GPS Σκύλων

Πακετο μάλλον δουλεύουν ... Αλλά με μια αναβάθμιση μπορεί να αποφασίσει η garmin να τα κλειδώσει. Προτίμησε ελληνικό. Το θέμα είναι ότι τα αμερικανικά δουλεύουν σε συχνότητες μη επιτρεπτές εδώ οπότε αν θέλει να εφαρμόσει νομοθεσία ή την αναγκάσουν θα τα κλειδώσει.

Για το 320 η garmin γράφει.
Changes made from firmware version 3.40 to 3.60:

  • Disabled dog tracking when used in countries for which the radio frequencies are not authorized.
Ήθελα να γράψω .... Ούτε πακέτο λογικά δουλεύουν.

Ίσως το firmware να είναι παλιό οπότε μην τολμήσεις αναβάθμιση
 
Για ένα χρόνο μετά την αγορά του μηχανήματος έχει δικαίωμα ο αγοραστής να κατεβάσει δωρεάν εικόνες από το google map.... μέσω της εφαρμογής της garmin αν είναι μέσα στο χρόνο το μηχάνημα μπορείς να κατεβάσεις... ειδάλλως θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή για να τις κατεβάσεις. Η εφαρμογή πρέπει να είναι η birds eye..
Αρχες καλοκαιριου το πειραν τα παιδια κ 1 μηνα μετα το πηρα εγω οποτε προλαβαινω , σ ευχαριστω πολυ!!:)
 
καλημερα στα κοπελια..
φρεσκος κατοχος του dog x20
μετα απο 4 κηνηγια και σε ανηχτο αλλα και σε πολυ κληστα φαραγγια οπου δοκημασα και εμεινα απολυτα οικανοοιημενος
πολυ καλη συσκεβασια με σκληρπ τσαντακη μεταφορας
στα 4 κηνηγια δεν εχει πεσει ακομα η παταρια οθτε ενα σκαλοπατη(δεν ηταν βεβεα ολοημερα)
ποιοτητα λουριου εφαμηλα με τα garmin αλλα το συμαντικο πολυ ποιο ελαφρη και μαζεμενο σε οκγο
ποιοτητα χηριστιριου και αυτο πολυ καλο αν και θα ηθελα μικροτερη κερεα
η οθονη πολυ μεγαλη και ανετη το μονο μειον ειναι ασπρομαυρη,,βεβεα απο τη στυγμη που δε εχει χαρτες δε χρειαζετε και πολυ το χρομα οποτε εχουμαι και μεγαλητερη διαρκεια σε παταρια
εφαγε βροχη χιονια και δε καταλαβενει τυποτα.
το μενου πολυ ευκολο και εχεις το 100% του μηχανηματος με λιγη προσπαθεια διαβασματος..
το μπιπερ πολυ καλο ..
εχω ενα κολαρο το θεμα ειναι εαν παρω δευτερο δεν γνοριζω εαν τα βλεπω και τα 2 σκυλια μαζη η πρεπει να αλαζω καναλη για να βλεπω το δευτερερο..
παντος για τη τημη του ειναι παρα πολυ καλο..
ηταν να παω σε garmin αλλα μετα απο παροτρηνση φιλου που το εχει κατεληξα εδω με τα μισα λευτα και δε το μετανιοσα καθολου..
20200219_134758.jpg20200222_152235.jpg
 
oxi αλλα το χ30 οπου εχει και ρευμα περνει με καρτα σιμ και στα δηχνει στο κηνητο αλλα δε ειναι και οτη καλητερο..
υπαρχουν χρεοσεις τηλεφονιας καθος και ποιο συμαντικο πρεπει να υπαρχει και δυκτιο αλλα σε μεροι που παμαι πολες φορες ειμαστε εκτος δυκτιου τουλαχιστον εδω κατω
 
και το αλλο μειων που εχει ειναι πως οταν εχεις 2 η παραπανω κολαρα(μεχρη 9 περνει) δεν μπορεις να τα βλεπεις σε μια οθονη ολλα αλλα με το κοθμπι δεξια αλαζεις καναλια και σου λεει για καθε σκυλο που ειναι.
 
