Pointer

Ξέρω και γω τέτοιες περιπτώσεις έχω και γω ένα σετερ όπως τ περιγράφεις με το πόδι εντελώς έξω κυνηγάει αξιοπρεπώς Αλλά μέχρι εκεί δε μπορείς.να ζευγαρώσεις δεν είναι αυτό που θα ταν
Αυτό π βλέπω είναι ότι ο σκύλος στα χωράφια και στ δρόμο πάει στο βουνό χωλαίνει και είναι και το ξενέρωμα που τρως ένοειται θα το κρατήσω τ σκυλί
Ναι έτσι είναι εγώ δεν τον ζευγάρωσαν ποτέ και ναι όταν βλέπεις της δυνατότητες του την ευκολία εύρεσης θηραμάτων και να μην μπορείς να έχεις έναν απόγονο του εκεί πραγματικά τρελένεσαι.
 
τα pointerδεν ειναι τυχαια φιλε δημητρη ;)
Για τον Πετρόχειλο το είπα, κυρίως.
Πανευρωπαϊκό βουνού,πρώτος, με κυναγωγό το γιό του.
Τώρα, πανευρωπαϊκό μπεκάτσας, πάλι πρώτος.Πάντα με πόιντερ.
Τί να λέμε τώρα, μεγάλη ιστορία και προσφορά,στην κυνοφιλία.
Και έπεται συνέχεια...
Συγχαρητήρια και πάλι.
 
Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους κ πάντα με επιτυχίες.
Δεν συνηθίζω να μιλάω για τα σκυλιά μου αλλά θέλω να πω κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση κ δεν κρύβω ότι χάρηκα πάρα πολύ όταν το πρωτοείδα.
Ένα κουτάβι 51 ημερών στην προσπάθεια του να βγει ανεβαίνει το πλέγμα της περίφραξης της κλούβας γύρω στο ενάμιση μέτρο.
Αυτό το ξεκινησε 45 ημερών κ σταδιακά ανεβαίνει όλο κ πιο πάνω.
Θα μου πείτε σκύλος είναι ρε φίλε κ όχι αράχνη.
Δεν ξέρω αλλά εμένα μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση
Έχετε παρατηρήσει παρόμοιες συμπεριφορές τόσο νωρίς?
 
Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους κ πάντα με επιτυχίες.
Δεν συνηθίζω να μιλάω για τα σκυλιά μου αλλά θέλω να πω κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση κ δεν κρύβω ότι χάρηκα πάρα πολύ όταν το πρωτοείδα.
Ένα κουτάβι 51 ημερών στην προσπάθεια του να βγει ανεβαίνει το πλέγμα της περίφραξης της κλούβας γύρω στο ενάμιση μέτρο.
Αυτό το ξεκινησε 45 ημερών κ σταδιακά ανεβαίνει όλο κ πιο πάνω.
Θα μου πείτε σκύλος είναι ρε φίλε κ όχι αράχνη.
Δεν ξέρω αλλά εμένα μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση
Έχετε παρατηρήσει παρόμοιες συμπεριφορές τόσο νωρίς?
Οπότε δε θα έχεις θέμα.... όπου υπάρχει ορθοπλαγιά θα την ανεβαίνει....χαχαχα.... πολύ παλιά είχα μια σκύλα σεττερ που σκαρφάλωνε και έβγαινε από την κλούβα..... ώσπου βάλαμε πλέγμα και από πάνω και ησυχασαμε. Αυτό το κουτάβι να κρατήσεις....που θέλει να είναι ανεξάρτητο και φεύγει....
 
Last edited:
Οπότε δε θα έχεις θέμα.... όπου υπάρχει ορθοπλαγιά θα την ανεβαίνει....χαχαχα.... πολύ παλιά είχα μια σκύλα σεττερ που σκαρφάλωνε και έβγαινε από την κλούβα..... ώσπου βάλαμε πλέγμα και από πάνω και ησυχασαμε. Αυτό το κουτάβι να κρατήσεις....που θέλει να είναι ανεξάρτητο και φεύγει....
Βασίλη χρόνια πολλά για τη γιορτή σου.
Ναι τα σεττερ το κάνουν περισσότερο.
Για μένα είναι ένα κλικ πιο έξυπνα.
Έχω κ τις 2 ράτσες
 
Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους κ πάντα με επιτυχίες.
Δεν συνηθίζω να μιλάω για τα σκυλιά μου αλλά θέλω να πω κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση κ δεν κρύβω ότι χάρηκα πάρα πολύ όταν το πρωτοείδα.
Ένα κουτάβι 51 ημερών στην προσπάθεια του να βγει ανεβαίνει το πλέγμα της περίφραξης της κλούβας γύρω στο ενάμιση μέτρο.
Αυτό το ξεκινησε 45 ημερών κ σταδιακά ανεβαίνει όλο κ πιο πάνω.
Θα μου πείτε σκύλος είναι ρε φίλε κ όχι αράχνη.
Δεν ξέρω αλλά εμένα μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση
Έχετε παρατηρήσει παρόμοιες συμπεριφορές τόσο νωρίς?
Στέλιο το δικό μου είχε ένα πρόβλημα ανατομίας και όταν το είδα να σηκώνεται στα πίσω πόδια και να προσπαθεί να βγει έξω από το κλουβί χάρηκα και βασικά του έκανε καλό , όμως αυτό του έγινε συνήθεια με συνέπεια να βγαίνει έξω και εγώ να προσπαθώ να βάλω σύρμα πιο ψηλά , έτσι καλό είναι να του το κόψεις γιατί όντως θα γίνει αράχνη
 
Οπότε δε θα έχεις θέμα.... όπου υπάρχει ορθοπλαγιά θα την ανεβαίνει....χαχαχα.... πολύ παλιά είχα μια σκύλα σεττερ που σκαρφάλωνε και έβγαινε από την κλούβα..... ώσπου βάλαμε πλέγμα και από πάνω και ησυχασαμε. Αυτό το κουτάβι να κρατήσεις....που θέλει να είναι ανεξάρτητο και φεύγει....
Το παραπάνω το έστειλα κατά λάθος πριν προλάβω να ολοκληρώσω
Έχω κ ποιντερ κ σεττερ λοιπόν με το ποιντερ να έχει προβάδισμα τις ζεστές ημέρες κ το σεττερ να κλέβει την παράσταση το χειμώνα.
Προσωπικά έχω κ στις δύο ράτσες μεγάλη αδυναμία
 
Στέλιο το δικό μου είχε ένα πρόβλημα ανατομίας και όταν το είδα να σηκώνεται στα πίσω πόδια και να προσπαθεί να βγει έξω από το κλουβί χάρηκα και βασικά του έκανε καλό , όμως αυτό του έγινε συνήθεια με συνέπεια να βγαίνει έξω και εγώ να προσπαθώ να βάλω σύρμα πιο ψηλά , έτσι καλό είναι να του το κόψεις γιατί όντως θα γίνει αράχνη
Σταύρο έχεις δίκιο.
Από τη μια είναι ωραίο να βλέπεις μια τέτοια αντάρτισσα ( θυληκο είναι) να τα κάνει αυτά αλλά αυτό δεν είναι κ απαραίτητα ένδειξη εξυπνάδας κ φυσικά δείχνει από τώρα ότι ίσως θα χρειαστεί πιο σωστή κ σοβαρή αντιμετώπιση στην εκπαίδευση.
 
Καλή χρονιά κ χρόνια πολλά σε όλους κ πάντα με επιτυχίες.
Δεν συνηθίζω να μιλάω για τα σκυλιά μου αλλά θέλω να πω κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση κ δεν κρύβω ότι χάρηκα πάρα πολύ όταν το πρωτοείδα.
Ένα κουτάβι 51 ημερών στην προσπάθεια του να βγει ανεβαίνει το πλέγμα της περίφραξης της κλούβας γύρω στο ενάμιση μέτρο.
Αυτό το ξεκινησε 45 ημερών κ σταδιακά ανεβαίνει όλο κ πιο πάνω.
Θα μου πείτε σκύλος είναι ρε φίλε κ όχι αράχνη.
Δεν ξέρω αλλά εμένα μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση
Έχετε παρατηρήσει παρόμοιες συμπεριφορές τόσο νωρίς?
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο, σε πόιντερ.
Θα συμφωνήσω ότι τα σέττερ,ως πιό αιλουροειδή,έχουν τάση να σκαρφαλώνουν.
 
Back
Top