Remington Team

Μόνο εγώ δεν έχω βρει ss που να με ενθουσιάσει?
Δεν εχω υποψη μου τι κανει μια SS γιατι αρνουμαι να πληρωσω τοσα χρηματα για ενα οπλο μαζικης παραγωγης με πλαστικα μερη. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι οποιος το εχει το οπλο κακος το εχει, απλα εγω δεν θα εδινα αυτο το χρηματικο ποσο. Αλλα οπως και να το κανουμε ανεβαινουν πολυ οι" μετοχες" της V3 αν τη συγκρινει ενας ανθρωπος με την εμπειρια του Δημητρη ( δεν τον ξερω προσωπικα τον ανθρωπο αλλα απο αυτα που γραφει καταλαβαινω οτι εχει μεγαλη εμπειρια) με ενα οπλο χιλια ευρω ακριβοτερο. Μπραβο Remington.love.
 
Μόνο εγώ δεν έχω βρει ss που να με ενθουσιάσει?
Μπα δεν είσαι μόνος...
Δεν εχω υποψη μου τι κανει μια SS γιατι αρνουμαι να πληρωσω τοσα χρηματα για ενα οπλο μαζικης παραγωγης με πλαστικα μερη. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι οποιος το εχει το οπλο κακος το εχει, απλα εγω δεν θα εδινα αυτο το χρηματικο ποσο.
Χωρίς να θέλω να προσβάλω ούτε το όπλο ούτε τους ιδιοκτήτες και κατόχους του αυτό το αναρωτιέμαι και εγώ.
 
Εγώ δεν μίλησα για τον αξίζει τα λεφτά της η ss στο σύνολο... Σαν αίσθηση όπλου στα χέρια μου για μένα είναι ίσως το ωραιότερο κ πιο εργονομικό... Ακόμα κ από την καινούργια ethos sport η ss μου αρέσει στην αίσθηση πολύ περισσότερο... Για την βλητική της απόδοση σε σχέση με τις υπόλοιπες benelli έχω ενδοιασμό...
 
Εγώ δεν μίλησα για τον αξίζει τα λεφτά της η ss στο σύνολο... Σαν αίσθηση όπλου στα χέρια μου για μένα είναι ίσως το ωραιότερο κ πιο εργονομικό... Ακόμα κ από την καινούργια ethos sport η ss μου αρέσει στην αίσθηση πολύ περισσότερο... Για την βλητική της απόδοση σε σχέση με τις υπόλοιπες benelli έχω ενδοιασμό...
Και εγω το ιδιο...ισος το ωραιοτερο αυτογεμες της αγωρας...βλητικα και εγω δεν εχω δει κατι
 
Εκτός το πορτινγκ και τα τσοκ δεν εχει αλλη διαφορά η μπενελι την έδινε ότι έχει ενα 9/10% βελτιωμένη απόδοση .Επειδή την κατέχω χρονια ειναι δυνατό ντουφέκι αλλα επιλεγει ταπες σας το γράφω σαν ιδιογομωτης εχοντας κάνει πολλές δοκιμές ασχέτως αν σταμάτησα πλέον να ασχολούμαι με την ιδιογομωση .Πολύ καλες τουφεκιές έβγαζε με ταπες καλδαρα /πιστον σκητ/σπαρκ στα ψιλα ι και τζιοβανι στα χοντρα μεχρι 5αρι δεν ειχα γεμισει πιο χοντρο και ούτε ανώτερο των 40γρ .Αλλά με αυτά ήταν πυραυλος .Με σπαρκ στα. 28γρ και g3000 9αρια χαλουσε τα πουλια η ντουφεκια μέχρι τα 20 μετρ και με ανοιχτο τσοκ για ορτυκια και τσίχλες .Και το καλύτερο τσοκ της που σε.κάλυπτε σε σε μεγάλη γκάμα μετρον είναι το 4αρι
 
