GPS Σκύλων

Στην περιγραφή του προϊόντος γίνεται αναφορά στην πυξίδα:
...
Ηλεκτρονική πυξίδα: επιτρέπει την καθοδήγηση του πλοιάρχου προς τον σκύλο
...

Μήπως το φοράνε σε σκυλόψαρα;
 
Το σκέφτομαι σοβαρά για gps....να μην κούω το beep στο δάσος...διάβασα όλο το θέμα και σαν απλά gps τα οποία να σου δείχνουν τον σκύλο χωρίς χάρτες βρήκα το X20 και το Canicom το οποίο όμως έχει και ρεύμα. Υπάρχει κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει αρκετά κάποιο από αυτά ώστε να μιυ πει αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο....το βελάκι που δείχνει την κατεύθυνση - θέση του σκύλου είναι αξιόπιστο γιατι σε κάτι βίντεο στο you tube ενω ο σκύλος είναι σε φέρμα δείχνει το βέλος μια αριστερά και μια δεξιά ενώ ο κυνηγός δεν κινείται....
 
Το Χ20 μια χαρά τα πάει τρίτη χρονιά τώρα , σε οδηγεί με ασφάλεια στο σκύλο δεν χρειάζεται ούτε μπιπερ χωρίς θορύβους, να αφουγκραζεσε τη φύση , έχει και λίγο σασπένς να εντοπίσεις το σκύλο, ε ας έχει και κάποιο πλεονέκτημα η μπεκάτσα ...
 
Τελικά ήμουν ανάμεσα στο Χ20 και το νέο Canicom το οποίο το βρήκα σε πολύ καλή τιμή απ'όσο αναγράφεται στα διάφορα sites....από τα γραφόμενα των συμφοριτών αλλά και από το email της Numaxes οτι δεν έχει ηχητική ειδοποίηση οτι φερμάρει ο σκύλος αλλά μόνο οπτική, (οπότε τί θα γίνει θα κοιτάμε την οθόνη συνέχεια;;;) κατέληξα και παράγγειλα το Χ20... για να δούμε και να ζήσουμε το αθόρυβο στο δάσος επιτέλους....αυτή είναι και η χρησιμότητα του forum...ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών ώστε να κάνεις την ζωή σου πιο εύκολη....εντυπώσεις μετά την χρησιμοποίηση πλέον.
 
Τελικά ήμουν ανάμεσα στο Χ20 και το νέο Canicom το οποίο το βρήκα σε πολύ καλή τιμή απ'όσο αναγράφεται στα διάφορα sites....από τα γραφόμενα των συμφοριτών αλλά και από το email της Numaxes οτι δεν έχει ηχητική ειδοποίηση οτι φερμάρει ο σκύλος αλλά μόνο οπτική, (οπότε τί θα γίνει θα κοιτάμε την οθόνη συνέχεια;;;) κατέληξα και παράγγειλα το Χ20... για να δούμε και να ζήσουμε το αθόρυβο στο δάσος επιτέλους....αυτή είναι και η χρησιμότητα του forum...ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών ώστε να κάνεις την ζωή σου πιο εύκολη....εντυπώσεις μετά την χρησιμοποίηση πλέον.
Κωστα βελε φωτο και τιμη ,Και εγω ξενερωνω με το μπιμπερ
 
Κωστα βελε φωτο και τιμη ,Και εγω ξενερωνω με το μπιμπερ
Τι μόνο ξενερώνεις Νικο με το μπιπερ , εγώ έβαλα στο μικρό σκυλί κουδουνάκι απλά για να γνωρίζω που είναι και νόμιζα ότι βαράγε καμπάνα μες στην ησυχία του βουνού , άσε που μια πονηρή μπεκάτσα έφευγε μόλις το άκουγε , έτσι το έβγαλα τελείως και την τρίτη φορά την πάτησε την πλησίασα στα 3 μέτρα
 
Τι μόνο ξενερώνεις Νικο με το μπιπερ , εγώ έβαλα στο μικρό σκυλί κουδουνάκι απλά για να γνωρίζω που είναι και νόμιζα ότι βαράγε καμπάνα μες στην ησυχία του βουνού , άσε που μια πονηρή μπεκάτσα έφευγε μόλις το άκουγε , έτσι το έβγαλα τελείως και την τρίτη φορά την πάτησε την πλησίασα στα 3 μέτρα
Ο δικος μου ανοιγετε ,και δεν με νοιαζει αν χασω καμοια μπεκατσα καθολου,Τρεμω μην τον βαρεσει κανα γουρουνι Εχει γεμισει ο τοπος απο δαυτα
 