το καλαρο ναι εαν φερμαρει το σκυλη σου χτηπαει οτη φερμαρει επισης πολυ ευκολα του αλαζεις και εβεσθισια στο μπιπερ..
και θελω να κανω ενα πειραμα γιατη μου φενετε οτι απο το α 50 τις garmin ειναι ποιο γρηγορο
σε πορια και θεση σκυλου
ο κολητοςμου εχει το α100 και θα κανουμαι αυτες τις μερες ενα τεστ να το δοκιμασουμαι
 
καλημερα στα κοπελια..
φρεσκος κατοχος του dog x20
μετα απο 4 κηνηγια και σε ανηχτο αλλα και σε πολυ κληστα φαραγγια οπου δοκημασα και εμεινα απολυτα οικανοοιημενος
πολυ καλη συσκεβασια με σκληρπ τσαντακη μεταφορας
στα 4 κηνηγια δεν εχει πεσει ακομα η παταρια οθτε ενα σκαλοπατη(δεν ηταν βεβεα ολοημερα)
ποιοτητα λουριου εφαμηλα με τα garmin αλλα το συμαντικο πολυ ποιο ελαφρη και μαζεμενο σε οκγο
ποιοτητα χηριστιριου και αυτο πολυ καλο αν και θα ηθελα μικροτερη κερεα
η οθονη πολυ μεγαλη και ανετη το μονο μειον ειναι ασπρομαυρη,,βεβεα απο τη στυγμη που δε εχει χαρτες δε χρειαζετε και πολυ το χρομα οποτε εχουμαι και μεγαλητερη διαρκεια σε παταρια
εφαγε βροχη χιονια και δε καταλαβενει τυποτα.
το μενου πολυ ευκολο και εχεις το 100% του μηχανηματος με λιγη προσπαθεια διαβασματος..
το μπιπερ πολυ καλο ..
εχω ενα κολαρο το θεμα ειναι εαν παρω δευτερο δεν γνοριζω εαν τα βλεπω και τα 2 σκυλια μαζη η πρεπει να αλαζω καναλη για να βλεπω το δευτερερο..
παντος για τη τημη του ειναι παρα πολυ καλο..
ηταν να παω σε garmin αλλα μετα απο παροτρηνση φιλου που το εχει κατεληξα εδω με τα μισα λευτα και δε το μετανιοσα καθολου..
View attachment 9902View attachment 9903
Και γω αυτό θέλω να πάρω έχω ακούσει καλές γνώμες...
 
347 e το πηρα εγω απο το hobbi
Μια χαρα ειναι παιδια εαν αντεξει στο χρονο θα ειναι οτι καλυτερο
καλημερα
να σου κανω μια ερωτηση;
με ποσα κολαρα (διαφορετικα σκυλια) το δουλεβεις μαζη;
 
Με ενα το δουλευω αλλα ξερω οτι παιρνει και αλλα
οκ
περνει μεχρη 9
εαν εχω 2 σκυλια και το εχω στη θεση 1 του σκυλου για να δω που ειναι ο δευτερος πηγενω με το βελακη και το βλεπω μεχρι εδω ολλα καλλα

εαν ομως φερμαρει ενας απο τους 2 σκυλους και αρχιζει και χτυπαει πως θα καταλαβω ποιος σκυλος φερμαρει;
δυλαδυ το εχω στη θεση 1 και φερμαρει ο αλος λογικα πρεπει να χτυπαει οτι φερμαρει αλλα πως θα καταλαβω ποιος απο τους 2;
 
Για ένα χρόνο μετά την αγορά του μηχανήματος έχει δικαίωμα ο αγοραστής να κατεβάσει δωρεάν εικόνες από το google map.... μέσω της εφαρμογής της garmin αν είναι μέσα στο χρόνο το μηχάνημα μπορείς να κατεβάσεις... ειδάλλως θα πρέπει να πληρώσεις συνδρομή για να τις κατεβάσεις. Η εφαρμογή πρέπει να είναι η birds eye..
Και μετά τον χρόνο φτιάχνεις τους δικούς σου με το SASPlanet.
Δωρεάν και με όση λεπτομέρεια θες και χωρίς σύννεφα ο χάρτης .hair..hair..hair.
H garmin λέει ότι είναι πιο αργό το rendering αλλά εγώ δεν βλέπω τραγικές διαφορές.
 
Back
Top