Perazzi

Πολύ ωραίο Κώστα! 75εκ με μαμά τσοκ είναι άπιαστο! Μπορείς να κάνεις τα πάντα! Τους ντάκους από που τους πείρες? Πολύ ωραία νερά. Ο σειριακός αριθμός από που αρχίζει?
Σε ευχαριστώ πολύ. 12... αρχίζει το serial n. Bs (2002) στις καννες. Όταν ήμουν σε λιμάνι στην Τουρκία τα πήρα. Από Duzce Gunstock Blanks
 
Καλορίζικο συνάδελφε, να το λιώσεις στα σκοπευτήρια και στα καρτέρια!
Αρρώστια είναι το άτιμο, ακόμα και στις φωτογραφίες! Η μηχανουργική δουλειά και η λείανση στα κλειδιά απλά εξαιρετική!
 
Καλησπέρα σας κύριοι.... ευχαριστώ για τις ευχές σας να είμαστε καλά όλοι και να χαιρόμαστε την τρέλα μας.. το όπλο είναι φυσικά ένα ΜΧ8, με 75 εκ. κάννες, με ρυθμιζόμενο κοντάκι, εσωτερικά τσοκάκια από το εργοστάσιο και SC3 ξύλα.

View attachment 28551
View attachment 28552
View attachment 28553
View attachment 28554
Καλορίζικο, καλοτουφεκο το εργαλείο, να είσαι γερός να το χαρείς! :)
 
Σε ευχαριστώ πολύ. 12... αρχίζει το serial n. Bs (2002) στις καννες. Όταν ήμουν σε λιμάνι στην Τουρκία τα πήρα. Από Duzce Gunstock Blanks
Ίδια χρονολογία με το δικό μου! Που μάλλον θα πάρει το δρόμο του αποχαιρετισμού, μετά από μία 4χρονη αναζήτηση βρήκα ένα παλιό σε κατάσταση καινούριου όπως το ήθελα!
Οι άτιμοι οι τούρκοι έχουν την καλύτερη καρυδιά αλλά πλέον δεν είναι τσάμπα!
 
Καλορίζικο συνάδελφε, να το λιώσεις στα σκοπευτήρια και στα καρτέρια!
Αρρώστια είναι το άτιμο, ακόμα και στις φωτογραφίες! Η μηχανουργική δουλειά και η λείανση στα κλειδιά απλά εξαιρετική!
Σας ευχαριστώ πολύ όλους, να είμαστε καλά. Γιάννη είναι Perazzi οπότε αυτά είναι δεδομένα.

Ίδια χρονολογία με το δικό μου! Που μάλλον θα πάρει το δρόμο του αποχαιρετισμού, μετά από μία 4χρονη αναζήτηση βρήκα ένα παλιό σε κατάσταση καινούριου όπως το ήθελα!
Οι άτιμοι οι τούρκοι έχουν την καλύτερη καρυδιά αλλά πλέον δεν είναι τσάμπα!

Ένα τέτοιο όπλο το αλλάζεις μόνο για ένα άλλο Perazzi...κατά προτίμηση από τα...παλιά.
Τάκους καρυδιάς βρίσκεις σε ότι τιμές θέλεις....το μόνο σίγουρο είναι οτι τα ξύλα με τα νερά κατηγορίας 5 είναι ακριβά και όταν λέμε ακριβά εννοούμε αρκετά για ένα κομμάτι ξύλο. Φαντάσου οταν έμαθαν τιμή οι άλλοι στο πλοίο με κοιτούσαν...και προσπαθούσαν να καταλάβουν το ...γιατί χαχαχαχα
 
View attachment 28559

ήρθαν και κάποια δωράκια φίλου από Ιταλία..

View attachment 28560

και το ...μέλλον ;);)

View attachment 28561
View attachment 28562

οι τάκοι είναι καυκασιανή καρυδιά grade 5 (η ανώτερη κατηγορία) και βρεγμένο δείχνει ..έτσι
View attachment 28563
Kώστα επειδή καταλαμβαίνω ότι κατέχεις το θέμα ξύλο να βάλω μια φώτο να μου ταυτοποιήσεις
ένα κοντάκι .
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους, να είμαστε καλά. Γιάννη είναι Perazzi οπότε αυτά είναι δεδομένα.



