Remington Team

Καλησπέρα μετά από πολύ καιρό καταφέρνω να σας συνεχίσω την ανάρτηση της ανακατασκευής- αναβάθμισης
Σας παραθέτω φωτο από τα υλικά όπως ήρθαν από ΑμερικήView attachment 4236
4237

Το κοντάκι και η πάπια είναι αρκετά στιβαρά απο fiber glass με φανταστική βαφή Mossy Oak Shadow Grass Blades .
 
Δεν είναι Ασιατικά είναι Made in USA To πέλμα είναι από πολύ μαλακό υλικό και είναι λίγο ελαφρύτερα από τα ξύλινα μέρη
Όπως είχα γράψει οι τιμές είναι εξαιρετικά χαμηλές τα Cremator ( Σετ Waterfowl Medium Range kai Long Range Ported )σε προσφορά περίπου 36$ το ένα
 
Καλησπέρα από ότι κατάλαβα είναι περίπου 4-5 άστρα
Αν το έχιες χρησιμοποιήσει θα μας άρεσε να το συγκρίναμε με το BRAIN BELL που πραγματικά με έχει κερδίσει και είναι πραγματικά μια πραγματική επένδυση
Η τιμή που παραθέτεις είναι μικρότερη και από Αμερική
Πραγματική Ευκαιρία
Ευχαριστούμε
"Καλά Αίματα " που λέγανε οι παλιότεροι.
Το έχω χρησιμοποιήσει λίγο όταν πάω σκοπευτήριο θα το βάλω στον πίνακα γιατί στο κυνήγι δεν έχω εμπεριστατωμένη γνώμη απλώς μετά τα 15 μέτρα νιώθω ότι δύσκολα αστοχεί
 
Έχεις δίκιο μου θυμίζει λίγο ένα σπρίντερ που είχα αλλά στο κυνήγι θα βγουν οριστικά συμπεράσματα σε κάνα δεκαήμερο στην Μάνη στα ορτυκια
Ψαγμένες ημερομηνίες κατεβαίνεις στην Μάνη. Έχει σπάσει ο πολύς ο κόσμος και απολαμβάνεις κυνηγι
 
Ψαγμένες ημερομηνίες κατεβαίνεις στην Μάνη. Έχει σπάσει ο πολύς ο κόσμος και απολαμβάνεις κυνηγι
Με αυτά που έχω δει τα προηγούμενα χρόνια δεν είναι για νωρίτερα,αλλά το καρκίνωμα φίλε Κώστα είναι οι κράχτες τα παραδοσιακά κυνηγοτοπια είναι νεκρά βλέπεις ορτυκια σε άσχετα μερη και κυνηγούς να σταματούν κάθε τόσο να αφουγκραστούν κάνα κελάηδημα απο κραχτη μήπως και κάνουν κάτι. Δυστυχώς η μάστιγα αυτή δεν θα σταματήσει εύκολα,ξέρεις τι είναι να κυνηγούν 20 και άλλοι 200 να γυριζουν απραγοι επι καθημερινής βάσης
 
Με αυτά που έχω δει τα προηγούμενα χρόνια δεν είναι για νωρίτερα,αλλά το καρκίνωμα φίλε Κώστα είναι οι κράχτες τα παραδοσιακά κυνηγοτοπια είναι νεκρά βλέπεις ορτυκια σε άσχετα μερη και κυνηγούς να σταματούν κάθε τόσο να αφουγκραστούν κάνα κελάηδημα απο κραχτη μήπως και κάνουν κάτι. Δυστυχώς η μάστιγα αυτή δεν θα σταματήσει εύκολα,ξέρεις τι είναι να κυνηγούν 20 και άλλοι 200 να γυριζουν απραγοι επι καθημερινής βάσης
Δυστυχώς έτσι όπως τα λες είναι.. Τα τελευταία χρόνια όσον αφορά τα περάσματα των ορτυκιων παρατηρώ μια καθυστέρηση.. Περνάνε αρκετά πουλιά όλον τον Οκτώβριο και ελάχιστοι είναι αυτοί που τα παίρνουν είδηση.
 
