Pointer

Καλημέρα στους ποιντεραδες. Ρε παιδιά για βοηθήστε μιας και στην φυλη δν έχω εμπειρία. Τα κουτάβια όταν τα πρωτοβγαζετε στο κυνήγι τα πουλιά που ξεσηκώνουν τα κουτάβια ή εσείς τα τουφεκατε ή περιμένετε μέχρι να φερμαρουν κάποιο σταθερά για να ρίξετε? Ξεκινάω τον κουταβακο μου μόνο του χωρίς άλλο μεγαλύτερο και μια και τον υπολογίζω για τον μοναδικό μου σκύλο για τα επόμενα χρόνια φοβάμαι μην κάνω καμιά ζημιά. Ως επί το πλείστον για μπεκάτσα αναφέρομαι.. Όπου έχω ρωτήσει άλλοι μου λένε τουφεκα αφοβα και άλλοι ΠΕΡΙΜΕΝΕ καρτερικα μέχρι να φερμαρει σταθερά. Την βοήθεια σας..
Το δεύτερο. Αλλά μην φοβάσαι. Την φέρμα του θα την βγάλει στην επιφάνεια αργά ή γρήγορα.
 
Καλημέρα στους ποιντεραδες. Ρε παιδιά για βοηθήστε μιας και στην φυλη δν έχω εμπειρία. Τα κουτάβια όταν τα πρωτοβγαζετε στο κυνήγι τα πουλιά που ξεσηκώνουν τα κουτάβια ή εσείς τα τουφεκατε ή περιμένετε μέχρι να φερμαρουν κάποιο σταθερά για να ρίξετε? Ξεκινάω τον κουταβακο μου μόνο του χωρίς άλλο μεγαλύτερο και μια και τον υπολογίζω για τον μοναδικό μου σκύλο για τα επόμενα χρόνια φοβάμαι μην κάνω καμιά ζημιά. Ως επί το πλείστον για μπεκάτσα αναφέρομαι.. Όπου έχω ρωτήσει άλλοι μου λένε τουφεκα αφοβα και άλλοι ΠΕΡΙΜΕΝΕ καρτερικα μέχρι να φερμαρει σταθερά. Την βοήθεια σας..
Τουφεκα μια 2 στην αρχή ...και πεσμένη να είναι να πάει από πάνω να φερμαρει πάλι κέρδος είναι. Όταν έχει καταλάβει τι γίνεται μετά μπορείς να παίξεις το παιχνίδι της υπομονής
 
Τουφέκα μόνο αν σηκώνονται από σένα, μακριά από το σκύλο. Μετά βαλτον να το μυρίσει ή ριχτο να κάνει απορτ και επιβράβευσε τον , αν το φέρει άθικτο.
Αυτό για να καταλάβει τι ψάχνουμε.
Ότι σηκώνει αφερμάριστο , μην το τουφεκάς.
 
και καπιες φωτο παιδες ,,εδω και 17 ετη που περασανε με τα ποιντερακιαμου απο τα χεριαμουυυυ,,,εχω μεγαλη χαραααα αλα και θλιψηηη σε αυτα τα σκυλακιαμου διωτι μου χαρησανε ωμορφες στιγμες σε ολαμου τα κυνηγιαααα,,ΥΓ για μενα αυτα τα σκυλια ητανε οτι καλητερο ειχα ,,η dora,,και η nara,δεν θα της ξεχασω ποτεεεεεεεε.shake hands.what education do you need to become a forensic anthropologist καλα κυνηγια να εχουνε τα σκυλακια ολου του κοσμουυυυ που χασανεε.shake hands.
 
εντως ημερων ειναι να δω εναν ποιντερακλαααα πρως αγωραααα,,μαλων θα κλησω την αγωρα ,ο σκυλος 5 ετων και κυνηγιμενως στο φουλλλ και περδικααα,,,,,,αντε με το καλοοοοο .shake hands. φωτο δεν βαζω για να μην πεση κανα κακο ματιιι φιλεμου νησιωτηηηη.think.
 
εντως ημερων ειναι να δω εναν ποιντερακλαααα πρως αγωραααα,,μαλων θα κλησω την αγωρα ,ο σκυλος 5 ετων και κυνηγιμενως στο φουλλλ και περδικααα,,,,,,αντε με το καλοοοοο .shake hands. φωτο δεν βαζω για να μην πεση κανα κακο ματιιι φιλεμου νησιωτηηηη.think.
Αντε με το καλό φίλε να ξανα μπεις στο σωστό δρόμο με τις παλιοσφουγγαριστρες που έμπλεξες .sarcastic. .sarcastic. .love. .wash.
 
εντως ημερων ειναι να δω εναν ποιντερακλαααα πρως αγωραααα,,μαλων θα κλησω την αγωρα ,ο σκυλος 5 ετων και κυνηγιμενως στο φουλλλ και περδικααα,,,,,,αντε με το καλοοοοο .shake hands. φωτο δεν βαζω για να μην πεση κανα κακο ματιιι φιλεμου νησιωτηηηη.think.
Σάκη μην πάρεις pointer ....θα καταντήσεις και εσύ μετά σαν τον Βίκτωρα,θα βγαίνεις για παπιά όχι για μπεκάτσα.sarcastic.
 
