Remington Team

Παύλο έχει αρχίσει σωστά τα λέει ο Τολης.
http://www.cabelas.com/product/REMINGTON-V-FIELD-SPORT-SEMI-AUTO-SHOTGUNS/1997734.uts
ost subject: Re: The new 2015 Remington V3
Posted: Fri Sep 11, 2015 1:44 pm
Shotgun Expert
ShotgunExpert.jpg

file.php


Joined: Sat Sep 09, 2006 11:02 am
Posts: 16496
Location: Plainfield, IL
I have no idea when the V3 is coming out . . . Remington has been silent on the issue. If it isn't out next month, you might as well call it 2016 product.



_________________
--Randy


Kωνσταντινε, καμμια αντιρρηση μπορεις να το αγορασεις απο τον Cabelas, αλλα οπλο παιρνεις μονο οταν βγαλει η Remington. To παρακολουθω το θεμα πολυ συχνα. H Remington παραμενει σιωπηλη για το ποτε θα βγουν στην αγορα. Ουτε το customer service της απανταει σε σχετικες ερωτησεις πελατων.
 
ost subject: Re: The new 2015 Remington V3
Posted: Fri Sep 11, 2015 1:44 pm
Shotgun Expert
ShotgunExpert.jpg

file.php


Joined: Sat Sep 09, 2006 11:02 am
Posts: 16496
Location: Plainfield, IL
I have no idea when the V3 is coming out . . . Remington has been silent on the issue. If it isn't out next month, you might as well call it 2016 product.



_________________
--Randy


Kωνσταντινε, καμμια αντιρρηση μπορεις να το αγορασεις απο τον Cabelas, αλλα οπλο παιρνεις μονο οταν βγαλει η Remington. To παρακολουθω το θεμα πολυ συχνα. H Remington παραμενει σιωπηλη για το ποτε θα βγουν στην αγορα. Ουτε το customer service της απανταει σε σχετικες ερωτησεις πελατων.
Πήρα τηλέφωνο στο cabelas όχι τίποτα για να μας φύγει η απορία με είχαν στην αναμονή και απαντούσε κάποια που δεν ειχε ιδέα, μου είπε να ξαναπάρω σε καμία ώρα γιατί το gun department είναι απασχολημενο.
 
Πήρα τηλέφωνο στο cabelas όχι τίποτα για να μας φύγει η απορία με είχαν στην αναμονή και απαντούσε κάποια που δεν ειχε ιδέα, μου είπε να ξαναπάρω σε καμία ώρα γιατί το gun department είναι απασχολημενο.

Ανυπομονω κι εγω να ακουσω. Ελπιζω να τους εχει ενημερωσει καλυτερα η Remington γιατι ο κοσμος που το εχει παραγγειλει αρχιζει και τρελλαινεται.
 
Ανυπομονω κι εγω να ακουσω. Ελπιζω να τους εχει ενημερωσει καλυτερα η Remington γιατι ο κοσμος που το εχει παραγγειλει αρχιζει και τρελλαινεται.
Παύλο μετά από προσπάθεια μιας ώρας στο τηλ μιλώντας από το ένα department στο άλλο και βάζοντας με σε αναμονή συνεχεια, κατάφερα και μίλησα με τον υπεύθυνο για να μου πει ότι δεν είναι διαθέσιμο στο συγκεκριμένο καταστημα, (connecticut ). Έχεις απόλυτο δίκιο αποφευγουν να απαντήσουν με ειλικρίνεια, πάντως από cabelas δεν έχω πάρει όπλο και ουτε πρόκειται.
 
