Huglu veyron

Δίκιο έχεις αλλά και αυτό με την χρήση συνηθίζεται κ διορθώνεται..
Όμως δεν νομίζω να είναι αυτός ο λογος που δεν πουλαει...
Ο κόσμος εδώ κ αρκετά χρόνια έχει μάθει στον "αυτοματισμό" κ στην περιπτωση μας εξου κ η λέξη ημιαυτοματο......
Και σκέφτεται γιατι να παρω χραπα χρουπα, όταν έχω την δυνατότητα κουνωντας μόνο το δαχτυλάκι μου να μπορώ να ρίξω 3 βολές με την άνεση μου...
Σε όλα ισχύει η συνήθεια. Το ότι κάποιος έχει ημιαυτοματο επίσης δεν σημαίνει ότι θα ρίχνει σαν πολυβόλο. Όλες οι βολές πρέπει να είναι ζυγισμενες. Αλλά όπως το είπες άλλο πράγμα να κουνάς μόνο το δάχτυλο σου κι άλλο να συντονίσεις τα 2 σου χέρια. Προσωπικά το έβρισκα άβολο, αν έριχνα 100 τουφεκιές μπορεί να το συνήθιζα, αλλά προτιμώ να πατάω μόνο σκανδάλη.
Να συμπληρώσω ότι και το δικαννο σαν διαδικασία γεμισματος άνοιξε κλείσε είναι πιο μπελαλιδικο απ το να σπρώχνεις φυσίγγια στην αποθήκη μια καραμπίνας. Με τη συνήθεια μου φαίνεται παιχνίδι, αλλά όταν παίρνεις την καραμπίνα είναι ακόμα πιο παιχνίδι το γέμισμα. Δεν υποβαθμίζω κανένα όπλο να μην παρεξηγηθώ τα όπλα κάνουν τη δουλειά τους όλα, αλλα πιο βολικα αλλα λιγότερο βολικά.
 
Last edited:
Αν έριχνα 100 τουφεκιές μπορεί να το συνήθιζα
Σίγουρα, ειδικά αν πριν είχες συνηθίσει με καραμπίνα τα προηγουμενα χρονια,
Η θα πατήσεις ξανά την σκανδάλη χωρίς να οπλισης,η προς στιγμήν θα "παγωσεις" ξεχνώντας τι πρεπει να κάνεις...
Βλέπω κ κάποιους απειρους στο you tube που μετά από κάθε βολή κοιτάνε το κλειστρο στο πλαι(προφανως κ λόγω συνήθειας με άλλο όπλο θα περιμεναν να δουν τον καλυκα να αποβάλλεται απο μόνος του) κ μετα οπλιζουν κ ξαναρίχνουν.....

Καποτε πιστευα ότι για να απορριφθεί ο καλυκας κ να οπλιση το όπλο χρειάζεται "μεγάλη διαδρομή" όμως ρίχνοντας κάποτε με μια συνθετική 870 κατάλαβα πως έκανα μεγαλο λάθος..συν ότι ήταν πολυ "γλυκια" στην λειτουργία της.......
Είχα εντυπωσιαστεί........
Συμπαθητικο όπλο........
 
Last edited:
Back
Top