Remington Team

Γνωρίζει κανείς γιατί ο κώνος κάνει διχρωμια σε καινούργια v3?View attachment 4193
Θέμα λείανσης πιστεύω . Οι κώνοι πάντα δεν είναι στα μαμά όπλα όσο λειασμενη είναι η κάνη . Ίσως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω να μας πει .
 
Γνωρίζει κανείς γιατί ο κώνος κάνει διχρωμια σε καινούργια v3?View attachment 4193
Θέμα λείανσης πιστεύω . Οι κώνοι πάντα δεν είναι στα μαμά όπλα όσο λειασμενη είναι η κάνη . Ίσως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω να μας πει .
Ίσως πω και βλακεία......θα μαντέψω.......Πιστεύω πως από την τριβή του (αλεζουάρ αν το λέω καλά)......είναι ίσως η απότομη αλλαγή θερμοκρασίας του μετάλλου από την τριβή.....(το λεγόμενο άναμα)...
 
Γνωρίζει κανείς γιατί ο κώνος κάνει διχρωμια σε καινούργια v3?View attachment 4193
Πάρε μια βέργα καθαρισμού αλουμινίου. Βάλε 000 ατσαλομμαλο μπροστά. Ψεκάσε το με λίγο Dw 40. Μετά με ένα κατσαβίδι μπαταρίας, η ενα τρυπάνι με αργές στροφές βάζοντας φυσικά την βέργα μπροστά, τρίψε καλα τον κώνο. Καθαρό πανί στεγνό μετά, κ θα είναι ίδιο με τον αυλό το χρώμα
 
Πάρε μια βέργα καθαρισμού αλουμινίου. Βάλε 000 ατσαλομμαλο μπροστά. Ψεκάσε το με λίγο Dw 40. Μετά με ένα κατσαβίδι μπαταρίας, η ενα τρυπάνι με αργές στροφές βάζοντας φυσικά την βέργα μπροστά, τρίψε καλα τον κώνο. Καθαρό πανί στεγνό μετά, κ θα είναι ίδιο με τον αυλό το χρώμα
Ωραία ακούγεται αν κάνω ζημιά στο όπλο?
 
Όχι ο κωνος μαυρίζει το άλλο είναι αντανάκλαση του φωτός
Ετσι ηταν και η δικη μου Ηλια και χειροτερα γιατι δεν την καθαριζε ποτε ο προηγουμενος, η λυση ηταν δραπανο με ορειχαλκινη βουρτσα και πολυ ψιλο ατσαλομαλλο, επισης δοκιμασα μπρασο αλοιφη flitz αλλα την καλυτερη δουλεια την εκανα με αλοιφη αυτοκινητου 3Μ που αφαιρει γρατσουνιες.
Πριν εφαρμοσω αυτα που σου γραφω ο κωνος επιανε πολυ βρωμα παντα μετα τις τουφεκιες, μετα το γυαλισμα που εκανα καθαριζει παντα αμεσως με την βουρτσα και ειναι καθρεπτης
 
Ετσι ηταν και η δικη μου Ηλια και χειροτερα γιατι δεν την καθαριζε ποτε ο προηγουμενος, η λυση ηταν δραπανο με ορειχαλκινη βουρτσα και πολυ ψιλο ατσαλομαλλο, επισης δοκιμασα μπρασο αλοιφη flitz αλλα την καλυτερη δουλεια την εκανα με αλοιφη αυτοκινητου 3Μ που αφαιρει γρατσουνιες.
Πριν εφαρμοσω αυτα που σου γραφω ο κωνος επιανε πολυ βρωμα παντα μετα τις τουφεκιες, μετα το γυαλισμα που εκανα καθαριζει παντα αμεσως με την βουρτσα και ειναι καθρεπτης
Δεν φοβηθηκες μην κάνεις ζημιά στο όπλο;Πώς γίνεται καινούργιο όπλο να βγάζει τέτοια μαυρίλα είναι σα σαγρε ο κωνος το όπλο έδειχνε εσωτερικά ότι έχει ρίξει δεκάδες φυσίγγια πριν το καθαρίσω