Τολη ο Cabelas μπορει να πουλαει, αλλα οπλα δεν εχει καθοτι η Remington εχει καθυστερηση στη παραγωγη και ενας θεος ξερει ποτε θα βγουν στην αγορα. Σχετικα με τιμες πωλησης αμερικανικων προιοντων στην Ελλαδα αυτες κυμαινονται στο περιπου 1.7 της Αμερικανικης τιμης στα οπλα και στο 2.0 τα αλλα ειδη. Το οπλο το περιμενω τουλαχιστον 1200 με 1300 € εδω.
τοτε γιατι το ποσταρουν οτι πωλειτε???? anyway το θεμα παντως του +70% ειναι τραγικο , κ πες τωρα που το $ ειναι ισχυρο να ειναι και λιγο πιστευτο , εμ το εκαναν κ οταν το $ ειχε rate 1.40+ .... παντως σιγουρα αυτη η τιμη δεν εχει να κανει με μεταφορικα ..... αν ηταν ετσι τοτε τα κινεζικα προιοντα .... θα ηταν πανακριβα!!!
 
I received a phone call from Remington yesterday, November 12, and here is the latest information. The long-awaited Remington V3 autoloader has been finalized and has been in production in Ilion, New York.
The V3 is being released, in quantity, in January 2016. Four models (sku numbers) are initially released: the 26 and 28 inch black synthetic and the 26 and 28 inch synthetic camo. The walnut version is not being released in January, but is scheduled to follow mid-year 2016.

Music in my ears τα γραπτα του Randy Wakeman
 
Φετος η Remington γιορταζει 200 χρονια λειτουργειας και το γεγονος αυτο εφερε στο μυαλο μου ολες τις συγκινησεις που ενοιωσα χρησιμοποιωντας προιοντα της συγκεκριμενης εταιρειας απο την παιδικη μου ηλικια ακολουθωντας τον πατερα μου συνεχεια στο κυνηγι. Η ετοιμασια της ζωνης ηταν εφαμιλλη ιεροτελεστιας για μενα και πιανοντας και μονο τα χοντρα νουμερα της με επιανε ριγος. Μεγαλωμενος διπλα σε λιμνοθαλασσα και κυνηγωντας διπλα σε λιμνη τα χοντρα παντα χρειαζοταν. Και ο συσχετισμος του πρασινου φυσιγγιου που εβαζε ο πατερας μου στο δικαννο του οταν επεφτε κανενα παπι με τα αποτελεσματα που επερνε μου δημιουργησε αυτοματα αυτη την ευφορια. Οταν αρχισα επισημα να κυνηγαω το πρωτο μου οπλο ηταν η 110ο δωρο του πατερα μου με 76 εκ καννη full choke. Κυνηγουσα τα παντα με αυτην χωρις να γκρινιαζω. Αγορασα 5 χρονια αργοτερα καννη πολυτσοκ και νομιζα οτι παρανομουσα, λογω μεγαλυτερων επιτυχιων στα κοντινα πουλια. Το οπλο το ειχα κανει καινουργιο μερικα χρονια απο τα ανταλλακτικα που του ειχα αλλαξει και ομως δεν το αλλαζα με τιποτα. Το τι οπλα μου προτειναν φιλοι μου για δοκιμη δεν λεγεται, με ολα σκοτωνα, αλλα αυτη τη τουφεκια που βγαζει η Remington δεν τη βρηκα πουθενα. Καποια στιγμη μετα απο πολλα χρονια αλλαξα οπλο, χαρηκα την αξιοπιστια μιας Benelli, μου ελειψε ομως αυτη η απαραμιλλη τουφεκια που μονο οσοι εχουν βιωσει τη Remington μπορουν να καταλαβουν. Πολλοι εχουν πει οτι οποιος εχει κυνηγησει Remington θα γυρισει παλι εκει, αφου κανει τον κυκλο του. Επεστρεψα εκει με καννη απο 870 σε βαση Benelli και ξαναβρηκα αυτο που εψαχνα και με το παραπανω. Και φετος θα γιορτασω τα 200 χρονια της Remington αγοραζοντας τη V3, ισως το τελευταιο μοντελο αυτογεμους που θα κυκλοφορησει με αχρωμιωτη καννη. Χρονια σου πολλα Remington και σε ευχαριστω γι ολα οσα βιωσα στους κυνηγοτοπους με τα προιοντα σου.
 
