Kurzhaar

Απο αυριο αν ολα συμφωνηθουν θα ειμαι και γω ιδιοκτητης ενος κουταβιου 7 μηνων..απο περσυ που κυνηγησα με ενα θηλυκο μπεκατσα μου αρεσε πολυ ο τροπος εργασιας τους και για τα μερη που εχουμε στο νησι ειναι πολυ καλα..ειδικα στην περδικα στα βραχια θα ειναι μανουλα..για να δουμε..οταν με το καλο το παρω θα ανεβασω και φωτο
 
Απο αυριο αν ολα συμφωνηθουν θα ειμαι και γω ιδιοκτητης ενος κουταβιου 7 μηνων..απο περσυ που κυνηγησα με ενα θηλυκο μπεκατσα μου αρεσε πολυ ο τροπος εργασιας τους και για τα μερη που εχουμε στο νησι ειναι πολυ καλα..ειδικα στην περδικα στα βραχια θα ειναι μανουλα..για να δουμε..οταν με το καλο το παρω θα ανεβασω και φωτο
Γερό και καλότυχο να ειναι ....
 
Απο αυριο αν ολα συμφωνηθουν θα ειμαι και γω ιδιοκτητης ενος κουταβιου 7 μηνων..απο περσυ που κυνηγησα με ενα θηλυκο μπεκατσα μου αρεσε πολυ ο τροπος εργασιας τους και για τα μερη που εχουμε στο νησι ειναι πολυ καλα..ειδικα στην περδικα στα βραχια θα ειναι μανουλα..για να δουμε..οταν με το καλο το παρω θα ανεβασω και φωτο
Άντε με το καλό...

Μετά όμως θα πρέπει να αγοράσεις ένα πλάγιο,τραγιάσκα,καρό πουκάμισο και θα βγαίνεις για κυνήγι με το Κούρτσαρ με βερμούδα και κάλτσα πάνω απ'τον αστράγαλο.....yel. .sarcastic.
 
Άντε με το καλό...

Μετά όμως θα πρέπει να αγοράσεις ένα πλάγιο,τραγιάσκα,καρό πουκάμισο και θα βγαίνεις για κυνήγι με το Κούρτσαρ με βερμούδα και κάλτσα πάνω απ'τον αστράγαλο.....yel. .sarcastic.
Ευχαριστω Κωστα..η επομενη αγορα ειναι το πλαγιο..ενα parker σκεφτομαι αχαχαχχα..για βερμουδα λιγο δυσκολο γιατι θα με γδερει το πουρναρι..κοτλε παντελονακι ομως και σακακι ασορτι θα το χτυπησω ανετα.very funny..very funny..very funny..very funny.
 
Last edited:
Συμφωνώ απόλυτα...Ώραίος θα είσαι.
Όσο για το κοτλέ το παντελόνι,όταν το φορέσεις να το ζώσεις ως τν αφαλό......very funny..very funny..very funny..very funny.Όπως το έκαναν οι παππούδες μας...
.very funny..very funny.εννοειραι αυτο ζωμενο μεχρι πανω..αν δεν σε κοβει λιγο απο πισω το καβαλο δεν λεει..ειναι μυστικο αυτο..οταν με δει ετσι η μπεκατσα θα πεσει κατω ξερη απο τα γελια
 
Σκύλος ελβετικός σουγιάς... ωραίος!!! Νομιζω ότι όσοι κυνηγούν με τέτοιο σκύλο περισσότερο χαίρονται την συνεργασία μαζί του παρα τη ντουφεκια στο θήραμα.
Όλα τα ηπειρωτικά είναι έτσι συνήθως, τα αγγλικά τα τρέλαναν με τους αγώνες μεγάλης έρευνας ανοιχτά είπαμε αλλά όχι και έτσι να ψάχνουμε το σκυλί με GPS .sarcastic. .
Απο αυριο αν ολα συμφωνηθουν θα ειμαι και γω ιδιοκτητης ενος κουταβιου 7 μηνων..απο περσυ που κυνηγησα με ενα θηλυκο μπεκατσα μου αρεσε πολυ ο τροπος εργασιας τους και για τα μερη που εχουμε στο νησι ειναι πολυ καλα..ειδικα στην περδικα στα βραχια θα ειναι μανουλα..για να δουμε..οταν με το καλο το παρω θα ανεβασω και φωτο
Με το καλό Μίλτο, και γω αν και ποιντεροσεττερας το σκέφτομαι να σου πω και είμαι μεταξύ αυτής της φυλής και του επανιελ,όπως λέει ο φίλος παραπανω πολυταλαντες φυλές.
 