Νίκο δεν το έχω παραλάβει ακόμα...αύριο έρχεται....φωτό στον παρακάτω σύνδεσμο...από εκεί το πήρα....τιμή 379 ευρώ.

https://www.a-store.gr/katikidia-kinigi/gps-gia-skilous-pet-gates/dog-gps-collar-dog-gps-x20
Θα το ευχαριστηθεί η ψυχή σου! Το έχω 4 χρόνια! Και το βασικότερο είναι ότι δεν χολοσκας για τον σκύλο σου! Τέρμα το ανχος ειδικά για εμάς τους Αθηναίους που κυνηγάμε σε πολλά νέα μέρη!
 
Θα το ευχαριστηθεί η ψυχή σου! Το έχω 4 χρόνια! Και το βασικότερο είναι ότι δεν χολοσκας για τον σκύλο σου! Τέρμα το ανχος ειδικά για εμάς τους Αθηναίους που κυνηγάμε σε πολλά νέα μέρη!
Χαίρομαι Γιάννη γι'αυτό που λες...μια χαρά.
 
γιασας παιδεςςςς διαβαζω εδω και αρκαιτω καιρω για τα GPS ωντος ειναι εργαλια για καπια κυνηγιαααα δηλ γουρουνια για να ξερουμε που βρηκωνται τα σκυλιαααα αλου παπαααα ευαγκελιο αυτο και εαν θελεται το κανουμε κουβεντα αλη φωρααα,,,, τωρα για την μπεκατσααα και gps το βλεπω πρωσοπικα ακραιωωωωω,,,γιατι το gps ;;;επανω σε αυτο το πουλιιιι τοσο δυσκωλο ειναι;;;; η για πιω ευκωλη καρπωσηηηη;;; λεωω εγωωω,,,μπεκατσοντουφεκο μπεκατοφυσιγκιαααα μπεκατσορουχαα κτλ κτλ και μαλακιες αρκαιτες πωλεςςςςςςς,,εας παμε ρε παιδες στο βουνο να κανουμε τα κυνηγιαμας και οχι να τα αφανησουμε με ολες αυτες της βλακιες που θα κουβαλαμε στον λεμωμας διωτι εμης απο μωνημας θα αφανησουμε νωριτερα τα θυραματα με την τεχνολογια που εχουμε στα χεριαμαςςςς επαιτε και συνεχεια του λογουυ ωπιως θελη απαντησηηη.hair.
 
Σακη στην περδικα δεν βαζω ουτε κουδουνι Στα πυκνα που κυνηγαμε μπεκατσα εχει και γουρουνια Προπερσι το χτυπησε ενα γουρουνι και εψαχνα να το βρω 2 ωρες Δεν εχω gps αλλα ειναι ο μονος λογος που ισως να το χρειαζομουνα
 
γιασας παιδεςςςς διαβαζω εδω και αρκαιτω καιρω για τα GPS ωντος ειναι εργαλια για καπια κυνηγιαααα δηλ γουρουνια για να ξερουμε που βρηκωνται τα σκυλιαααα αλου παπαααα ευαγκελιο αυτο και εαν θελεται το κανουμε κουβεντα αλη φωρααα,,,, τωρα για την μπεκατσααα και gps το βλεπω πρωσοπικα ακραιωωωωω,,,γιατι το gps ;;;επανω σε αυτο το πουλιιιι τοσο δυσκωλο ειναι;;;; η για πιω ευκωλη καρπωσηηηη;;; λεωω εγωωω,,,μπεκατσοντουφεκο μπεκατοφυσιγκιαααα μπεκατσορουχαα κτλ κτλ και μαλακιες αρκαιτες πωλεςςςςςςς,,εας παμε ρε παιδες στο βουνο να κανουμε τα κυνηγιαμας και οχι να τα αφανησουμε με ολες αυτες της βλακιες που θα κουβαλαμε στον λεμωμας διωτι εμης απο μωνημας θα αφανησουμε νωριτερα τα θυραματα με την τεχνολογια που εχουμε στα χεριαμαςςςς επαιτε και συνεχεια του λογουυ ωπιως θελη απαντησηηη.hair.
Φίλε Σάκη στο αναλύσα κ πιο παλιά ότι με το GPS δεν πρόκειται να βαρεσεις πιο πολλές μπεκάτσες από ότι αξίζεις εσύ κ το σκυλί σου! αλλά κανείς πιο ξέγνοιαστα κυνήγια! Κ επειδή έχω χάσει σκύλο πού βγήκε σε δρόμο κ το σκότωσε άδικα αμάξι σε πληροφορω ότι αν είχα GPS δεν θα γινόταν αυτό! Ρε φίλε δεν έχουμε όλοι το προτέρημα να κυνηγάμε στα ίδια μέρη που έχουν πουλιά! Κ γυρίζουμε όλη την Ελλάδα! Δεν μπορώ να στα κάνω πιο απλά! Αν θέλεις να νομίζεις ότι είμαστε σακουλιαριδες επειδή θέλουμε να προστατεύσουμε τα ζώα μας δικαιώμα σού!
 