Απάντηση
Report Επεξεργασία Delete
 
Τι ζημια να κανω? Δεν γινεται ετσι ευκολα ζημια μη φοβασαι...να το αφηνα ετσι δεν υπηρχε περιπτωση γιατι το εβλεπα και τρελαινομουν...ο κωνος βασικα ειναι ετσι απ το εργαλειο που εχουν χρησιμοποιησει, μπορεις να πας και σε καποιον ειδικο να στον γυαλισει αλλα γνωμη μου ειναι να το κανεις μονος σου
 
Τι ζημια να κανω? Δεν γινεται ετσι ευκολα ζημια μη φοβασαι...να το αφηνα ετσι δεν υπηρχε περιπτωση γιατι το εβλεπα και τρελαινομουν...ο κωνος βασικα ειναι ετσι απ το εργαλειο που εχουν χρησιμοποιησει, μπορεις να πας και σε καποιον ειδικο να στον γυαλισει αλλα γνωμη μου ειναι να το κανεις μονος σου
.think.Ευχαριστώ μάλλον θα το κάνω γιατί τρελαίνομαι να το βλέπω αφού πρώτα ξεπεράσω το ψυχολογικό σοκ
 
Πάρε μια βέργα καθαρισμού αλουμινίου. Βάλε 000 ατσαλομμαλο μπροστά. Ψεκάσε το με λίγο Dw 40. Μετά με ένα κατσαβίδι μπαταρίας, η ενα τρυπάνι με αργές στροφές βάζοντας φυσικά την βέργα μπροστά, τρίψε καλα τον κώνο. Καθαρό πανί στεγνό μετά, κ θα είναι ίδιο με τον αυλό το χρώμα
Αν έννοιες WD 40 , νομίζω ότι δεν πρέπει να βάζεις στην κάνη . Μάλιστα πολύ γνωστός δάσκαλος σκοποβολής είπε : απαγορεύεται δια ροπάλου WD 40 σε όπλο κι ειδικά μέσα στην κάνη : .
 
Αν έννοιες WD 40 , νομίζω ότι δεν πρέπει να βάζεις στην κάνη . Μάλιστα πολύ γνωστός δάσκαλος σκοποβολής είπε : απαγορεύεται δια ροπάλου WD 40 σε όπλο κι ειδικά μέσα στην κάνη : .
Δεν ξέρω τι είπε ο δάσκαλος. Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ όπως γράφω στο μυνημα, τουλάχιστον για δέκα χρόνια κ σε χρωμιωμενες κ σε αχρωμιωτες κάνες κ πότε δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα
 
Last edited:
Δεν ξέρω τι είπε ο δάσκαλος. Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ όπως γράφω στο μυνημα, τουλάχιστον για δέκα χρόνια κ σε χρωμιωμενες κ σε αχρωμιωτος κάνες κ πότε δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα
Οκ .
 
Αν έννοιες WD 40 , νομίζω ότι δεν πρέπει να βάζεις στην κάνη . Μάλιστα πολύ γνωστός δάσκαλος σκοποβολής είπε : απαγορεύεται δια ροπάλου WD 40 σε όπλο κι ειδικά μέσα στην κάνη : .
Για να πουλάνε τα ακριβά επώνυμα
Εγώ περνώ ένα παρόμοιο από τα jumbo και δεν είχα προβλήματα ποτέ με 1,9 ευρώ
 
Καλησπέρα από ότι κατάλαβα είναι περίπου 4-5 άστρα
Αν το έχιες χρησιμοποιήσει θα μας άρεσε να το συγκρίναμε με το BRAIN BELL που πραγματικά με έχει κερδίσει και είναι πραγματικά μια πραγματική επένδυση
Η τιμή που παραθέτεις είναι μικρότερη και από Αμερική
Πραγματική Ευκαιρία
Ευχαριστούμε
"Καλά Αίματα " που λέγανε οι παλιότεροι.
 
Back
Top