Kurzhaar

Πολύ καλός εκτροφέας ο Κώστας από εκεί έχω τώρα την κουταβα και βλέπω πράγματα καλά..
Είναι πολύ καλός και στα σκυλιά του και σαν άνθρωπος. Και γω τώρα έχω μια σκυλίτσα του Κώστα που περιμένω να τη βγάλω στις μπεκάτσες όταν έρθουν με το καλό.
 
Είναι πολύ καλός και στα σκυλιά του και σαν άνθρωπος. Και γω τώρα έχω μια σκυλίτσα του Κώστα που περιμένω να τη βγάλω στις μπεκάτσες όταν έρθουν με το καλό.
Ακριβώς όπως το λες είναι άνθρωπος πάνω από ολα
 
Καλορίζικο το σκυλί!!!!
Δώσε τις εξόδους να αποκτήσει εμπειρίες και δε θα σε απογοητεύσει!!!
Σε ευχαριστώ πολύ έχει ξεκινήσει ήδη στα 20 λεπτά 3 φορές την βδομάδα δόξα τον Θεό στα μέρη μου έχω αρκετή καμπίσια
 
Σε ευχαριστώ πολύ έχει ξεκινήσει ήδη στα 20 λεπτά 3 φορές την βδομάδα δόξα τον Θεό στα μέρη μου έχω αρκετή καμπίσια
Μην σταματήσεις τις εξόδους ειδικά τώρα που μπαίνει σιγά σιγά στο παιχνίδι.
Το να έχεις θηράματα στα πόδια σου είναι ότι καλύτερο.
 
Ένα σκυλί φέρμας πέρασε από τα χέρια μου η Νταίζη ένα υπέροχο Κούρτζχαρ το οποίο μέχρι 2,5 χρόνων το μόνο που δεν έκανε ήταν να κυνηγάει! Από εκείνη την ηλικία και μετά ξαφνικά μεταμορφώθηκε σε ένα πολύ καλό κυνηγόσκυλο που μου χάρισε όμορφες στιγμές στο ορτύκι και στην μπεκάτσα!
 
Είναι πραγματικά αγαπημένη φυλή, για εμένα θεωρό ότι για τα νησιά το Ποιντερ και το κουρτχααρ ότι ιδανικό. Το δεύτερο δε στην ιταλική εκδοχή του είναι ιδανικότατο. Είχα την τύχη στα πρώτα χρόνια που ξεκίνησα να έχω στα χέρια μου αίματα Χέγκελ χαουζ αν το γράφω σωστά. Αλλά μας έφαγε τότε η λισμανιαση που ήταν σε τρομερή έξαρση. Πάντα το έχω στο μυαλό μου και θα το κάνω όταν έρθει η ώρα την υγεία μας να έχουμε.
Και όπως μου είπαι κάποτε ένας πολύ επώνυμος Εκπαιδευτης - εκτροφέας. Πέσαμε στους αγώνες και πήραμε μια που..α απο εδώ έως την Λάρισα.
Θελωντας να θίξει το θέμα ότι τα σκυλιά που είναι εύκολα στο θήραμα έχουν λιγοστέψει πολύ.
Στα κουρτχααρ όμως υπάρχουν περισσότερα εύκολα σκυλιά στο θήραμα.
 
Είναι πραγματικά αγαπημένη φυλή, για εμένα θεωρό ότι για τα νησιά το Ποιντερ και το κουρτχααρ ότι ιδανικό. Το δεύτερο δε στην ιταλική εκδοχή του είναι ιδανικότατο. Είχα την τύχη στα πρώτα χρόνια που ξεκίνησα να έχω στα χέρια μου αίματα Χέγκελ χαουζ αν το γράφω σωστά. Αλλά μας έφαγε τότε η λισμανιαση που ήταν σε τρομερή έξαρση. Πάντα το έχω στο μυαλό μου και θα το κάνω όταν έρθει η ώρα την υγεία μας να έχουμε.
Και όπως μου είπαι κάποτε ένας πολύ επώνυμος Εκπαιδευτης - εκτροφέας. Πέσαμε στους αγώνες και πήραμε μια που..α απο εδώ έως την Λάρισα.
Θελωντας να θίξει το θέμα ότι τα σκυλιά που είναι εύκολα στο θήραμα έχουν λιγοστέψει πολύ.
Στα κουρτχααρ όμως υπάρχουν περισσότερα εύκολα σκυλιά στο θήραμα.
Δε θα συμφωνήσω καθόλου πάνω σε αυτό φίλε μου θεωρώ ότι στην Ελλάδα ένα τεράστιο ποσοστό της φυλής είναι αρκετά κάτω του μετρίου κουρτσχααρ που περπατάνε απλά στα χωράφια με την μύτη κάτω συνεχόμενα σαν λαγοσκυλα
 
Δεν μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου, γιατί πολλα χρονια εχω εγκαταλείψει τα κυνοφιλικα δρώμενα γιατι διατηρώ δικα μου πόιντερ μαζι ενα δυο φίλους. Τουλάχιστον οταν ερθει η ωρα να κανω μια τετοια κίνηση ξερω που θα παω.
 
Back
Top