Pointer

Να το χαίρεσε φιλε μου.
Καλοτυχο κ γεματο χαρες κ επιτυχιες.
Νιωθω την χαρα κ την συγκηνηση σου.
Κ οσο για το μα τους δινεις αγάπη. ....μαζι σου με χιλια.
Αγαπη κ χρονο ενα δινεις εσύ δεκα περνεις πισω
 
Σάκη δεν θέλω να σε ανυσηχήσω αλλά πρέπει να σου πω οτι πριν κάποια χρόνια το μικρόσωμο σκυλάκι που έχω στην γέννα του δεν κατάφερε να βγάλει όλα τα κουτάβια, χωρίς εγω να καταλάβω κάτι, με συνέπεια να μολυνθεί το γάλα της (όπως αργότερα μου είπε ο κτηνίατρος) και μετά απο δύο μέρες αν θυμάμαι καλά αρχισε ένα ένα κουτάβι να φεύγει.
Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να ζήσεις μεγάλες στιγμές με το νέο μέλος :)
 
σας ευχαριστω ωλουσαςςςςς ρε παιδιαααα,,,και μαλιστα γηνωμαι και μπαμπας πρωτη φωραααα μιας και δεν ειμαι παντρεμενως.my man..sarcastic..sarcastic. να δητε πηραγμα που πεφτη με τα φιλαρακια που με κωλανε δηλ,,μωνο ενα κουταβιιιι.very shoked. εκανεεε και εγω τους απαντω,ενα αλα κανη για δεκααα,,η αλλιως ενα σκυλιιιι ανεκτημητης αξιαςςςς συλεκτικοοοοο.exciting..exciting..ass..ass..ass.
 
δ
Σάκη δεν θέλω να σε ανυσηχήσω αλλά πρέπει να σου πω οτι πριν κάποια χρόνια το μικρόσωμο σκυλάκι που έχω στην γέννα του δεν κατάφερε να βγάλει όλα τα κουτάβια, χωρίς εγω να καταλάβω κάτι, με συνέπεια να μολυνθεί το γάλα της (όπως αργότερα μου είπε ο κτηνίατρος) και μετά απο δύο μέρες αν θυμάμαι καλά αρχισε ένα ένα κουτάβι να φεύγει.
Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να ζήσεις μεγάλες στιγμές με το νέο μέλος :)
δεν με ανυσηχης φιλαρακι ισα ισα γιαυτο ειμαστε ολη παρεα εδω στο φωρουμ για να ανταλασουμε κουβεντες και εμπειριεςςς,,με τον κτηνιατρωμου ειμαι σε συνεχη επαφη ακωμηη.RESPECT.
 
γιασας παιδες δυστηχως σημερα το πρωι βρηκα το κουταβι νεκρο,,ητανε μελανιασμενη η κιλιατου τωρα το τι εγηνε δεν ξερω μηπως το πλακωσε και η μανα σαν πρωταρα που ητανες;; η σκυλα παντως ειναι ζωηρη και φεναιτε μια χαρα,,,τωρα θα μιλησω και με τον γιατρο γιατι πρωεχη η υγεια της μανας πανω απωλα:(:(
 
γιασας παιδες δυστηχως σημερα το πρωι βρηκα το κουταβι νεκρο,,ητανε μελανιασμενη η κιλιατου τωρα το τι εγηνε δεν ξερω μηπως το πλακωσε και η μανα σαν πρωταρα που ητανες;; η σκυλα παντως ειναι ζωηρη και φεναιτε μια χαρα,,,τωρα θα μιλησω και με τον γιατρο γιατι πρωεχη η υγεια της μανας πανω απωλα:(:(
Κρίμα ρε Σάκη τι να πούμε τώρα......
 
Δεν πειράζει Σάκη... Επειδή προέχει πλέον η υγεία της σκύλας, όπως είπες, πήγαινέ την το συντομότερο δυνατό στον γιατρό για ένα τσεκ - απ ...
 
Σακη μετα την γεννα η μανα οπωσδηποτε παει στον γιατρό.
Ελεγχει οτι δεν εχει μεινει μέσα κουτάβι κ της βαζει ενεση ωστε να ''καθαρισει'' κ να μην έχει φοβο μολυνσης.
Επιπλέον σε καθε γεννα φτθαχνουμε ενα κουτι ανοικτό με ''χωνιασματα'' στο πλαι που εμποδιζουν την μανα να ξαπλώσει στα μικρα.
Επειδη ειπες οτι ειχες συνεχεια επικοινωνια με το γιατρό θεωρησα οτι ολα αυτα ητσν δεδομενα.
Λυπαμε για το σκυλακι φιλε πραγματικα.
Μην σε παρει απο κατω.
Θα κάνεις αλλη γεννα.
Πρωτα ομως πάρε την μανα στο γιατρό αμεσα να δει οτι ολα είναι καλά.
Να σε καλα κ θα κάνεις αλλα σκυλακια μην στεναχωριεσε.
 
ναστε καλα ρε παιδιαααα , σιγουρα με στεναχωρησε πωληηη,,η φουκαριαρα η σκυλα ψαχνη ακωμη το κουταβι,,,,,,μαλιστα εκλησα ραντεβου με τον γιατρο αυριο για να κανουμε εξεταση αιματος και υπερηχο στην μιτρα και γενικα στην κιλιακη χωρα και να την δωσουμε και χαπια να κωψη το γαλα,,,,,να ειναι γερη η ποιντερινα και του χρονου θα την βαλω παλη,,,,και να απωλαφσουμε και φετως της φερμεστηςςς,,,,υγεια πανω απολααααα,,,,,σας ευχαριστω ολους παιδεςςςς.RESPECT.
 
γιασας παιδες δυστηχως σημερα το πρωι βρηκα το κουταβι νεκρο,,ητανε μελανιασμενη η κιλιατου τωρα το τι εγηνε δεν ξερω μηπως το πλακωσε και η μανα σαν πρωταρα που ητανες;; η σκυλα παντως ειναι ζωηρη και φεναιτε μια χαρα,,,τωρα θα μιλησω και με τον γιατρο γιατι πρωεχη η υγεια της μανας πανω απωλα:(:(

Λυπαμε πολυ Σακη :(
 
γιασας παιδεςςς,,τελικα σημερα καναμε ολες της εξετασης στην σκυλα και ειναι μια χαρααα,,,καναμε και μια κουβεντα με τον γιατρο γιατι δεν εκανε παραπανω κουταβια και εκανε ενα μωνο και πεθανε μετα 3μερες,,και η εκδωχες ητανε δυο τρης αλλα σημασια εχη οτι ειναι καλα η σκυλα,,του χρονου πρωτα ο θεος θα την βαλουμε παλη
 
Σημασία έχει που είναι καλά η σκύλα.
Κρίμα βέβαια για το κουταβάκι, ψυχούλα ήταν κι αυτή που δεν τα κατάφερε.
Ένας από τους πολλούς λόγους που δεν είχα θηλυκό είναι και η απώλειες των μικρών(παιδικό τραύμα).
Να χαίρεσαι την σκύλα σου και να την προσέχεις.
 
Back
Top