Pointer

Καλησπέρα ομάδα εδώ βλέπετε την 16 μηνών σκύλιτσα μου, νέο αίμα , η συγκεκριμένη κυρία θέλει να ν αποτελειώσει χαχα , 6 μηνών φερμαρε στημένα περίστερια κόκαλο . Της γάτες στο σπίτι ακόμη κ αν έχουν φύγει απο τη θέση τους χωρίς ν βλέπει δηλ κόκκαλο . Μπεκάτσα κόκκαλο , το dna της όμως είναι για βουνό σκύλι ν μεγάλο πάθος για βουνό ανοίγματα μεγάλα , ταχύτητα με το gps 15χλμ άκοπα. Δν την κυνήγησα φέτος την έβγαλα λίγες φορές δίοτι ο αρσενικός ήταν πάνω στο μπαμ και δικαιώθηκα γιατί έκανε εξαιρετική χρόνια έβγαλα κ την μικρή , κ δάγκωσε ένα πουλί που τ είχε φερμα ο μεγάλος . Βέβαια ήταν εκτός φάσης αλλά όταν άκουσε την Τουφεκιά ήρθε η του πήρε τ απορτ . Τ πρόβλημα είναι ότι την πάω εκπαιδευτικά , ξέρει τ ψάχνει ξέρει που θα της βρει ξέρει κ που μα ψάξει έχει τρελό ένστικτο καλύπτει κάθε πιθανό σημείο που μπορεί ν πιάσει πουλί , δυστυχώς όμως όταν της ντόριασει θ κάνει δυνατά μπασίματα κ πάει βουρ ν της σήκωσει , δν σταματάει ούτε μ αίτηση , της κυνηγάει από πίσω μέχρι ν μην της βλέπει άλλο , έχει δυνατή έρευνα πολύ ένταση μεγάλες ταχύτητες ξέρει που θ της βρει αλλά δν σταματάει , τ λέτε ν φταίει ; Είναι μουρλή ; Αυτό βέβαια γίνεται καμία εδώ 6 εκπαιδευτικά που την βγάζω ,
ΥΓ. Ξεπέταει κ λαγούς συχνά
View attachment 87101View attachment 87102
για την ηλικιατηςς μια χαρα ειναι το σκυλακι,,καταταλα τα ποιντερ ετσι ειναι δυνατα και τρελα σκυλιαααα θα στρωση σιγα σιγα μην ανχωνεσαιιι ;) ;) ΥΓ κουκλα ειναιιιι.love.
 
Κ εγώ πιστεύω θα τ κόψει, αλλα ξέρεις είμαστε ανυπόμονοι με τέτοια ζώα τ βουνό της ανήκει δν προλαβαίνει σκύλος ν βρει πρώτος πουλιά από όταν άρχισε ν τα ψάχνει
Αν δεν το σταματήσει,πρέπει να επέμβεις,γιατί θα σου χαλάει το κυνήγι.
Επιστροφές έχει;
 
Αν δεν το σταματήσει,πρέπει να επέμβεις,γιατί θα σου χαλάει το κυνήγι.
Επιστροφές έχει;
Επιστροφές έχει ναι θα κάνει το δρομολογίο της θ γυρίσει όχι από την ίδια μερια από άλλο σημείο άλλα γυρίζει, σήμερα πήγα πάλι εκπαιδευτικό , βάρεσε φερμα στα 220 μέτρα αλλά για ν πάω εγώ εκεί που ήταν έπρεπε να ανέβω ολόκληρη σάρα δν έχω εύκολα Βούνα . Δν είδα τι έκανε αυτό είναι τ θέμα τ φιλαράκι μου είπε ότι ένα ζευγάρι που σήκωσε αυτός πρέπει ν έπιασε ξανά εκεί που πήγε η σκυλα τώρα θ δω στο επόμενο. Σίγουρα θέλει επεμβάσεις αν δν σταματήσει διότι ο αρσενικός είναι σκύλος τσάντας 150 μέτρα μάξιμουμ και σταθερός ως μ φτάσεις συνεργάζεται απόλυτα μαζί μου , κ αν πω ν τ βγάλω μαζί θ χαλάσει όλα τ πουλιά η ρουφιανα,
 
