Miroku

Αλλη μία παρατήρηση για το πανέμορφο mk38 με το χαραχτηριστικό δάκρυ στο κοντάκι .
Γιατί λές ότι είναι αχρωμίωτο?
Και θα σου είναι εύκολο όταν μπορέσεις να κάνεις ένα ζύγισμα στίς κάννες χωρίς την πάπια?
Ευχαριστώ!
Και πάλι καλοντούφεκα!
 
Αλλη μία παρατήρηση για το πανέμορφο mk38 με το χαραχτηριστικό δάκρυ στο κοντάκι .
Γιατί λές ότι είναι αχρωμίωτο?
Και θα σου είναι εύκολο όταν μπορέσεις να κάνεις ένα ζύγισμα στίς κάννες χωρίς την πάπια?
Ευχαριστώ!
Και πάλι καλοντούφεκα!

To παραγγειλα εγω αχρωμιωτο. Οι καννες ζυγιζουν 1553 γρ

,
 
Last edited:
To παραγγειλα εγω αχρωμιωτο. Οι καννες ζυγιζουν 1553 γρ

,
Πάααρα πολύ καλό βάρος για 81 και με ίσια 10άρα ρίγα!Θα φάς έρωτα μαυτό..(θα με θυμηθείς)
Οσο για το αχρωμίωτο, μου έκανε εντύπωση αν και δεν φαίνεται καλά στη 10η φωτο που έχει ανεβάσει, πάνω από τα νουμερα εκεί που σκιάζει έχει σταμπαρισμένο το γράμμα "C"που σημαίνει στα browning και miroku ότι είναι χρωμιωμένες. ;) Αφου όμως τις παρήγγειλες αχρωμίωτες πάσο.
 
Last edited:
Πάααρα πολύ καλό βάρος για 81 και με ίσια 10άρα ρίγα!Θα φάς έρωτα μαυτό..(θα με θυμηθείς)
Οσο για το αχρωμίωτο, μου έκανε εντύπωση αν και δεν φαίνεται καλά στη 9η φωτο που έχει ανεβάσει, πάνω από τα νουμερα εκεί που σκιάζει έχει σταμπαρισμένο το γράμμα "C"που σημαίνει στα browning και miroku ότι είναι χρωμιωμένες. ;) Αφου όμως τις παρήγγειλες αχρωμίωτες πάσο.

To oπλο ειναι φοβερα ζυγισμενο για 81 εκ. Την καννη την κοιταζαμε προσεκτικα και μαλιστα με κατι φιλους που ριχνουν σε αγωνες και ειναι καθαρα αχρωμιωτη. Εκει που σκιαζει το κοιταξα μετα την παρατηρηση σου και ειναι τυπωμενος ο αριθμος 9
 
Ετσι για την κουβέντα χωρίς να αφορά το ωραιότατο όπλο του Παύλου από πάνω και παρεξηγηθώ.
Για να ξεχωρίσουμε την αχρωμιωτη από την χρωμιωμένη πρέπει να κάνουμε το test του υγρού.
Με γυμνό μάτι είναι εύκολο να γίνει λάθος.
 
Για να ξεχωρίσουμε την αχρωμιωτη από την χρωμιωμένη πρέπει να κάνουμε το test του υγρού.
Για πες μας να μαθαίνουμε...

Ετσι για την κουβέντα χωρίς να αφορά το ωραιότατο όπλο του Παύλου από πάνω και παρεξηγηθώ.
Απαπα!!! Παρεξηγήσεις εδώ μέσα;;; Μακριά από μας !!! :p
 
Euxαριστω για τις ευχες σας. Για την ιστορια το ΜΚ38 το ειχα στοχο απο καιρο. Δεν ειχα σκοπο να παρω δευτερο, αλλα μου εκατσε μια τοσο καλη ευκαιρια με το τραποντουφεκο σε αριστη κατασταση που το εκλεισα μεσα σε 10 λεπτα το περασμενο Σαββατο
Καλορίζικα Παύλο και ευτυχώς που παραχώρησα την θέση μου και το απόχτησες μιας και το είπα στον φίλο μας, αυτό είναι για τον Παύλο να τα κάνει ζευγάρι! Αφού αυτός δεν αξιόθηκε και κοιτάζει κάτι σε 694??....
 
Καλορίζικα Παύλο και ευτυχώς που παραχώρησα την θέση μου και το απόχτησες μιας και το είπα στον φίλο μας, αυτό είναι για τον Παύλο να τα κάνει ζευγάρι! Αφού αυτός δεν αξιόθηκε και κοιτάζει κάτι σε 694??....
Το 694??.... είναι κινητό?Εχει όπλα καλά εκεί? .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Γιατί? αφου είναι κουμπωτό -κωνικό...βγαίνει ευκολα
Παλιό 3800 S grade 5 αλλά η αλήθεια είναι ότι δέν δοκίμασα να το βγάλω .
Μπήκα σπίτι και του πήρα το κεφάλι.....
Semitrap * ** σ'ένα παιχνίδι με 70% καθοδικούς.
 
Last edited:
Mαμά porting και κωνο 7εκ.






τρομερή ποιότητα όπλων.....μα οι ίδιοι κατασκευάζουν και τα Browning....όλα εκτός από τα χειροποίητα στο νησάκι στην Ιαπωνία φτιάχνονται......άντε πάλι με αυτήν την ρίγα.....θα με πεθάνετε απόψε...το μόνο που δεν μου αρέσει σε κανένα όπλο είναι το porting....
 
Back
Top