MIROKU super pose (model 600)

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει κάποιο ειδικό λάδι ή γράσο για τον μηχανισμό μετά το καθάρισμα .
Οποιοδηποτε καλο λαδι οπλων ειναι οκ , αρκει να ειναι σε πολυ μικρες σταγονιτσες στα κινουμενα μερη (πυρακια κυριως).
Σκουπισμα οσο λαδι περισσευει και περασμα το υπολοιπο οπλο με ελαφρα λαδωμενο πανακι η καλυτερα πανακι μικροινων.
Το καθαρισμα του μηχανισμου πως το εκανες;
Ευτυχως ο μηχανισμος δεν εχει σκουριες.
 
Το καθαρισμα του μηχανισμου πως το εκανες;
Ευτυχως ο μηχανισμος δεν εχει σκουριες.

Δεν τον καθάρισα ακόμα , δεν έβαλα χέρι σε τίποτα , και εμένα πεντακάθαρος μου φάνηκε για την ηλικία του.....
 
Δεν τον καθάρισα ακόμα , δεν έβαλα χέρι σε τίποτα , και εμένα πεντακάθαρος μου φάνηκε για την ηλικία του.....
Ξεβιδωσε και τον μηχανισμο της παπιας για καθαρισμα.
Εχω γραψει τις εμπειριες μου στην πρωτη σελιδα στο Καθαρισμα,ισως σου δωσουν καμμια ιδεα.
Αν το κανεις πρωτη φορα και το φοβασαι στειλε μηνυμα,κοντα ειμαστε.
 
Ξεβιδωσε και τον μηχανισμο της παπιας για καθαρισμα.
Εχω γραψει τις εμπειριες μου στην πρωτη σελιδα στο Καθαρισμα,ισως σου δωσουν καμμια ιδεα.
Αν το κανεις πρωτη φορα και το φοβασαι στειλε μηνυμα,κοντα ειμαστε.

Τα έβγαλα τα μέταλλα απο την πάπια , θα καθαριστούν και αυτά ,οπως και η πάπια τριφτηκε για πέρασμα με λινέλαιο . Ευχαριστώ για την βοήθεια .
 
Βαγγέλη καλορίζικο σου εύχομαι να μείνετε μαζί για πολλά χρόνια ακόμη, για το μηχανισμό θα σου πρότεινα να μην βάλεις γρασο αλλά tetra gun το οποίο είναι σχετικά παχυρευστο και δίνει μια καλή λίπανση, το γρασο σε συνάρτηση με πολλή χρήση θα αποκτήσει χώμα και κατάλοιπα τα οποία θα λειτουργήσουν σαν σμυριδι.
 
Να το χαίρεσαι Βαγγέλη
Βαγγέλη καλορίζικο σου εύχομαι να μείνετε μαζί για πολλά χρόνια ακόμη, για το μηχανισμό θα σου πρότεινα να μην βάλεις γρασο αλλά tetra gun το οποίο είναι σχετικά παχυρευστο και δίνει μια καλή λίπανση, το γρασο σε συνάρτηση με πολλή χρήση θα αποκτήσει χώμα και κατάλοιπα τα οποία θα λειτουργήσουν σαν σμυριδι.

Σας ευχαριστώ για τις ευχές , το όπλο το κυνηγάω εδώ και δυο χρόνια , έφτιαξα και το κοντακι του και το χρησιμοποιώ σαν βασικό οπλο στο περπατητο , αν και ειναι κοντά 3.200 αν θυμάμαι καλά ....Μ αρέσει πολύ πάντως και δύσκολα θα το αποχωριστώ .
 
Back
Top