Δεν είναι Ασιατικά είναι Made in USA To πέλμα είναι από πολύ μαλακό υλικό και είναι λίγο ελαφρύτερα από τα ξύλινα μέρη
Όπως είχα γράψει οι τιμές είναι εξαιρετικά χαμηλές τα Cremator ( Σετ Waterfowl Medium Range kai Long Range Ported )σε προσφορά περίπου 36$ το ένα

Καλησπέρα

Το σημερινό απόγευμα ημέρα συντήρησης
Η κυνηγετική δραστηριότητα είναι και όλες αυτές οι στιγμές που αφιερώνουμε στα σκυλιά στα όπλα και γενικά στην φροντίδα του εξοπλισμού μας .
Σας χρωστάω φωτογραφίες με την τελική μορφή του όπλου
Βάφτηκε η Βάση μέσα έξω
Βαφτηκε ο κορμός της σκανδάλης και ο κορμός του κλείστρου
Βαφτηκε ο μοχλός οπλίσεως γιατι ή βαφή που είχε ήταν ψιλοαπάδεκτη
Ο αλουμινιένιος μεταφορέας των φυσιγγίων που προστέθηκε ήταν ήδη κόκκινος
Επειδή όπως όλες οι βαφές για να έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα πρέπει να έχουν ένα ορισμένο πάχος και η βάση βα΄φηκε και εσωτερικά λειάνθηκε το πίσω μέρος της κάννης διότι θα είχαμε πρόβλημα άν και αυτό βαφόταν για να μπεί στη βάση "αβίαστα"
Λειάνθηκε το δαχτυλίδι αερίων στην κάννη
Επισκευάστηκε η ρίγα που ήταν λίγο απαράδεκτη από πτώσεις και χτυπήματα .
Ολο το όπλο λύθηκε και συντηρήθηκε (ελατήρια κλπ)

4697

4698

4699



4701

4702

Τα γράμματα με πρωτοβουλία του Οπλουργού βάφτηκαν με Deset Sand
Νομίζω το αποτέλεσμα είναι πολύ όμορφο .
ΥΓ οΙ Πέρδικές μας την έκαναν σήμερα αλλά η μέρα ήταν φανταστική
Να έχουμε πάντα υγεία και να μπορούμε να πηγαίνουμε στα βουνά

Καληνύχτα σε όλους
 
Καλησπέρα

Το σημερινό απόγευμα ημέρα συντήρησης
Η κυνηγετική δραστηριότητα είναι και όλες αυτές οι στιγμές που αφιερώνουμε στα σκυλιά στα όπλα και γενικά στην φροντίδα του εξοπλισμού μας .
Σας χρωστάω φωτογραφίες με την τελική μορφή του όπλου
Βάφτηκε η Βάση μέσα έξω
Βαφτηκε ο κορμός της σκανδάλης και ο κορμός του κλείστρου
Βαφτηκε ο μοχλός οπλίσεως γιατι ή βαφή που είχε ήταν ψιλοαπάδεκτη
Ο αλουμινιένιος μεταφορέας των φυσιγγίων που προστέθηκε ήταν ήδη κόκκινος
Επειδή όπως όλες οι βαφές για να έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα πρέπει να έχουν ένα ορισμένο πάχος και η βάση βα΄φηκε και εσωτερικά λειάνθηκε το πίσω μέρος της κάννης διότι θα είχαμε πρόβλημα άν και αυτό βαφόταν για να μπεί στη βάση "αβίαστα"
Λειάνθηκε το δαχτυλίδι αερίων στην κάννη
Επισκευάστηκε η ρίγα που ήταν λίγο απαράδεκτη από πτώσεις και χτυπήματα .
Ολο το όπλο λύθηκε και συντηρήθηκε (ελατήρια κλπ)

View attachment 4697

View attachment 4698

View attachment 4699



View attachment 4701

View attachment 4702

Τα γράμματα με πρωτοβουλία του Οπλουργού βάφτηκαν με Deset Sand
Νομίζω το αποτέλεσμα είναι πολύ όμορφο .
ΥΓ οΙ Πέρδικές μας την έκαναν σήμερα αλλά η μέρα ήταν φανταστική
Να έχουμε πάντα υγεία και να μπορούμε να πηγαίνουμε στα βουνά

Καληνύχτα σε όλους
κουκλι εγινε το εργαλειο
 
Καλησπέρα

Το σημερινό απόγευμα ημέρα συντήρησης
Η κυνηγετική δραστηριότητα είναι και όλες αυτές οι στιγμές που αφιερώνουμε στα σκυλιά στα όπλα και γενικά στην φροντίδα του εξοπλισμού μας .
Σας χρωστάω φωτογραφίες με την τελική μορφή του όπλου
Βάφτηκε η Βάση μέσα έξω
Βαφτηκε ο κορμός της σκανδάλης και ο κορμός του κλείστρου
Βαφτηκε ο μοχλός οπλίσεως γιατι ή βαφή που είχε ήταν ψιλοαπάδεκτη
Ο αλουμινιένιος μεταφορέας των φυσιγγίων που προστέθηκε ήταν ήδη κόκκινος
Επειδή όπως όλες οι βαφές για να έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα πρέπει να έχουν ένα ορισμένο πάχος και η βάση βα΄φηκε και εσωτερικά λειάνθηκε το πίσω μέρος της κάννης διότι θα είχαμε πρόβλημα άν και αυτό βαφόταν για να μπεί στη βάση "αβίαστα"
Λειάνθηκε το δαχτυλίδι αερίων στην κάννη
Επισκευάστηκε η ρίγα που ήταν λίγο απαράδεκτη από πτώσεις και χτυπήματα .
Ολο το όπλο λύθηκε και συντηρήθηκε (ελατήρια κλπ)