Εκτός το πορτινγκ και τα τσοκ δεν εχει αλλη διαφορά η μπενελι την έδινε ότι έχει ενα 9/10% βελτιωμένη απόδοση .Επειδή την κατέχω χρονια ειναι δυνατό ντουφέκι αλλα επιλεγει ταπες σας το γράφω σαν ιδιογομωτης εχοντας κάνει πολλές δοκιμές ασχέτως αν σταμάτησα πλέον να ασχολούμαι με την ιδιογομωση .Πολύ καλες τουφεκιές έβγαζε με ταπες καλδαρα /πιστον σκητ/σπαρκ στα ψιλα ι και τζιοβανι στα χοντρα μεχρι 5αρι δεν ειχα γεμισει πιο χοντρο και ούτε ανώτερο των 40γρ .Αλλά με αυτά ήταν πυραυλος .Με σπαρκ στα. 28γρ και g3000 9αρια χαλουσε τα πουλια η ντουφεκια μέχρι τα 20 μετρ και με ανοιχτο τσοκ για ορτυκια και τσίχλες .Και το καλύτερο τσοκ της που σε.κάλυπτε σε σε μεγάλη γκάμα μετρον είναι το 4αρι
Καρδαρας αθανατο βυσμα,πασπαρτου παει με ολλα τα οπλα ολλους τους αυλους ..sorry for of topictopic.
 
Φίλε η υπεροχη του V3 τελικά υπαρχει ;;; από ότι βλέπω κ σε άλλες δοκιμές , μια εργοστασιακή SS , η μια optima plus Beretta θα το κάνει σκόνη σε συγκέντρωση κ διατρηση
Καλησπέρα Δημήτρη. Σε σύγκριση με την 1100 ,11-87 και την benelli 123 που εχω εχει μια μικρή υπεροχή στην διάτρηση. μικρή μεν αλλά την εχει. Εχω δoκιμαση και μια beretta unico η οποία πράγματί ήταν ένα κλικ πιο καλή στην διάτρηση απο την v3 .τρύπησε 4 παραπάνω σκάγια στον ιδιο τενεκέ (22) απο τα 33. η v3 ειχε 18 στα 33..απο κατανομή ηταν στα ιδια με το mod.Επισης στα ιδια παίζει και η L4S αλλά με το 2αρι τσοκ ,γιατί το 3αρι είναι για κλάματα ......την εχει ο ανιψιός μου και την τεστάραμε .με remincton ,beretta 686 ,kai benelli κυνηγάω 29 χρονια .πιστεύω πως εχω κάποια εμπειρία σε αυτα τα οπλα .το ξαναλέω παντος με αλλα φυσίγγια τα αποτελέσματα θα είναι άλλα . η 11-87 τραβάει για παράδειγμα 38 -40 γραμμάρια καλλίτερα.
 
Το οτι συγκρινεις την V3 των 1300 ευρω με τη supersport των 2300 ευρω (τιμες στο περιπου δεν εκανα ερευνα αγορας) απο μονο του λεει κατι πολυ καλο για τη V3
Φιλε να με συνχωρεις αλλα δεν περναει πιοτηκα ουτε απο διπλα αχαχαχαχαχαχ
 
Φιλε να με συνχωρεις αλλα δεν περναει πιοτηκα ουτε απο διπλα αχαχαχαχαχαχ
Τολη δεν διαφωνω αν και δεν εχω πιασει SS ποτε, καθε γνωμη σεβαστη. Εγω δεν συνεκρινα τα οπλα μεταξυ τους γιατι οπως προειπα δεν εχω πιασει ss και V3 εχω πιασει αλλα δεν εχω ριξει, αλλα η γνωμη καποιον ανθρωπων που εχουν μεγαλη εμπειρια μετραει για μενα.
 
Τολη δεν διαφωνω αν και δεν εχω πιασει SS ποτε, καθε γνωμη σεβαστη. Εγω δεν συνεκρινα τα οπλα μεταξυ τους γιατι οπως προειπα δεν εχω πιασει ss και V3 εχω πιασει αλλα δεν εχω ριξει, αλλα η γνωμη καποιον ανθρωπων που εχουν μεγαλη εμπειρια μετραει για μενα.
Ναι φιλε δεν αντιλεγω αν παρεις ενα φιατ παντα να πας 100 χλμ ταξιδι και μια φεραρι μια χαρα θα πας και με τα δυο αλλα με το παντα θα σου μεινουν και ρεστα αλλα με το φεραρρι θα λενε ολοι ρε τον πουστη αμαξαρα υποψιν και με τα δυο οπλα ο χειριστης θα κατεβασει πουλια μπωρει σεκα με τη ρεμη και τραυματισμενα με τη μπενελλι στο τελος ομως θα χδι τα ιδια πουλια στην τσαντα αλλα το prestige θα νε παντα benelli
 
Back
Top