Γεια σου Παύλο ρεμινγκτονακια.shake hands..shake hands..shake hands.
Είσαι από τους φανατικούς του είδους βλέπω..:)
Έχω ένα γνωστό με μια rem 11-87 premier τσιχλοκυνηγος κ μου λέει καμιά εμπλοκή ως τώρα..
 
Τασο ετσι ειναι αν και για να ειμαι ειλικρινης ο μηχανισμος των παλιων μοντελων υστερουσε σημαντικα απεναντι ολων των ιταλικων. Για καποιον που ειναι ψειρας στο καθαρισμο δεν υπαρχει προβλημα. Η τουφεκια τους για μενα απαιχτη για εμπορικα αυτογεμη, ισως παραμιλλη ακριβων σκοπευτικων. Σημερα και ο μηχανισμος λειτουργειας τους ειναι αψογος και γιαυτο θα την προτιμησω καθοτι η καννη ειναι η 1100.
 
Και για την 1100 κ για την 11-87 που τις έχω πιάσει στα χέρια κατάλαβα ότι κρατάω όπλα κ όχι σκουποξυλα..
Μου θύμισαν λίγο εμφανισιακά την mossberg 9200 που εχω..
Πάντως όσοι με συναντάν κυνηγι με την 9200 μου λένε ρεμινγκτον είναι?
Έχουν ίδια κοψιά κάπως..
 
Το τι οπλα μου προτειναν φιλοι μου για δοκιμη δεν λεγεται, με ολα σκοτωνα, αλλα αυτη τη τουφεκια που βγαζει η Remington δεν τη βρηκα πουθενα. Καποια στιγμη μετα απο πολλα χρονια αλλαξα οπλο, χαρηκα την αξιοπιστια μιας Benelli, μου ελειψε ομως αυτη η απαραμιλλη τουφεκια που μονο οσοι εχουν βιωσει τη Remington μπορουν να καταλαβουν.
Τα είπες ΟΛΑ.
 
Άντε Παύλο με το καλό το καινούριο REMINGTON!!!
H εμπιστοσύνη σε ένα όπλο ή ένα φυσίγγιο χτίζει ψυχολογία που φαίνεται έμπρακτα στον κυνηγότοπο...
 
Άντε Παύλο με το καλό το καινούριο REMINGTON!!!
H εμπιστοσύνη σε ένα όπλο ή ένα φυσίγγιο χτίζει ψυχολογία που φαίνεται έμπρακτα στον κυνηγότοπο...
Eτσι ειναι Σπυρο. Το περιμενουμε πρωτα να κυκλοφορησει Αμερικη αυτο το μηνα. Μετα εξαρταται ποτε θα το φερουν Ελλαδα, ελπιζω για τη νεα σαιζον να το εχω.
 
Eτσι ειναι Σπυρο. Το περιμενουμε πρωτα να κυκλοφορησει Αμερικη αυτο το μηνα. Μετα εξαρταται ποτε θα το φερουν Ελλαδα, ελπιζω για τη νεα σαιζον να το εχω.

Θα έχει άραγε τα ίδια χαρακτηριστικά μ΄αυτά που περιγράφετε για τα παλιότερα όπλα; Υπάρχει κάποιο link να το δούμε;
 
Θα έχει άραγε τα ίδια χαρακτηριστικά μ΄αυτά που περιγράφετε για τα παλιότερα όπλα; Υπάρχει κάποιο link να το δούμε;

Kαννη απο 1100 αχρωμιωτη, μηχανισμος λειτουργιας ARGO (χρησιμοποιειται απο τις ειδικες δυναμεις στην Αμερικη). Ελατηρια στο κοντακι δεν υπαρχουν, βρισκονται στα πλαγια της καννης και εφαρμοζουν στο σωμα), ελαφροτερη αισθητη ανακρουση απο ολα τα οπλα στην κατηγορια, βαρος περιπου 3300, αναλογα την καννη.
 
Back
Top