Remington Team

Άλλο V3 και άλλο 1100/11-87 ... Τελείως διαφορετικά συστήματα. Δεν ξέρω τι λέει η Remington, αλλά στο manual της Mossberg 9200, η οποία έχει σχεδόν ολόιδιο σύστημα πιστονιού αερίων με τις 1100/11-87, συνιστά καλό καθάρισμα μετά από 200 φυσίγγια ... Και το έχω διαπιστώσει κι εγώ ότι αν την άφηνα ακαθάριστη, κάπου εκεί στα 200-250 άρχιζε να κάνει που και που εμπλοκή, αν και εγώ έριχνα κυρίως σκοπευτικά 24 και 28 γρ.
Η 1100 & 1187 Στελιο, αν δεν πάρει σκουπίδια εσωτερικά ( φύλα - κλοναρακια) κι χωρίς καθάρισμα καθόλου όλη την σεζόν δεν θα κάνει εμπλοκές .
 
στα 200-250 άρχιζε να κάνει που και που εμπλοκή, αν και εγώ έριχνα κυρίως σκοπευτικά 24 και 28 γ

Στελιο η Μπενελλι που εχω τα 24 γρ τα κανει παντα εμπλοκη, κι ας ειναι και φρεσκοκαθαρισμενη. Απο το πρωτο φυσιγγι. Στα 28 κανενα προβλημα. Οποτε η Μοσσυ μια χαρα στα παει εσενα αν θελει μονο μετα απο 200 τουφεκιες καθαρισμα
 
Μια ερώτηση στα τσοκ της remington pro bore παρατήρησα ότι το μόνο Τσοκ που γράφει steel or lead είναι το full .πως γίνεται αυτό;;; Ατσάλινα μόνο με φουλ δεν υπάρχει θέμα;;; Αν γνωρίζει κάποιος
 
Μια ερώτηση στα τσοκ της remington pro bore παρατήρησα ότι το μόνο Τσοκ που γράφει steel or lead είναι το full .πως γίνεται αυτό;;; Ατσάλινα μόνο με φουλ δεν υπάρχει θέμα;;; Αν γνωρίζει κάποιος
Πηρα τηλ Κωστα σημερα τον Διαμαντοπουλο και ρωτησα και μου ειπε οτι ολα ριχνουν κανονικα, τα δικα μου πχ δεν γραφει κανενα steel or lead μονο τη συσφιξη γραφουν. Πιστευω να σε καλυψα
 
Συναδελφοι καλησπερα σας. Μια βοηθεια εκ μερουν φιλου που εχει στην κατοχη του μια versa max. Ειχαμε παει σημερα για περπατημα για καμια τσιχλιτσα. Ο φιλος με το οπλο του πατερα του την versa max...τουφεκια και το φυσιγγιο εμενε μεσα στην κανη..το κλιστρο δεν εκανε επαναφορα....το εβγαζε με το χερι...στην συνεχεια εριχνε το οπλο ενα δυο φυσιγγια ξανα τα ειδια και παει λεγοντας...κοντα στις 10 εμπλοκες στα 20 φυσιγγια. Ο πατερας του μου ειχε πει ο φιλος διαμαρτηρετε συχνα με το θεμα αυτο για φυσιγγια κατω των 34 γραμμαριων...απο εκαι και πανω σε γραμμαρια το κανει πολυ σπανια. Εχετε καποια λυση να βοηθησουμε ευχαριστω!
 
Συναδελφοι καλησπερα σας. Μια βοηθεια εκ μερουν φιλου που εχει στην κατοχη του μια versa max. Ειχαμε παει σημερα για περπατημα για καμια τσιχλιτσα. Ο φιλος με το οπλο του πατερα του την versa max...τουφεκια και το φυσιγγιο εμενε μεσα στην κανη..το κλιστρο δεν εκανε επαναφορα....το εβγαζε με το χερι...στην συνεχεια εριχνε το οπλο ενα δυο φυσιγγια ξανα τα ειδια και παει λεγοντας...κοντα στις 10 εμπλοκες στα 20 φυσιγγια. Ο πατερας του μου ειχε πει ο φιλος διαμαρτηρετε συχνα με το θεμα αυτο για φυσιγγια κατω των 34 γραμμαριων...απο εκαι και πανω σε γραμμαρια το κανει πολυ σπανια. Εχετε καποια λυση να βοηθησουμε ευχαριστω!
Ο εξωλκεας?
 
Back
Top