Επιστροφές έχει ναι θα κάνει το δρομολογίο της θ γυρίσει όχι από την ίδια μερια από άλλο σημείο άλλα γυρίζει, σήμερα πήγα πάλι εκπαιδευτικό , βάρεσε φερμα στα 220 μέτρα αλλά για ν πάω εγώ εκεί που ήταν έπρεπε να ανέβω ολόκληρη σάρα δν έχω εύκολα Βούνα . Δν είδα τι έκανε αυτό είναι τ θέμα τ φιλαράκι μου είπε ότι ένα ζευγάρι που σήκωσε αυτός πρέπει ν έπιασε ξανά εκεί που πήγε η σκυλα τώρα θ δω στο επόμενο. Σίγουρα θέλει επεμβάσεις αν δν σταματήσει διότι ο αρσενικός είναι σκύλος τσάντας 150 μέτρα μάξιμουμ και σταθερός ως μ φτάσεις συνεργάζεται απόλυτα μαζί μου , κ αν πω ν τ βγάλω μαζί θ χαλάσει όλα τ πουλιά η ρουφιανα,
Απειρη στις περδικες ειναι η σκυλα
Δωσε της εξοδους
Αυτη ειναι η αποψη μου
 
Απειρη στις περδικες ειναι η σκυλα
Δωσε της εξοδους
Αυτη ειναι η αποψη μου
Άπειρη σίγουρα είναι στις πέρδικες η μικρή απλά η διαφορά της με την μπεκάτσα είναι ότι όταν πήρε παραμαζωμα μια δίπλα σε μια ελιά στα επόμενα 10 λεπτά ήταν φερμα σε άλλη την οποία της την πήρα , κ θεώρησα ότι στην πέρδικα δν θ με ταλαιπωρήσει αλλά έχει αλλά σχέδια τ κορίτσι
 
Άπειρη σίγουρα είναι στις πέρδικες η μικρή απλά η διαφορά της με την μπεκάτσα είναι ότι όταν πήρε παραμαζωμα μια δίπλα σε μια ελιά στα επόμενα 10 λεπτά ήταν φερμα σε άλλη την οποία της την πήρα , κ θεώρησα ότι στην πέρδικα δν θ με ταλαιπωρήσει αλλά έχει αλλά σχέδια τ κορίτσι
Η πέρδικα συνήθως θα περπατήσει πολλά μέτρα......θα μείνει σταθερά στη φερμα μόνο όταν έχει σκορπίσει το κοπάδι και τότε την πατάς και δε σηκώνεται...... με αυτή τη συμπεριφορά της όταν αρχίσει το περπάτημα κάνει το σκυλί ,ειδικά το άπειρο, να πιέζει με αποτέλεσμα πολλές φορές να ξεσηκώνει τα πουλιά. Η μπεκάτσα από την άλλη θα μείνει πιο πολύ στη φερμα...... βέβαια στο τέλος της σεζόν που τα πουλιά είναι πονηρεμενα..... περπατάνε σα διαολοι......
 
Η πέρδικα συνήθως θα περπατήσει πολλά μέτρα......θα μείνει σταθερά στη φερμα μόνο όταν έχει σκορπίσει το κοπάδι και τότε την πατάς και δε σηκώνεται...... με αυτή τη συμπεριφορά της όταν αρχίσει το περπάτημα κάνει το σκυλί ,ειδικά το άπειρο, να πιέζει με αποτέλεσμα πολλές φορές να ξεσηκώνει τα πουλιά. Η μπεκάτσα από την άλλη θα μείνει πιο πολύ στη φερμα...... βέβαια στο τέλος της σεζόν που τα πουλιά είναι πονηρεμενα..... περπατάνε σα διαολοι......
σίγουρα κ η μπεκάτσα περπατάει απλά είχα διαλέξει συγκεκριμένες μέρες ν με αρκετή παγωνιά , γνωρίζοντας ότι θ της προσφέρω σχετικά εύκολα πουλιά, τ μόνο που μπορώ ν σκεφτώ για την σκυλίτσα είναι ότι η πέρδικα αν έχει περπατήσει από το σημείο που κάθονταν ο ντόρος της είναι ζεστός σε όλη την διαδρομή κ ίσως αυτή δν μπορεί ν ξεχωρίσει ακόμα ποτέ έχουμε κρέας που λέμε κ ποτέ ντόρο
 
Back
Top