Ένα τέτοιο όπλο το αλλάζεις μόνο για ένα άλλο Perazzi...κατά προτίμηση από τα...παλιά.
Τάκους καρυδιάς βρίσκεις σε ότι τιμές θέλεις....το μόνο σίγουρο είναι οτι τα ξύλα με τα νερά κατηγορίας 5 είναι ακριβά και όταν λέμε ακριβά εννοούμε αρκετά για ένα κομμάτι ξύλο. Φαντάσου οταν έμαθαν τιμή οι άλλοι στο πλοίο με κοιτούσαν...και προσπαθούσαν να καταλάβουν το ...γιατί χαχαχαχα
Το κακό είναι ότι τα καλά ξύλα είναι η κατάρα των όπλων! Συνήθως δεν τα χρησιμοποιούμε για να μην γρατζουνίσουμε τα ξύλα..
 
Kώστα επειδή καταλαμβαίνω ότι κατέχεις το θέμα ξύλο να βάλω μια φώτο να μου ταυτοποιήσεις
ένα κοντάκι .
Το κακό είναι ότι τα καλά ξύλα είναι η κατάρα των όπλων! Συνήθως δεν τα χρησιμοποιούμε για να μην γρατζουνίσουμε τα ξύλα..
Εμείς θα ...πάμε πρώτοι...οπότε του δίνεις και καταλαβαίνει χαχαχ
 
Kοντάκι σε παλιό 682 gold .Τί ξύλο είναι αυτό ;
Αν και ή άλλη πλευρά έχει τα νερά αυτά που έχει η πλευρά αυτή είναι grade 3 διότι στο κάτω δεξιό τμήμα του κοντακίου δεν υπάρχουν τα ανάλογα νερά...εάν υπήρχαν θα ήταν 3,5 .
 
Αν και ή άλλη πλευρά έχει τα νερά αυτά που έχει η πλευρά αυτή είναι grade 2,5 διότι στο κάτω δεξιό τμήμα του κοντακίου δεν υπάρχουν τα ανάλογα νερά...εάν υπήρχαν θα ήταν 3 .
Ευχαριστώ πολύ .
Μ'αρέσουν οι καταρτισμένοι ανθρώποι .
Απο κηπουρικά κάνω μεσάνυκτα (δεν μ'αρέσει) κι'όμως διαβάζω όλα τα σχόλια των παιδιών κι'ειδικά
του ΤΣΑΚΑΛΟΥ που γνωρίζει απίστευτες λεπτομέρειες στο θέμα .
 
Ευχαριστώ πολύ .
Μ'αρέσουν οι καταρτισμένοι ανθρώποι .
Απο κηπουρικά κάνω μεσάνυκτα (δεν μ'αρέσει) κι'όμως διαβάζω όλα τα σχόλια των παιδιών κι'ειδικά
του ΤΣΑΚΑΛΟΥ που γνωρίζει απίστευτες λεπτομέρειες στο θέμα .
Όσο ζούμε μαθαίνουμε...να είμαστε καλά.
 
Καλορίζικο και καλοτουφεκο Κωστή.
Φίλε, απλά να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς.
Με υγεία και καλοτούφεκο.
Κομάτι κομάτι θα το δούμε?
Καλοτούφεκο το εργαλείο!
Καλορίζικο!Αυτό που λέγαμε πήρες ή άλλο???
Είναι ωραία αυτή η ζαλάδα μην βιάζεσαι να συνέλθεις
Καλοριχτο το εργαλείο
Καλορίζικο !
Καλορυζικη η οπλαρα σου φιλε μου αντε βαλε καμια φοτο να γουσταρουμε

Καλορίζικο συνάδελφε, να το λιώσεις στα σκοπευτήρια και στα καρτέρια!
Αρρώστια είναι το άτιμο, ακόμα και στις φωτογραφίες! Η μηχανουργική δουλειά και η λείανση στα κλειδιά απλά εξαιρετική!
Καλορίζικο, καλοτουφεκο το εργαλείο, να είσαι γερός να το χαρείς! :)
Καλοριζικο πρωτα από όλα, θα κανονίσουμε να βρεθουμε κ με τον Άρη να κάνουμε ένα ωραίο εργο
με γεια να το χαρείς καλορίζικο
Ευχαριστώ πολύ συνάδελφοι. Να είμαστε καλά όλοι να χαιρόμαστε τα χόμπυ μας και υγεία σε όλους πάνω απ' όλα.
 
Back
Top