Marocchi-Breda-Benelli

Στην μια γράφει ότι η κάνη είναι φτιαγμένη από ατσάλι σεντ-Ετιέν το ίδιο γράφει και στην Breda;
Στης marocchi τις κανες χρησιμοποιουν αυτο το ατσαλι αποκλειστικα !! και το διαφημιζει κιολας πολυ να σου πω εμενα δεν με ενδιαφερουν αυτα ! Θεωρω οτι δεν εχουμε ουτε τις στοιχιωδεις γνωσεις για να επηλεξουμε απο τι ατσαλι κανη θα παρουμε εχω 7 τουφεκια ολλα σκοτωνουν μια χαρα .
 
!! Εγω θα σου πρωτηνα μια απο αυτες τις 2 ,οσο για την πενελι!!! Για να παρεις την ποιοτητα των αλλων πρεπει να ανεβεις κοντα στα 2 χιλιαρικακια !!!
Βάζει η πορδού τον άντρα της με τους πραματευτάδες, λέμε στο χωριό μου.
Είσαι σίγουρος ότι έχεις δει από κοντά Μαρόκι;
Έχεις δει φινίρισμα, βαφή, εφαρμογές ξύλων/πλαστικών και μετάλλων, λείανση κάννης σε Μαρόκι;;;;
Δυστυχώς θέλει πολλά καρβέλια ακόμα η Μαρόκι.
Βαφή ματ όπου έπιανε πούδρα σκουριάς ήδη απ' το κατάστημα, ελλειπής εφαρμογή κοντακιου με βάση, ανύπαρκτη λείανση κώνου συναρμογής.
Αυτά τα έχω δει ιδίοις ομμασι ψάχνοντας για νέο όπλο πέρυσι.
Πήρα απ' τις φτηνότερες Μπενέλι και δεν βρίσκεις κατασκευαστικό ψόγο.
Εντάξει δε σκοτώνει, αλλά από κυνήγι εμένα μου αρέσει πιο πολύ ο κατρουτσος και η θράκα, οπότε κλαιν μαιν.
Όσον αφορά στο Steel St Etienne που έχει σφραγισμένο, όπως λέει η ίδια η εταιρεία στο σάιτ της, δεν πρόκειται για ατσάλι Αγίου Στεφάνου, αλλά είναι μία σφραγίδα προς τιμήν των φημισμένων αυτών Καννών, επειδή η Μαρόκι φτιάχνει με την ίδια τεχνική (και όχι ίδιο ατσάλι) τις κάννες της, αυτήν του βαθέως τρυπανισμου.
 
Βάζει η πορδού τον άντρα της με τους πραματευτάδες, λέμε στο χωριό μου.
Είσαι σίγουρος ότι έχεις δει από κοντά Μαρόκι;
Έχεις δει φινίρισμα, βαφή, εφαρμογές ξύλων/πλαστικών και μετάλλων, λείανση κάννης σε Μαρόκι;;;;
Δυστυχώς θέλει πολλά καρβέλια ακόμα η Μαρόκι.
Βαφή ματ όπου έπιανε πούδρα σκουριάς ήδη απ' το κατάστημα, ελλειπής εφαρμογή κοντακιου με βάση, ανύπαρκτη λείανση κώνου συναρμογής.
Αυτά τα έχω δει ιδίοις ομμασι ψάχνοντας για νέο όπλο πέρυσι.
Πήρα απ' τις φτηνότερες Μπενέλι και δεν βρίσκεις κατασκευαστικό ψόγο.
Εντάξει δε σκοτώνει, αλλά από κυνήγι εμένα μου αρέσει πιο πολύ ο κατρουτσος και η θράκα, οπότε κλαιν μαιν.
Όσον αφορά στο Steel St Etienne που έχει σφραγισμένο, όπως λέει η ίδια η εταιρεία στο σάιτ της, δεν πρόκειται για ατσάλι Αγίου Στεφάνου, αλλά είναι μία σφραγίδα προς τιμήν των φημισμένων αυτών Καννών, επειδή η Μαρόκι φτιάχνει με την ίδια τεχνική (και όχι ίδιο ατσάλι) τις κάννες της, αυτήν του βαθέως τρυπανισμου.
Δε μου λες ειναι τροπος αυτος που μιλας γνωριζομαστε απο κοντα και δεν το ξερω ;;; Οσο για το αν εχω δει απο κοντα μαροκι το ειπα και πιο πανω ,και για τις μπενελι που λες κατσε πισω εχει η αχλαδα την ουρα που λεμε και στο χωριο μου κατσε πιες τα τσιπουρα σου και ασε τους αλλους που κυνηγανε να ξερουν
 
Κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσουμε.
Ή οι κάνες των πενέλλι φτιάχνονται στην Ιταλία και δεν σκοτώνουν ή φτιάχνονται στην Τουρκία και πάλι δεν σκοτώνουν.
Με μπερδέψατε.
Η δική μου πάντως έχει μια σφραγίδα πάνω που μοιάζει με ζωντανό πλι και εναν σταυρό.
Μάλλον τραυματίζει θανάσιμα ... και με την βούλα !!!
.very funny.

Όποιος περιμένει να κάνει το όπλο την δική του δουλειά (να σκοτώσει δηλαδή) είναι υποψήφιο θύμα αρμέγματος χρημάτων.