γιασας παιδεςςςς διαβαζω εδω και αρκαιτω καιρω για τα GPS ωντος ειναι εργαλια για καπια κυνηγιαααα δηλ γουρουνια για να ξερουμε που βρηκωνται τα σκυλιαααα αλου παπαααα ευαγκελιο αυτο και εαν θελεται το κανουμε κουβεντα αλη φωρααα,,,, τωρα για την μπεκατσααα και gps το βλεπω πρωσοπικα ακραιωωωωω,,,γιατι το gps ;;;επανω σε αυτο το πουλιιιι τοσο δυσκωλο ειναι;;;; η για πιω ευκωλη καρπωσηηηη;;; λεωω εγωωω,,,μπεκατσοντουφεκο μπεκατοφυσιγκιαααα μπεκατσορουχαα κτλ κτλ και μαλακιες αρκαιτες πωλεςςςςςςς,,εας παμε ρε παιδες στο βουνο να κανουμε τα κυνηγιαμας και οχι να τα αφανησουμε με ολες αυτες της βλακιες που θα κουβαλαμε στον λεμωμας διωτι εμης απο μωνημας θα αφανησουμε νωριτερα τα θυραματα με την τεχνολογια που εχουμε στα χεριαμαςςςς επαιτε και συνεχεια του λογουυ ωπιως θελη απαντησηηη.hair.
Σάκη...περί ορέξεως...λένε....στο γουρούνι γιατί δέχεσαι τα gps; Εάν κυνηγούσα γουρούνια και εγώ θα είχα βέβαια....αλλά για κάποιους λόγους το δέχεσαι και είναι απόλυτα σεβαστό...στην μπεκάτσα γιατί όχι;; ο κάθε κυνηγός δικαιούται να κάνει την επιλογή του και κρίσεις του τύπου σ'αυτό επιτρέπεται αλλά σε εκείνο όχι, με βρίσκουν αντίθετο....θα σου πω απλά για εμένα γιατί μου φαίνεται καλύτερο...δεν έχεις την φασαρία στο δάσος που εμένα δεν μου αρέσει για δύο λόγους...πρώτα για τα αυτιά του σκύλου...είτε είναι κουδούνι είτε μπίπερ...ο θόρυβος αυτός είναι ελάχιστα εκατοστά από τα αυτιά του σκύλου μου με ότι αυτό σημαίνει...και δεύτερον δεν μου αρέσει να ακούω μπιπ και μπιπ στο δάσος....επιπλέον θα σου πω και το εξής...ΔΕΝ βρίσκει το GPS τις μπεκάτσες ...ο σκύλος τις βρίσκει...οπότε αυτό που λες για ευκολία κάρπωσης δεν το δέχομαι....τώρα για μεκατσοπαντέλονα κλπ...και εδώ διαφωνώ...δηλαδή τι πρέπει να πηγαίνουμε με σορτσάκιαστο κυνήγι για να νοιωθουμε την υγρασία και τα γδαρσίματα από τα βάτα για να νοιώθουμε κυνηγαράδες;;; τέλος πάντων καλό είναι να κάνει ο καθένας ότι θέλει εφόσον είναι νόμιμο χωρίς να χαρακτηρίζει και να απαξιώνει άλλους συναδέλφους που επιλέγουν λύσεις τις οποίες δεν προτιμούμε εμείς....θα μπορούσα να σου γράψω και άλλα ακόμα και για τα μπεκατσοφυσίγγια...αλλά θα έπρεπε να είμασταμ σε ένα ταβερνάκι να πίνουμε και να τρώμε και να μας πιάσει νύχτα και όχι εδώ....φιλικά πάντοτε πραγματικά
 
Back
Top