View attachment 4697

View attachment 4698

View attachment 4699



View attachment 4701

View attachment 4702

Τα γράμματα με πρωτοβουλία του Οπλουργού βάφτηκαν με Deset Sand
Νομίζω το αποτέλεσμα είναι πολύ όμορφο .
ΥΓ οΙ Πέρδικές μας την έκαναν σήμερα αλλά η μέρα ήταν φανταστική
Να έχουμε πάντα υγεία και να μπορούμε να πηγαίνουμε στα βουνά

Καληνύχτα σε όλους
Μπράβο φίλε μου.
Πανέμορφο το εργαλείο....Η 11-87 έβγαινε max5 ή είναι ξύλινη και εκτός τη Cetakote την έκανες υδρογραφία....;;;
 
Μπράβο φίλε μου.
Πανέμορφο το εργαλείο....Η 11-87 έβγαινε max5 ή είναι ξύλινη και εκτός τη Cetakote την έκανες υδρογραφία....;;;

Καλησπέρα

Στην Αμερική πωλούνται από την Ρεμινγτον το σετ κοντακι-πάπα
Δες προηγούμενο ποστ για τα λινκς που τα εχω παραγγείλει
Δεν είναι Max 5 Είναι Mossy Oak Shadow Grass Blades όπως η V3 το νέο μοντέλο
Πραγματικά παμφθηνα

4748
 
Γνωρίζει κανείς γιατί ο κώνος κάνει διχρωμια σε καινούργια v3?View attachment 4193
Μια χαρά είναι ο κώνος. Τα σύννεφα στο βάθος που αντανακλούν το φως, ηριδίζουν και το αποτέλεσμα στο δίνει ο κώνος. Συμβαίνει σε όλα τα όπλα, ιδιαίτερα στα αχρωμίωτα. Να την κοιτάξεις σε φως λαμπτήρα (σε ανάκλαση από λευκό τοίχο)
 

Attachments

  • P1210006.JPG
    P1210006.JPG
    111,4 KB · Προβολές: 37
Μια χαρά είναι ο κώνος. Τα σύννεφα στο βάθος που αντανακλούν το φως, ηριδίζουν και το αποτέλεσμα στο δίνει ο κώνος. Συμβαίνει σε όλα τα όπλα, ιδιαίτερα στα αχρωμίωτα. Να την κοιτάξεις σε φως λαμπτήρα (σε ανάκλαση από λευκό τοίχο)
Αν προσέξεις δεν λέω για την αντανάκλαση λέω για τον κώνο που είναι σα σαγρε και πιο μαύρος
 
Μια χαρά είναι η κάνη . Έτσι είναι κι στα προηγούμενα μοντέλα . Βαλε τα μαμά τσοκ πάνω κι θα δεις τι φτιάχνει .
Έχω κάτι θεματακια με τα χοντρά φυσίγγια nsi και condor 6 και 5 τινάζει τα αγριοπερίστερα και φεύγουν στα 30 μέτρα βάζω 7πελαγκρι 34και όλα καλά.Σκοπευω να πάω για φάσες και προβληματίζομαι στα χοντρά καμία πρόταση?
 
Έχω κάτι θεματακια με τα χοντρά φυσίγγια nsi και condor 6 και 5 τινάζει τα αγριοπερίστερα και φεύγουν στα 30 μέτρα βάζω 7πελαγκρι 34και όλα καλά.Σκοπευω να πάω για φάσες και προβληματίζομαι στα χοντρά καμία πρόταση?
Θα σου έλεγα percorso 36 g αλλά έχει ζέστη ακόμη . Τα F2 δεν τα πάει καθόλου με την ζέστη η V3 . Πέρσι με τέτοιο καιρό ( ζεστό ) έριχνα lampro μπλε . Τα είχα χρόνια στην άκρη κι τα έριξα με καλά απαοτελεσματα . Τι να σου πω τώρα ... ρώτησε κι τον Alex που είναι ποιο πολύ ψαγμένος .
 
Back
Top