Remington Team

Δημήτρη δεν με ενδιαφέρουν οι αναπηδήσεις ούτε η ανάκρουση ... γι αυτό αστειεύτηκα με το παστίτσιο.
Αναπήδηση δεν νομίζω ότι την μειώνει ... την ανάκρουση ίσως απειροελάχιστα.

Με ενδιαφέρει η συγκέντρωση.
Είστε 3 άτομα που το λέτε (συγνώμη αν ξέχασα κάποιον άλλο) και μάλλον κάτι θα ξέρετε.

Θα με κάνετε να αγοράσω και εγώ τώρα ή τουλάχιστον να δοκιμάσω.
Σε τι συσφίξεις βγαίνουν αυτά και τι μου προτείνετε να πάρω ;
Πάντα από #4 και κάτω ενδιαφέρομαι.

Το xf το θεωρείτε υπερβολή ;
Την αναπηδηση την κοβει μαχαιρι
 
Με το βάρος του κ την γωνία που έχει στις τρυπες του, τίποτα δεν είναι τυχαίο
Προφανώς τίποτα δεν είναι τυχαίο αλλά το βάρος στο στόμιο δεν είναι γενικά κάτι καλό και επίσης οι τρύπες είναι συμμετρικές άρα πάλι δεν μπορώ να το καταλάβω.
Αν οι τρύπες ήταν κάθετες στον άξονα του τσοκ ή ανάποδα θα το καταλάβαινα.

Αν φρενάρει περιφερειακά σκάγια το καταλαβαίνω αλλά και αυτό δεν είναι καλό.
Το τελευταίο το θεωρώ σαν το πιο πιθανό σενάριο.
Γλυτώνεις εμβολισμό και έκρηξη στομίου με αντάλλαγμα μερικά γραμμάρια σκάγια περισσότερα λόγω καταστροφής των περιφερειακών σκαγιών στις ακάλυπτες στοιβάδες.
Έτσι λογικά δουλεύει ...
 
Πέρασα απο γνωστο μαγαζί της Αθήνας σήμερα καθώς ήθελα να αγοράσω ενα παντελόνι και πήγε το μάτι μου που αλλού φυσικά, στον οπλοβαστό είχε μια v3 ξύλινη με 71 κάννη. Είπα στον πωλητή να την δώ και παρότι πολύ απλό όπλο μου άρεσε πολύ. Σωστό (για μένα) βάρος στα χέρια, πολύ ωραιά λαβή,αλλά κυρίως γεμάτη πάπια που προσωπικά την προτιμώ απο την λεπτή.Πολύ ωραίες ψάθες στο πιάσιμο. Στο κοντάκι δε θα αναφερθώ γιατί αν πω οτι μου ερχόταν πολύ ωραία θα αρχίσουμε πάλι την αέναη συζήτηση περι custom κοντακίων κλπ. Με ξένισε λίγο η με σκαλοπάτι ρίγα, αλλά δεν νομίζω πως θα είχα πρόβλημα απ αυτό. Μου άρεσαν επίσης τα ξύλα της παρότι ματ, για την κατηγορία τους ήταν όμορφα. Μου άρεσε επίσης η μάυρη ματ βάση (μπουχτίσαμε απο νίκελ, χρυσά παπιά κ.ο.κ) Αυτά σαν πρώτη εικόνα. Φυσικά τα περι βλητικής, ανάκρουσης δεν αμφισβητούνται γιατί παιδιά που την έχουν λένε τα καλύτερα. Μου άρεσε πολύ πάντως.
 
Last edited:
Νομίζω το σημειο που ραγισε μπορεί να κολληθεί με tig και με λιγο τριψιμο ουτε θα φαίνεται καλα καλα. Για καποιον που εχει καλο χερι στην ηλεκτροκολληση δεν ειναι δυσκολο να τροχισει και να γεμισει το σημειο.
 
Πέρασα απο γνωστο μαγαζί της Αθήνας σήμερα καθώς ήθελα να αγοράσω ενα παντελόνι και πήγε το μάτι μου που αλλού φυσικά, στον οπλοβαστό είχε μια v3 ξύλινη με 71 κάννη. Είπα στον πωλητή να την δώ και παρότι πολύ απλό όπλο μου άρεσε πολύ. Σωστό (για μένα) βάρος στα χέρια, πολύ ωραιά λαβή,αλλά κυρίως γεμάτη πάπια που προσωπικά την προτιμώ απο την λεπτή.Πολύ ωραίες ψάθες στο πιάσιμο. Στο κοντάκι δε θα αναφερθώ γιατί αν πω οτι μου ερχόταν πολύ ωραία θα αρχίσουμε πάλι την αέναη συζήτηση περι custom κοντακίων κλπ. Με ξένισε λίγο η με σκαλοπάτι ρίγα, αλλά δεν νομίζω πως θα είχα πρόβλημα απ αυτό. Μου άρεσαν επίσης τα ξύλα της παρότι ματ, για την κατηγορία τους ήταν όμορφα. Μου άρεσε επίσης η μάυρη ματ βάση (μπουχτίσαμε απο νίκελ, χρυσά παπιά κ.ο.κ) Αυτά σαν πρώτη εικόνα. Φυσικά τα περι βλητικής, ανάκρουσης δεν αμφισβητούνται γιατί παιδιά που την έχουν λένε τα καλύτερα. Μου άρεσε πολύ πάντως.
πιστευω η συνθετικη θα σου κατσει ακομα καλυτερα, μπορει να ειναι πιο λεπτη λαβη, εχει ομως ωραιο παλμ που δεν σε "πετάει εξω"

παπια επισης ωραια για συνθετικη, στρογγυλεμενη.

την εχει παρει φιλος με 71 και την εχει κανει αλτηρα γυμναστικης με ενα colonial. 71 πλαρκετα μπροστοβαρη, 66 παρα πολυ καλυτερο ζυγισμα με διαφορά... αλλα αμαρτια τετοιο οπλο 66
 
Last edited:
Τσίχλα τρυγόνι και νούμερα 7 έως 8
Με την 1187 κυνηγούσα με τα Jordan κόκκινα 32gr.
Πάρε κανένα κουτί και δοκίμασε.
Το μόνο κακό είναι ότι τώρα έμαθα ότι πέρσι αρκετοί δεν ήταν ευχαριστημένοι (άλλαξαν την συνταγή ???)

Αν έπαιρνα τώρα θα έπαιρνα από εδώ https://www.roumeliotis-hunt.gr/
Είναι και χορηγός του φόρουμ και καλά φυσίγγια λένε τα παιδιά ότι βγάζει.
 
Last edited:
Back
Top