GPS Σκύλων

Καλημέρα, τα εντοπισμού και εκπαίδευσης hunter (gps dtr-15000 ή dtr-25000) ειναι καλα;
Λενε εμβελεια 15km και 25km σε οπτική επαφή, η απόσταση με εμπόδια (δέντρα, πέτρες η πίσω απο λόφο) πόσο μπορεί να μειωθεί;
 
Καλημέρα, τα εντοπισμού και εκπαίδευσης hunter (gps dtr-15000 ή dtr-25000) ειναι καλα;
Λενε εμβελεια 15km και 25km σε οπτική επαφή, η απόσταση με εμπόδια (δέντρα, πέτρες η πίσω απο λόφο) πόσο μπορεί να μειωθεί;
Πάααααααααααρα πολύ.
Τι κυνηγάς ;
 
Καλημέρα σε ολους,

Τελικα παρηγγειλα και παρελαβα το Dogtrace X20 gps .
Πρωτες εντυπώσεις πολύ καλες.

Αναλυτικά:
  1. Πολύ ευκρινής και φωτεινή οθόνη (ΟΧΙ αφής)
  2. Ρυθμίζεται να ανανεώνεται το σημα εντοπισμού κάθε 3 - 6 - 9 δευτερόλεπτα,
  3. ενημερώνει για το αν φερμάρει ο σκύλος με ηχητικο σημα η δονηση,
  4. ρυθμιζονται τα δευτερόλεπτα από την στιγμη που φερμαρει ο σκυλος μεχρι την ωρα που σε ενημερωνει ότι φερμάρει
ΔΕΝ εχει χάρτες όπως τα garmin απλα σου δείχνει την κατεύθυνση και την απόσταση που βρίσκεται ο σκύλος.

Θα το δοκιμάσω και σε συνθήκες κυνηγίου και θα επανέλθω.
Κώστα το δοκίμασες καθόλου το gps πως το βλέπεις αξίζει Η είναι καλύτερο το garmin alpha 100?
 
Κώστα το δοκίμασες καθόλου το gps πως το βλέπεις αξίζει Η είναι καλύτερο το garmin alpha 100?
Καλησπερα φιλε,
Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.
Σιγουρα δεν ειναι garmin αλλα εχει και τα μισα λεφτα ;)
 
Καλησπερα φιλε,
Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.
Σιγουρα δεν ειναι garmin αλλα εχει και τα μισα λεφτα ;)
Στο πυκνό πως το βλέπεις σε πάει μπαμ στο σκύλο η χάνει το σήμα;Το μετάνιωσες που το πήρες κ δεν πήρες garmin Η πιστεύεις ότι για garmin τσάμπα τα λευτα;
 
Στο πυκνό πως το βλέπεις σε πάει μπαμ στο σκύλο η χάνει το σήμα;Το μετάνιωσες που το πήρες κ δεν πήρες garmin Η πιστεύεις ότι για garmin τσάμπα τα λευτα;
Σε εκπαιδευτικα περδικας και σε κυνηγι ορτυκιου που το εχω δοκιμασει με παει καρφι στο σκυλο.
Μεχρι στιγμης δεν εχει χασει ποτε το σημα.
Αν ειχα τα λεφτα θα επαιρνα το garmin γιατι ειμαι λιγο γκατζετακιας :)
να μην ξεχασω Κατι βασικο ... εχει φοβερη αυτονομια μπαταριας!
Ξεχναω να το φορτισω.
 
Σε εκπαιδευτικα περδικας και σε κυνηγι ορτυκιου που το εχω δοκιμασει με παει καρφι στο σκυλο.
Μεχρι στιγμης δεν εχει χασει ποτε το σημα.
Αν ειχα τα λεφτα θα επαιρνα το garmin γιατι ειμαι λιγο γκατζετακιας :)
να μην ξεχασω Κατι βασικο ... εχει φοβερη αυτονομια μπαταριας!
Ξεχναω να το φορτισω.
Μόλις κάνεις κ κάνα κυνήγι μπεκατσες γράψε μας πως το βλέπεις κ στο πυκνό....
 
