Remington Team

Kαννη απο 1100 αχρωμιωτη, μηχανισμος λειτουργιας ARGO (χρησιμοποιειται απο τις ειδικες δυναμεις στην Αμερικη). Ελατηρια στο κοντακι δεν υπαρχουν, βρισκονται στα πλαγια της καννης και εφαρμοζουν στο σωμα), ελαφροτερη αισθητη ανακρουση απο ολα τα οπλα στην κατηγορια, βαρος περιπου 3300, αναλογα την καννη.
Παύλο το ίδιο σύστημα χρησιμοποιεί και η benelli σε κάποιο tactical τουφεκι της και στα ημιαυτοματα ραβδωτα της αν δεν κάνω λάθος.
 
Σωστα Κωνσταντινε.υπαρχει ραβδωτο benelli με την ονομασια argo e...
Έτσι όπως τα λέτε ίσως να είναι το κορυφαίο μοντέλο στην ιστορία της ρεμινγκτον..
 
Αυτό είναι ευχαριστο για μένα , τα μόνο μειονέκτημα που τους έβρισκα ήταν το βάρος και τα λαστιχακια στο σύστημα αερίων, βέβαια για την εποχή που φτιάχτηκε αυτά ήταν μεγάλες καινοτομίες.
 
Πάντως η Αμερικάνοι από ότι έχω προσέξει δίνουν από ένα μέχρι τρία τσοκ..Δεν θυμαμε να έχουν δώσει πέντε όπως πχ. οι Ιταλοί..
Και οι Ιταλοί αρχισανε και αυτοί στα καινούργια μοντέλα να δεινουν τρία τσοκ.
 
Πάντως η Αμερικάνοι από ότι έχω προσέξει δίνουν από ένα μέχρι τρία τσοκ..Δεν θυμαμε να έχουν δώσει πέντε όπως πχ. οι Ιταλοί..

Ετσι ειναι. Και παλια με τη mobilchoke καννη της Remington ειχα παρει τρια τσοκ θυμαμαι, αλλα και σε μια Benelli που ειχα αγορασει πριν δεκα χρονια επισης 3. Θα ελεγα Αμερικανοι 1 με 3, Ιταλοι 3 με 5.
 
Πάντως η Αμερικάνοι από ότι έχω προσέξει δίνουν από ένα μέχρι τρία τσοκ..Δεν θυμαμε να έχουν δώσει πέντε όπως πχ. οι Ιταλοί..
Αν συγκρίνεις τα τσοκ της Rem που είναι από ανοξείδωτο ατσάλι σαν τα aftermarket, δεν έχουν καμμια σχέση με τα mobile που είναι χρωμιωμενοι ντενεκεδες.
 
Ναι.το προσεξα και αυτο..Στο τελος θα δινουν ολοι ενα για να μας αναγκάζουν να αγοράζουμε τα υπόλοιπα έξτρα...asking.
Υπάρχει το πλεονέκτημα ότι έτσι πέφτει η αρχική τιμή του οπλου και ή έχεις τσοκ από άλλο προηγούμενο Rem όπλο ή παίρνεις aftermarket τσοκακια.
Εγώ πχ από δύο Benelli και τρία Beretta έχω πέντε σειρές ίδια τσοκ (25 τεμάχια*) και τελικά είναι άχρηστα μιας και χρησιμοποιω aftermarket.
* 25χπεριπου 40€=1000€ πεταμένα!
 
Last edited:
Ναι και όλοι μετά παίρνουν aftermarket! Δεν θα ήταν καλύτερα να έδινε ένα μόνο 5* η 4* και να έκοβε από την αρχική τιμή του οπλου 150€;
Οπως το βλέπει κανείς.Το θέμα ειναι ποιός είναι αυτός που θα έκοβε ...γιατί δεν μπορεί το όπλο στην Αμερική να εχει 700$, στην Γαλλία 1000€ και εδω 1500€ Παντως το συγκεκριμένο ήταν σε βαλίτσα με 5 τσοκ και με κλειδαριά σκανδάλης .
 
Cartucho wrote:
High praise indeed for a gun no one has seen or used yet.


I've been shooting one for over a year by now. It is a big winner as far as I'm concerned: a very big winner. By the way, if anyone thinks I'm easily persuaded, all you have to do is read my reviews of the Remington 105 Cti and the Remington Nitro Mag 887.

The V3 is the best autoloader Remington has ever made. Everyone will find that out for themselves in short order.
_________________
--Randy

Αντε τωρα να περιμενεις να κυκλοφορησει Αμερικη με το καλο και μετα τον αντιπροσωπο να το φερει Ελλαδα . Με αυτα που διαβαζω και ακουω δεν υποφερεται αλλο αυτη η αναμονη!!!
 
Καλησπέρα και καλή χρονία, γνωρίζει ίσως κάποιος για remi v3 field sport synthetic ; (για πώληση στην Ελλάδα) ευχαριστώ.

Φιλε μου ουτε Αμερικη δεν εχει κυκλοφορησει το οπλο ακομη. Οπου ναναι αυτο το μηνα την περιμενουμε εκει. Πριν το καλοκαιρι δεν τη βλεπω στην Ελλαδα.
 
Back
Top