Με το καλό Μίλτο, και γω αν και ποιντεροσεττερας το σκέφτομαι να σου πω και είμαι μεταξύ αυτής της φυλής και του επανιελ,όπως λέει ο φίλος παραπανω πολυταλαντες φυλές.
Ευχαριστω Κωνσταντινε και γω σεττερας ειμαι αλλα για τα μερη μου εδω δυστυχως δεν ταιριαζει σαν σκυλι το σεττερ..που να πας σε φερμα μεσα απο τα βατα και τα πουρναρια στα 200 μετρα απο σενα;ενω το κουρτσχααρ ειναι και κοντινο και σκουπα στο ψαξιμο
 
Ευχαριστω Κωνσταντινε και γω σεττερας ειμαι αλλα για τα μερη μου εδω δυστυχως δεν ταιριαζει σαν σκυλι το σεττερ..που να πας σε φερμα μεσα απο τα βατα και τα πουρναρια στα 200 μετρα απο σενα;ενω το κουρτσχααρ ειναι και κοντινο και σκουπα στο ψαξιμο
Στην πέρδικα δεν έχω πρόβλημα αλλά όπως λες στο πυκνό και εκεί ο σκύλος πρέπει να είναι μάστορας για να ξετρυπωσει το αγριοκουνελο από τον ασπαλαθο.
 
Στην πέρδικα δεν έχω πρόβλημα αλλά όπως λες στο πυκνό και εκεί ο σκύλος πρέπει να είναι μάστορας για να ξετρυπωσει το αγριοκουνελο από τον ασπαλαθο.
Εμας ειναι το προβλημα και στην περδικα..φαντασου να σαι εσυ 200 μετρα απο το σκυλι και να σηκωνοντε οι περδικες και συ να μενεις να τις κοιτας..ζορι μεγαλο ειναι γι αυτο πηγα σε ηπειρωτικη φυλη..κανεις πιο ξεκουραστο κυνηγι και οχι μαραθωνιο
 
Ολα κομπλε συμφωνηθηκαν και ο σκυλακος ειναι πλεον στα χερια μου..ο Ρεξ ενα κουταβι τελικα 10 μηνων με τους γονεις αριστους στο κυνηγι και τον πατερα του γραμμες Νιανιου θηριο σκετο..τωρα το ωραιο κομματι της εκπαιδευσης του
3567
 
Ολα κομπλε συμφωνηθηκαν και ο σκυλακος ειναι πλεον στα χερια μου..ο Ρεξ ενα κουταβι τελικα 10 μηνων με τους γονεις αριστους στο κυνηγι και τον πατερα του γραμμες Νιανιου θηριο σκετο..τωρα το ωραιο κομματι της εκπαιδευσης του
View attachment 3567
Να σου ζήση Μίλτο.....Ωραίος είναι......
Καλά κυνήγια να έχετε.....
Σκυλαράς είναι.......shake hands.
 
Να σου ζήση Μίλτο.....Ωραίος είναι......
Καλά κυνήγια να έχετε.....
Σκυλαράς είναι.......shake hands.
Να σαι καλα φιλε..οντως ειναι σαν θωρηκτο..η φωτο τον αδικει αρκετα..18-19 κιλα ειναι και τραβαει το λουρι σαν γουρουνοσκυλο σε ντορο
 
Ολα κομπλε συμφωνηθηκαν και ο σκυλακος ειναι πλεον στα χερια μου..ο Ρεξ ενα κουταβι τελικα 10 μηνων με τους γονεις αριστους στο κυνηγι και τον πατερα του γραμμες Νιανιου θηριο σκετο..τωρα το ωραιο κομματι της εκπαιδευσης του
View attachment 3567
Καλοριζικο! Να σε συντροφεύει σε πολλα και ομορφα κυνηγια!
 
Back
Top