισω ριχνει απο 24 γραμμαρια φυσιγγια, ιδιογομωση, χαρτιωους καλυκες, μαλλινοταπα, ρελιαστα οτι θες και δεν εχει κανει 14 χρονια ΜΙΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ εμπλοκη.
Η κανη της δεν πλησιαζει ουτε στο χιλιοστο στα ματια μου αυτη της 11-87.
Ομως κατι με τα νεωτερης τεχνολογιας τσοκακια μαζευτηκε.
Αλλα πειτε μου ποιο απο τα 2 οπλα απλωνεις χερι το πρωι να παρεις μαζι σου?
Αυτο που βγαζει διαστημικη ντουφεκια αλλα δεν ξερεις αν θα ειναι μονοκαννο στον κυνηγοτοπο ή το αλλο που θα βγαλει μια αρκετα συμπαθητικη ντουφεκια αλλα οποτε πατησεις σκανδαλη θα κανει μπαμ.
Σε μενα παντως το χερι παει στο δευτερο........
Εγω παντως με την 1100 G3 δεν ειχα ποτε προβλημα εμπλοκων ουτε με 28γρ που εριχνα πολλα πιο παλια
 
Εγω πηστευω οτι στο δυκο μου ειναι κατι παπαρακια που ειναι πανω στη βαση απο δεξια μερια και ακουμπαει και ενα μερος της σκανδαλης μερικες φορες φευγει απο τη θεση του δεν ξεεω αν καταλαβατε κατι μικρα ελασματα που βρισκονται κοντα στην εισοδο της αποθηκης
 
Σταύρο αυτό το πρόβλημα είναι συνηθισμένο και στην 870 δεκάδες εκατοντάδες τα παράπονα στα αμερικανικά φόρουμ, αυτό με το γυαλισμα της θαλαμης φαίνεται να λύνει το πρόβλημα .
Κωνσταντινε σε ευχαριστω πολυ.
Αποθηκης θελεις να πεις?Εμενα μου τον πεταει το ριγμενο καλυκα απλα
τον καινουριο τον ανεβαζει και εκει κολλαει σαν να μην τον ευθυγραμμιζει για να μπει στη θαλαμη
υποψιαζομαι καποιο θεμα στη γλωσσα.
 
Εγω παντως με την 1100 G3 δεν ειχα ποτε προβλημα εμπλοκων ουτε με 28γρ που εριχνα πολλα πιο παλια
Aλεξ οπως εγραψα δε συμβαινει σε ολα τα 1187-1100 και μεταγενεστερα μοντελα αλλα σε μερικα και δυστυχως και στο δικο μου
 
Οχι αποθηκης,γυαλισμα θαλαμης..
Επειδη ειναι αχρωμιοτη ειναι πολυ πιθανον απο απροσεξια στον καθαρισμο να διμηουργηθει pitting στην θαλαμη και αυτο δυσκολευει..
Μου το κανει απο εντελως καινουριο οποτε θεμα pitting δεν παιζει.
Εκανα γυαλισμα θαλαμης στον Χρηστακο αλλα συνεχειζει και το κανει.
 
Κωνσταντινε σε ευχαριστω πολυ.
Αποθηκης θελεις να πεις?Εμενα μου τον πεταει το ριγμενο καλυκα απλα
τον καινουριο τον ανεβαζει και εκει κολλαει σαν να μην τον ευθυγραμμιζει για να μπει στη θαλαμη
υποψιαζομαι καποιο θεμα στη γλωσσα.
Όχι θαλαμης Σταυρό . Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει.
 
1187 premier αγορασμένη Ασπρογέρακα το 1997 . Καμία εμπλοκή ποτέ . Πέρσι εγεινε καινούργια στα ξύλα κι στα μέταλλα κι μπήκε στον όπλοβαστο. 1100 σταθερή κάνη 3* . Ποτέ εμπλοκή . Το χρησιμοποιώ εντατικά . V3 δυο σεζόν τώρα κάμια εμπλοκή . Ποτέ από κανένα από τα 3 . Win sx2-3 ποτέ εμπλοκή . Όλα καθάρισμα πάντα στο τέλος της ημέρας . Ίσως έτυχε σε μεμονωμένα όπλα . Τώρα από ποιότητα κανης , δεν λέω γιατί ο κάθε ένας έχει την άποψη του κι είναι σεβαστή . ( η πάπια δεν κουνάει σε πάντως .)
 
Back
Top