Πηγες κωστα τελικά κανένα κυνήγι μπεκατσας;Πώς δουλεύει τελικά το gps χάνει το σήμα όπως τα γκαρμιν;Έμεινες ευχαριστημενος;Ας γράψουν κ οι υπόλοιποι συνάδελφοι ποιο πιστεύουν ότι είναι το πιο αξιοπιστο-καλο gps.
 
Πηγες κωστα τελικά κανένα κυνήγι μπεκατσας;Πώς δουλεύει τελικά το gps χάνει το σήμα όπως τα γκαρμιν;Έμεινες ευχαριστημενος;Ας γράψουν κ οι υπόλοιποι συνάδελφοι ποιο πιστεύουν ότι είναι το πιο αξιοπιστο-καλο gps.
Έχω κάνει καμία 10αρια κυνήγια σε έλατο, πεύκο και σε πουρνάρια.
Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα παράπονο.
Το σήμα δεν το έχει χάσει ποτέ.
Σκέφτομαι όμως να το δώσω επειδή η παρέα κυνηγάει με garmin και θέλω να βλέπω και τα δικά τους σκυλιά οπότε φερμαρουν.
Κάτι αρνητικό δεν του έχω βρει μέχρι στιγμής.
 
Το alpha tracker το έχει κάνεις συνάδελφος δουλέψει το έχει φτιάξει Έλληνας λέει.Το έχει αγοράσει κάποιος από εδώ μέσα;
 
Γιώργο καλημέρα, και οι 2 πάνω κάτω το ίδιο τρέξιμο έριξαν απλά ο σετερας κοντεύει τα 9 και ο μικρός μόλις 2 και κάτι μήνες...
Το σπριγκερακι βρίσκει πολλά πουλιά και πολύ εύκολα... Πολλές φορές γίνονται όλα τόσο γρήγορα που το σέτερ ίσα που προλαβαίνει να πάρει χαμπάρι ότι εκεί ήταν μπεκάτσα και ακούει την τουφέκια.
Ολα αυτά στα κοντινά πουλιά ακτίνας 30 40μ....πιο περα εννοείται ότι το σέτερ έχει τον πρώτο λόγο.

Καλημερα εχει καποιος το να μας πει εντυπωσεις;

Dog Trace GPS X20​

 
Καλησπερα στην παρεα,

Εχω μια πολυ καλη προσφορα για ενα garmin alpha 100 με κολαρο ΤΤ15 απο καταστημα στην Γαλλια.

Ξερετε αν θα εχω προβληματα στο να συνεργαστει με τα ελληνικα garmin της παρεας?

Ευχαριστω πολυ,
 
Καλησπερα στην παρεα,

Εχω μια πολυ καλη προσφορα για ενα garmin alpha 100 με κολαρο ΤΤ15 απο καταστημα στην Γαλλια.

Ξερετε αν θα εχω προβληματα στο να συνεργαστει με τα ελληνικα garmin της παρεας?

Ευχαριστω πολυ,
Δώσε λινκ
 
Καλησπερα στην παρεα,

Εχω μια πολυ καλη προσφορα για ενα garmin alpha 100 με κολαρο ΤΤ15 απο καταστημα στην Γαλλια.

Ξερετε αν θα εχω προβληματα στο να συνεργαστει με τα ελληνικα garmin της παρεας?

Ευχαριστω πολυ,
Το πιο πιθανό είναι να έχεις πρόβλημα, όχι όμως άλυτο.
 
Επειδή είναι από Ευρώπη μπορεί να λειτουργεί κανονικά. Συνήθως από Αμερική έχουν προβλήματα όχι σαν μηχανήματα. Δεν τα αναγνωρίζει η αντιπροσωπεία
 
Back
Top