Επιλέξτε ένα αξιόπιστο όπλο που σας αρέσει και σας ταιριάζει.
Δάτς όλ
 
Last edited:
Κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσουμε.
Ή οι κάνες των πενέλλι φτιάχνονται στην Ιταλία και δεν σκοτώνουν ή φτιάχνονται στην Τουρκία και πάλι δεν σκοτώνουν.
Με μπερδέψατε.
Η δική μου πάντως έχει μια σφραγίδα πάνω που μοιάζει με ζωντανό πλι και εναν σταυρό.
Μάλλον τραυματίζει θανάσιμα ... και με την βούλα !!!
.very funny.

Όποιος περιμένει να κάνει το όπλο την δική του δουλειά (να σκοτώσει δηλαδή) είναι υποψήφιο θύμα αρμέγματος χρημάτων.

Επιλέξτε ένα αξιόπιστο όπλο που σας ταιριάζει.
Στην Ιταλία φτιάχνονται ,οι τούρκικες κάνες είναι δηλητήριο.
 
https://www.marocchiguns.com/made-in-italy/
Που το είδατε το φημισμένο ατσάλι ;

Καλά πιστεύει κανένας ότι το ατσάλι από μόνο του είναι ικανό να κάνει την διαφορά στην απόδοση ;
Δεν το λέω σαν ιδιαίτερο αλλά το αναφέρει επάνω στην κάνη. Όπως παλιά η SL80 που το έγραφαν επάνω.
 
Βάζει η πορδού τον άντρα της με τους πραματευτάδες, λέμε στο χωριό μου.
Είσαι σίγουρος ότι έχεις δει από κοντά Μαρόκι;
Έχεις δει φινίρισμα, βαφή, εφαρμογές ξύλων/πλαστικών και μετάλλων, λείανση κάννης σε Μαρόκι;;;;
Δυστυχώς θέλει πολλά καρβέλια ακόμα η Μαρόκι.
Βαφή ματ όπου έπιανε πούδρα σκουριάς ήδη απ' το κατάστημα, ελλειπής εφαρμογή κοντακιου με βάση, ανύπαρκτη λείανση κώνου συναρμογής.
Αυτά τα έχω δει ιδίοις ομμασι ψάχνοντας για νέο όπλο πέρυσι.
Πήρα απ' τις φτηνότερες Μπενέλι και δεν βρίσκεις κατασκευαστικό ψόγο.
Εντάξει δε σκοτώνει, αλλά από κυνήγι εμένα μου αρέσει πιο πολύ ο κατρουτσος και η θράκα, οπότε κλαιν μαιν.
Όσον αφορά στο Steel St Etienne που έχει σφραγισμένο, όπως λέει η ίδια η εταιρεία στο σάιτ της, δεν πρόκειται για ατσάλι Αγίου Στεφάνου, αλλά είναι μία σφραγίδα προς τιμήν των φημισμένων αυτών Καννών, επειδή η Μαρόκι φτιάχνει με την ίδια τεχνική (και όχι ίδιο ατσάλι) τις κάννες της, αυτήν του βαθέως τρυπανισμου.
Δεν αντιλέγω σε αυτά που λες γιατί δεν την έχω δει από κοντά η breda πως που ανοίκει στο ίδιο εργοστάσιο έχει κάτι το διαφορετικό; Η απλά πληρώνουμε ακριβότερα το όνομα ;
 
Δεν αντιλέγω σε αυτά που λες γιατί δεν την έχω δει από κοντά η breda πως που ανοίκει στο ίδιο εργοστάσιο έχει κάτι το διαφορετικό; Η απλά πληρώνουμε ακριβότερα το όνομα ;
Η Breda Mechanicca Bresciana (όπως ήταν το πλήρες όνομα της) έχει κλείσει σαν επιχείρηση (του ιταλικού δημοσίου) αρκετά χρόνια τώρα.
Η Μαρόκι πήρε την εμπορική ονομασία της εταιρείας, καθώς και την πατέντα του Μπρούνο Σιβολανι του συστήματος αδράνειας με περιστροφικό κλείστρο (που είχε η Μπενέλι) το 2017, μόλις έληξε η πατέντα.
Οπότε τα όπλα είναι Μαρόκι με στάμπα Μπρέντα, οπότε ναι πληρώνεις παραπάνω το όνομα, καθώς και τα "φτιασιδια" (ξύλα και παραστάσεις στη βάση κυρίως).
 
Η Breda Mechanicca Bresciana (όπως ήταν το πλήρες όνομα της) έχει κλείσει σαν επιχείρηση (του ιταλικού δημοσίου) αρκετά χρόνια τώρα.
Η Μαρόκι πήρε την εμπορική ονομασία της εταιρείας, καθώς και την πατέντα του Μπρούνο Σιβολανι του συστήματος αδράνειας με περιστροφικό κλείστρο (που είχε η Μπενέλι) το 2017, μόλις έληξε η πατέντα.
Οπότε τα όπλα είναι Μαρόκι με στάμπα Μπρέντα, οπότε ναι πληρώνεις παραπάνω το όνομα, καθώς και τα "φτιασιδια" (ξύλα και παραστάσεις στη βάση κυρίως).
Αυτό πιστεύω και εγώ…..
 
Back
Top