Remington Team

Team που θα βρούμε ένα lpa χαμηλού προφίλ για ρεμι?
Θυμίζω το σπειρωμα είναι 3.4 χιλ.
Αν δεν υπάρχει lpa ένα απλό οπτικής ινας μου αρκεί, εφόσον η ίνα είναι όσο πιο λεπτή γίνεται και μικροκαμωμενη σε μήκος.
Το hi viz Δεν μου άρεσε γιατί είναι ψηλή η βάση του.
Έχεις ρωτήσει στα κυνηγομαγαζα της περιοχης σου?
Συνήθως όλα έχουν διάφορες ακιδες χυμα, κ μικρές κόκκινες οπτικής ίνας κ τις κλασσικες σε διαφορα υψη κ μεγέθη σπειρωματος...
 
Τολη στο vendors εχει ρεβσυ αλλα δε ξερω αν εχει 3.4
Εχει αυτο εδω που το βρίσκω και εδω σε καταστημα όπως λεει και ο Τασος.
Ειναι χοντρη σεδιαμετρο η μπιλια και δεν το θελω.
Απίστευτο πόσο δυσευρετα ειναι τα 3,4 mm σπειρωματος.


θελω ειτε lpa χαμηλου προφίλ είτε μία απλή αλλα τόσο λεπτή.

upload image to url
 
Εχει αυτο εδω που το βρίσκω και εδω σε καταστημα όπως λεει και ο Τασος.
Ειναι χοντρη σεδιαμετρο η μπιλια και δεν το θελω.
Απίστευτο πόσο δυσευρετα ειναι τα 3,4 mm σπειρωματος.


θελω ειτε lpa χαμηλου προφίλ είτε μία απλή αλλα τόσο λεπτή.

upload image to url
Το ενα καζουκι το αλλο μακαρονι μη βαλεις τπτ απο αυτα στο μωρο v3 να παρεις αυτα τα πλακακια με διαφορες βιδες με λεπτη οπτικη ινα αλλα πανακριβα φιλε το παρακατω ειναι στο hobby και λεει με βιδες για ολα τα οπλα και τιμη ονειροScreenshot_20210209-174304.png
 
Να είστε πάντα καλά
Να έχουμε την υγεία μας και να μπορέσουμε του χρόνου να χαρούμε την φύση όπως την ξέραμε.
Το όπλο να μην το ματιάσουμε, έχει ρίξει παρά πολλά φυσίγγια χωρίς το παραμικρό και έχει χαρίσει αξέχαστες στιγμές στο πεδίο.

Εκεί που μπορείς να δεις , και χαίρεσαι την διαφορά σε ένα όπλο, το οποίο βέβαια σου έρχεται, και έχεις "πετύχει" τον συνδυασμό : Φυσίγγι (Γόμωση σε Γραμμάρια / Ταχύτητα Πυρίτιδας / Νούμερο Σκαγιών) - Τσόκ, είναι στις απρόβλεπτες εμφανίσεις ,πετάγματα ή διελεύσεις των θηραμάτων όπου κάθε κλάσμα του δευτερολέπτου μετράει και βλέπεις την άμεση καταβολή του θηράματος!!!!!!! πριν ακόμη ο αέρας πάρει τα περίσσια αέρια που βγαίνουν από την κάνη …..
Παίρνεις το θήραμα από το στόμα του σκύλου σου , τον χαϊδεύεις και νιώθεις το βάρος του θηράματος στο χέρι σου .
Είναι ακόμα ζεστό όπως και η Remi σου.
Ξέρεις ότι όλα στο Σύμπαν όταν πάτησες την σκανδάλη έχουν συνωμοτήσει υπέρ σου και η Θεά Άρτεμις σου έκλεισε ακόμη μια φορά ναζιάρικα το μάτι.
Απλές στιγμές Ευτυχίας
Καληνύχτα σας Φίλοι μου.

View attachment 22656
Φίλε μου καλέ σε ευχαριστω για την παρουσίαση όσο αφορά την 11_87 και οφείλω να πω ότι θα συμβάλεις σοβαρά στην απόφαση μου να αγοράσω το όπλο που μου έχει προταθεί.Εάν έχεις την καλοσύνη στέλνεις το κινητό σου σε πμ μήπως χρειαστώ κάτι περισσότερο.Να'σαι Καλά για να χαίρεσαι κάθε στιγμή σε αυτό που αγαπάς όπως άλλωστε όλοι αγαπάμε.
 
Εχει αυτο εδω που το βρίσκω και εδω σε καταστημα όπως λεει και ο Τασος.
Ειναι χοντρη σεδιαμετρο η μπιλια και δεν το θελω.
Απίστευτο πόσο δυσευρετα ειναι τα 3,4 mm σπειρωματος.


