Remington Team

Καλησπέρα σε όλη την παρέα...
Σε after market τσοκ ποιο σας εχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις είτε κυνηγετικά είτε σκοπευτικά..?
Σε remi σπείρωμα όχι για τις καινούργιες.
Όταν είχα την 11-87 μόνο τα μπριλευ ξέραμε τότε οπότε έχω δουλέψει τις ενδιάμεσες συσφιξεις που λείπανε όπως lm και lf τα black oxide και ήμουνα απόλυτα ευχαριστημένος.για αλλα θα σου πούνε όσοι έχουνε κάτι άλλο.ειδικα εκείνο το lf ήτανε τρομερο
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα...
Σε after market τσοκ ποιο σας εχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις είτε κυνηγετικά είτε σκοπευτικά..?
Σε remi σπείρωμα όχι για τις καινούργιες.
Πολύ καλά και ποιοτικά τα μαμά . Εξαιρετικά ήταν τα Seminole αλλά … δεν υπάρχουν πλέον . Μαμά θα έλεγα και colonial . Αυτά τα δυο
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα...
Σε after market τσοκ ποιο σας εχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις είτε κυνηγετικά είτε σκοπευτικά..?
Σε remi σπείρωμα όχι για τις καινούργιες.
Σε after market πάντα για 1187, για συνηθισμένες αποστάσεις (30 μ έως 45 μ) χωρίς δεύτερη σκέψη anaconda mid range. Σίγουρα θα το ευχαριστηθείς.
 
Να δούμε αν και πότε θα έρθει στην Ελλάδα η 870 fieldmaster. ΑΝ έρθει θα πάρω σίγουρα.
για να μην ρωτάς τζαμπα κι χαλάς κι μονάδες , θα σου πω εγώ ποτέ θα έρθει .Ιούνιο . από το 2023 μέχρι το 2043 .( αλλά Ιούνιο ). 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁
 
Πλάκα πλάκα έριξε φίλος με τη Μ1 μερικές τουφεκιές 32 γραμμάρια και μου λέει τι κλωτσιές ρίχνει ρεεε. Μπράουνινγκακιας ρε φίλε. Πάντως με τα τσιχλοφυσιγγα τουλάχιστον, δεν κατάλαβα καμία διαφορά σε λάκτισμα. Και δεν έχω κοντάκι κομφορτ έχω το απλό. Πολύ υποκειμενικό το θέμα λάκτισμα.
 
Πλάκα πλάκα έριξε φίλος με τη Μ1 μερικές τουφεκιές 32 γραμμάρια και μου λέει τι κλωτσιές ρίχνει ρεεε. Μπράουνινγκακιας ρε φίλε. Πάντως με τα τσιχλοφυσιγγα τουλάχιστον, δεν κατάλαβα καμία διαφορά σε λάκτισμα. Και δεν έχω κοντάκι κομφορτ έχω το απλό. Πολύ υποκειμενικό το θέμα λάκτισμα.
Για κάποιον που κυνηγούσε με browning δεν είναι υποκειμενικό γιατί απλά πάντα είχε το χαμηλότερο λάκτισμα ξεκινώντας από την 2000 που έχει λάκτισμα σα φλομπερ
 
Για κάποιον που κυνηγούσε με browning δεν είναι υποκειμενικό γιατί απλά πάντα είχε το χαμηλότερο λάκτισμα ξεκινώντας από την 2000 που έχει λάκτισμα σα φλομπερ
Μακραίνει και μερικά εκατοστά τα χέρια επίσης.
 
Τι ν κιο ?
Κουμπί απελευθέρωσης κλείστρου ?

View attachment 70486
  • Three-position carrier: standard feed operation, prevent rounds from coming out of magazine tube or to keep carrier out of way when loading the magazine tube:
  • 1st position, the carrier is in its standard position with the magazine cutoff pushed back and disengaged.
  • 2nd position, the magazine cutoff is pushed forward to cut off rounds from being fed from the magazine tube.
  • 3rd position, the carrier is pushed all the way up and then the magazine cuttoff is pushed forward to keep the carrier out of the way when loading the magazine tube.
 
Back
Top