Laser Sights φυσίγγι Cal.12

Για σας
Μετά από μεγάλη ερευνα και χάσιμο αρκετών χρημάτων στο να αγοράζω ένα Laser Sights φυσίγγι Cal.12
για την ρύθμιση κάποιον σκοπευτικών δεν έχω βγάλει άκρη έχω αγοράσει 4 διαφορετικά και τα 4 είναι στραβά ..είτε ένα από αυτά που τα τοποθετείς μπροστά την κάννη είτε μέσα σαν φυσίγγιο έχω δοκιμάσει και φτηνά δηλαδή από 25 euro μέχρι και ακριβά 80 euro ..όλα κάνουνε κύκλο επειδή δεν είναι ευθεία και γυρνώντας το laser μια είναι αριστερά μια δεξιά μια πάνω μια κάτω πως μπορούμε να ευθυγραμμίσουμε και που μπορούμε να βρούμε ένα αξιόπιστο..?
 
ειναι στραβα σε ολα τα οπλα? μηπως εχει ανοχες η θαλαμη σου;
όπως έγραψα έχω και κάποια που είναι με μαγνήτη και τοποθετουνται προστά στην κάννη και αυτά είναι στραβά όχι μονο τα φυσίγγια
 
Για σας
Μετά από μεγάλη ερευνα και χάσιμο αρκετών χρημάτων στο να αγοράζω ένα Laser Sights φυσίγγι Cal.12
για την ρύθμιση κάποιον σκοπευτικών δεν έχω βγάλει άκρη έχω αγοράσει 4 διαφορετικά και τα 4 είναι στραβά ..είτε ένα από αυτά που τα τοποθετείς μπροστά την κάννη είτε μέσα σαν φυσίγγιο έχω δοκιμάσει και φτηνά δηλαδή από 25 euro μέχρι και ακριβά 80 euro ..όλα κάνουνε κύκλο επειδή δεν είναι ευθεία και γυρνώντας το laser μια είναι αριστερά μια δεξιά μια πάνω μια κάτω πως μπορούμε να ευθυγραμμίσουμε και που μπορούμε να βρούμε ένα αξιόπιστο..?
Jannis δυστυχώς όλα είναι κουκουρουκου.. εχω και εγω δυο φτηνό (ευτυχώς) απο ebay .
να ξέρεις σε 2-3 που εχω δει έχουν όλα χοντρή πατούρα , (μιλάω για αυτα που ειναι σαν φυσίγγια), τόσο που το δίκαννο δεν κλείνει!!!! .στην καραμπίνα το κλείστρο δεν πατάει σωστά σίγουρα για αυτό και οι μεγάλες διαφορές...
ο μόνος τρόπος να το στανταρεις σχετικά ειναι να φέρεις την πατούρα πρόσωπο , να πάρεις τυχών μποσκια στον "κάλυκα" τυλίγοντας χαρτοταινία (συνήθως έχουν βάρος και κρεμάνε) , στην συνέχεια να ακουμπήσεις στην κάννη ενα χαρτί που θα έχεις κάνει σταυρό κεντραρισμένο στην κάννη σου και σταθεροποιησε το με μια ταινία εκεί
Θα βάλεις το φυσίγγι στην θαλάμη και θα του αλλάζεις θέση μέχρι η κουκκίδα να πέσει στο κέντρο του σταυρού.
εκει θα βάλεις ενα σημάδι με μαρκαδόρο πάνω στον κάλυκα ευθυγραμμίζοντας με κάποιο σημείο στην θαλάμη πχ εξωλκεα για να το βρίσκεις εύκολα την επόμενη φορά
στο δίκαννο μου (browning) που οι εξωλκεις δεν έχουν τάση οταν κρατάς τις κάννες μόνες τούς ειναι εύκολο να το κεντράρεις , στισ άλλες περιπτώσεις θέλει δοκιμές κλείσε άνοιξε .
ακούγετε πολύπλοκο όλο αυτό αλλά κρίμα είναι αφού τα έχεις να να σου είναι άχρηστα .
κανε μια δοκιμή στο ποιο φθηνό που έχεις για να δεις πως παει
 
Back
Top