θελω ειτε lpa χαμηλου προφίλ είτε μία απλή αλλα τόσο λεπτή.

upload image to url
φιλε αναγκαστικά θα παρεις λίγο μικρότερης διαμέτρου και θα το προσαρμόσεις βαζοντας λίγη κολλα
 
Το ενα καζουκι το αλλο μακαρονι μη βαλεις τπτ απο αυτα στο μωρο v3 να παρεις αυτα τα πλακακια με διαφορες βιδες με λεπτη οπτικη ινα αλλα πανακριβα φιλε το παρακατω ειναι στο hobby και λεει με βιδες για ολα τα οπλα και τιμη ονειροView attachment 22671
Το έχω αυτό και δεν μου αρέσει.Κανονικη γκουμουτσα.
φιλε αναγκαστικά θα παρεις λίγο μικρότερης διαμέτρου και θα το προσαρμόσεις βαζοντας λίγη κολλα
Έχω μια βίδα. Θα δω αν μπορέσω να την τρυπησω με κολλαουζο στα 2.6mm να γίνει αντάπτορας.
Ωχ ωχ αρχίσαμε
 
Το έχω αυτό και δεν μου αρέσει.Κανονικη γκουμουτσα.

Έχω μια βίδα. Θα δω αν μπορέσω να την τρυπησω με κολλαουζο στα 2.6mm να γίνει αντάπτορας.

Φίλε Kastora , αν κατάλαβα καλά θες να βγάλεις την άσπρη μπίλια της V3 & να βάλεις οπτική ίνα ;
 
Το έχω αυτό και δεν μου αρέσει.Κανονικη γκουμουτσα.

Έχω μια βίδα. Θα δω αν μπορέσω να την τρυπησω με κολλαουζο στα 2.6mm να γίνει αντάπτορας.

Αν το κάνεις 2,6 μπορείς να βάλεις benelli ,φτου τι είπα πάλι.
 
Φίλε Kastora , αν κατάλαβα καλά θες να βγάλεις την άσπρη μπίλια της V3 & να βάλεις οπτική ίνα ;
Ναι Νικόλα αυτό ακριβώς.
Αν το κάνεις 2,6 μπορείς να βάλεις benelli ,φτου τι είπα πάλι.
Πολύ σωστά
 
Το ενα καζουκι το αλλο μακαρονι μη βαλεις τπτ απο αυτα στο μωρο v3 να παρεις αυτα τα πλακακια με διαφορες βιδες με λεπτη οπτικη ινα αλλα πανακριβα φιλε το παρακατω ειναι στο hobby και λεει με βιδες για ολα τα οπλα και τιμη ονειροView attachment 22671


Τολη αυτα με την μαυρη βαση...με αυτοκολλητο και οχι με βιδες....οταν το εβαλα επανω στην καννη
στα 35 μετρα ημουν 15 εκατοστα κατω απο το κεντρο του στοχου....με σταθερο το οπλο.
Φανηκε αμεσως απο στις πρωτες δοκιμες μου....
 
Γιατί εμένα η versa έχει οπτική ίνα με βάση ( όπως στην φωτό του που έβαλε ο Tolis ) και θέλω να την βγάλω να βάλω μπίλια . Διαφορετικά γούστα έχουμε !
Είχα βάλει στόχαστρο κόκκινης οπτικής ινας hi viz. Είναι πολύ ογκώδες και δεν μου αρέσει.Για αυτό έβαλα πάλι την μαμα.
Αν βρω μια διακριτική ίνα θα την βάλω αλλιώς θα το αφήσω όπως είναι.Αν είναι πολύ ογκώδες μπορεί να σου αποσπά την προσοχή.
 
Είχα βάλει στόχαστρο κόκκινης οπτικής ινας hi viz. Είναι πολύ ογκώδες και δεν μου αρέσει.Για αυτό έβαλα πάλι την μαμα.
Αν βρω μια διακριτική ίνα θα την βάλω αλλιώς θα το αφήσω όπως είναι.Αν είναι πολύ ογκώδες μπορεί να σου αποσπά την προσοχή.
Πιστεύω ότι μια μπίλια είναι ότι καλύτερο .
 
Το έχω αυτό και δεν μου αρέσει.Κανονικη γκουμουτσα.

Έχω μια βίδα. Θα δω αν μπορέσω να την τρυπησω με κολλαουζο στα 2.6mm να γίνει αντάπτορας.

Γέμισε τη τρύπα με μια ρητίνη και όταν πετρώσει κόψε ότι πάσο θέλεις
 
Τολη αυτα με την μαυρη βαση...με αυτοκολλητο και οχι με βιδες....οταν το εβαλα επανω στην καννη
στα 35 μετρα ημουν 15 εκατοστα κατω απο το κεντρο του στοχου....με σταθερο το οπλο.
Φανηκε αμεσως απο στις πρωτες δοκιμες μου....
Αυτα καθοντε ψιλα για αυτο οταν σημαδευεις παει χαμηλα η τουφεκια
 
Για στόχους που είναι σε κοντινές αποστάσεις και ενστικτώδεις βολές χρειάζεται μεγαλύτερο στόχαστρο... για καρτερισιες τουφεκιές που γίνονται σε μεγαλύτερες αποστάσεις χρειάζεται λεπτότερο στόχαστρο ώστε να μη σκεπάζεται ο στόχος
 
Back
Top