γιασας παιδεςςςς,,χθες απωκτησα μια ποιντερινα 2,5 ετων με πωλη καλο pedigree .shake hands. και κυνηγημενω σκυλακι στην μπεκατσα κτλ .my man. πιστευω θα παρη στην καρδιαμου μια θεση να μου αναπληρωση την απωλεια του πρωσφατου θανατου της δικιασμου ποιντερινας που την μιαζη κιωλας αρκαιτααα,,,σιγα σιγα γνωριζωμαστε με την ΜΕΛΙΤΑ και δηχνη να εχη πωλη καλο χαρακτηρα, υπακουη κτλ.shake hands.ΥΓ ευχωμαι να γεραση στα χεριμουυυthe grill house wilmington north carolina .my man.
 
γιασας παιδεςςςς,,χθες απωκτησα μια ποιντερινα 2,5 ετων με πωλη καλο pedigree .shake hands. και κυνηγημενω σκυλακι στην μπεκατσα κτλ 9.my man. πιστευω θα παρη στην καρδιαμου μια θεση να μου αναπληρωση την απωλεια του πρωσφατου θανατου της δικιασμου ποιντερινας που την μιαζη κιωλας αρκαιτααα,,,σιγα σιγα γνωριζωμαστε με την ΜΕΛΙΤΑ και δηχνη να εχη πωλη καλο χαρακτηρα, υπακουη κτλ.shake hands.ΥΓ ευχωμαι να γεραση στα χεριμουυυthe grill house wilmington north carolina .my man.
Μπραβω ρε Σακαρε....... .love.
Ειμαι σιγουρος οτι στα χερια σου αυτος ο σκυλος στανταρ θα ειναι καλοτυχος....
Γιατι ξερω οτι εισαι ενας ανθρωπος που τα αγαπας και ασχολησε . . . . .
Καλος μας ηλθε λοιπον η Μελιτα, και ευχομαι να σου χαρισει ακομη περισσοτερες μπεκατσες.

ΥΓ. (γιατι για τσιχλες ειμαι σιγουρος οτι θα απορταρη πολλες) .very funny.
 
γιασας παιδεςςςς,,χθες απωκτησα μια ποιντερινα 2,5 ετων με πωλη καλο pedigree .shake hands. και κυνηγημενω σκυλακι στην μπεκατσα κτλ .my man. πιστευω θα παρη στην καρδιαμου μια θεση να μου αναπληρωση την απωλεια του πρωσφατου θανατου της δικιασμου ποιντερινας που την μιαζη κιωλας αρκαιτααα,,,σιγα σιγα γνωριζωμαστε με την ΜΕΛΙΤΑ και δηχνη να εχη πωλη καλο χαρακτηρα, υπακουη κτλ.shake hands.ΥΓ ευχωμαι να γεραση στα χεριμουυυthe grill house wilmington north carolina .my man.
Σάκη να την χαρείς πολλά χρόνια φίλε. Καλότυχη πάνω απ'όλα η Μελίτα σου :)
 
γιασας παιδεςςςς,,χθες απωκτησα μια ποιντερινα 2,5 ετων με πωλη καλο pedigree .shake hands. και κυνηγημενω σκυλακι στην μπεκατσα κτλ .my man. πιστευω θα παρη στην καρδιαμου μια θεση να μου αναπληρωση την απωλεια του πρωσφατου θανατου της δικιασμου ποιντερινας που την μιαζη κιωλας αρκαιτααα,,,σιγα σιγα γνωριζωμαστε με την ΜΕΛΙΤΑ και δηχνη να εχη πωλη καλο χαρακτηρα, υπακουη κτλ.shake hands.ΥΓ ευχωμαι να γεραση στα χεριμουυυthe grill house wilmington north carolina .my man.
.RESPECT..RESPECT..shake hands.
Μπράβο ρε Σάκη....Να τη χαίρεσε τη σκυλίτσα σου....εύχομαι ατελείωτες φέρμες κ πάντα γερή.
 
γιασας παιδεςςςς,,χθες απωκτησα μια ποιντερινα 2,5 ετων με πωλη καλο pedigree .shake hands. και κυνηγημενω σκυλακι στην μπεκατσα κτλ .my man. πιστευω θα παρη στην καρδιαμου μια θεση να μου αναπληρωση την απωλεια του πρωσφατου θανατου της δικιασμου ποιντερινας που την μιαζη κιωλας αρκαιτααα,,,σιγα σιγα γνωριζωμαστε με την ΜΕΛΙΤΑ και δηχνη να εχη πωλη καλο χαρακτηρα, υπακουη κτλ.shake hands.ΥΓ ευχωμαι να γεραση στα χεριμουυυthe grill house wilmington north carolina .my man.
Κούκλα είναι Σάκη!!!
Να κυνηγάτε παρέα πολλά χρόνια σου εύχομαι!
 
Back
Top